Florencja 2013Podczas Mistrzostw Świata we Florencji złodzieje sprzętu zebrali spore łupy. Okradziona została m.in rosyjska kadra elity mężczyzn oraz duńskie kategorie młodzieżowce.

W nocy z piątku na sobotę nieznani sprawcy włamali się do ciężarówki rosyjskiej Katushy, która towarzyszyła Reprezentacji Rosji elity mężczyzn. Skradziono wtedy wszystkie rowery zawodników, którzy w niedzielę mieli startować w wyścigu ze startu wspólnego. Na szczęście firma Canyon, czyli producent sprzętu na którym ścigają się Rosjanie – stanął na wysokości zadania i w porę dostarczył nowy sprzęt.

Nieco gorzej sprawa wyglądała u Duńczyków. Już po ich startach bezlitośni złodzieje wykradli rowery młodych zawodników. Duńska kadra w kategoriach młodzieżowych, we Florencji w sumie zdobyła cztery medale. W gronie pechowców znalazła się m.in świeżo upieczona mistrzyni świata juniorek – Amalie Dideriksen.

„To bardzo frustrujące. Nie mogę całkowicie cieszyć się ze swojego, złotego medalu. Teraz muszę się martwić o to, by kupić nowy sprzęt”, powiedziała Dideriksen.

Duńczykom skradziono około 30. rowerów i 50. par wysokiej klasy, karbonowych kół.

 

Foto: Artur Machnik (naszosie.pl)

Andrzej

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments