Matej MohoricMatej Mohoric (Słowenia) po samotnym ataku, został mistrzem świata młodzieżowców. Najlepszy z Polaków na 40 pozycji.

Młodzieżowcy ścigali się na dystansie 173 kilometrów. Kolarze startowali w Montecatini Terme, by po ponad 50 kilometrach dojazdu, wjechać na siedem rund wokół Florencji. Do ucieczki dnia zabrali się: Andzs Flaksis (Łotwa), Kolya Shumov (Białoruś), Jaka Bostner (Słowenia), Mihke Raim (Estonia), Meron Teshome (Erytrea) oraz Zoltan Sipos (Rumunia).

Czołówka odjechała od zasadniczej grupy na ponad 4 minuty, a tempo w peletonie kontrolowali Włosi. Po wjeździe na rundy, różnica dzieląca grupę od ucieczki spadła do około 2 minut. Pomniejszał się także skład czołówki. Wysoko kręcił także Patryk Stosz.

Wkrótce doszło do kontrataków. Do prowadzących przeskoczyć postanowił zwycięzca prologu Tour de l`Avenir – Alexis Gougeard. Kolega klubowy braci Olejnik z USSA Pavilly Barentin dokonał tego na czwartym okrążeniu, ale kilkanaście kilometrów później, peleton znów wszystkich skasował.

Tuż przed wjazdem na przedostatnie okrążenie pojawiła się nowa ucieczka.Byli tam Dylan van Baarle (Holandia), Fredrik Ludvigsson (Szwecja), Jasha Sutterlin (Niemcy) oraz Flavien Dassonville (Francja). Wysoko w grupie jechali Łukasz Wiśniowski i Emanuel Piaskowy.

Niestety ta akcja także nie przyniosła spodziewanych efektów.  Gdy do mety pozostało jedno okrążenie na czele jechali już Julien Alaphilippe (Francja)  oraz Matej Mohoric (Słowenia). Ich przewaga wynosiła wówczas 20 sekund nad mocno przerzedzonym peletonem, w którym nie było już naszych rodaków.

Podczas ostatniego okrążenia tempa Mohorica nie wytrzymał Francuz, a z grupy zasadniczej zaatakował Louis Meintjes z RPA.

Słoweniec, który w zeszłym roku zdobył mistrzostwo świata juniorów, nie dał się dogonić już do mety i potwierdził, że jest najlepszym kolarzem świata wśród młodzieżowców.

Trzy sekundy za nim przyjechał Meintjes, trzeci z małej grupki finiszował Sondre Enger (Norwegia).

Polacy na dalekich pozycjach, 40 był Emanuel Piaskowy, 45 Łukasz Wiśniowski, a Patryk Stosz 74.

Pełne wyniki:

1 MOHORIC Matej Sava 100 4:20:18
2 MEINTJES Louis Team MTN Qhubeka 70 0:03
3 ENGER Sondre Holst Team Plussbank 40 0:13
4 EWAN Caleb 30 ,,
5 SKUJIņš Toms Rietumu – Delfin 25 ,,
6 VILLELLA Davide Cannondale Pro Cycling Team 20 ,,
7 VAN BAARLE Dylan Rabobank Development Team 15 ,,
8 HERKLOTZ Silvio Team Stölting 10 ,,
9 ALAPHILIPPE Julian Etixx -Ihned 9 ,,
10 KONRAD Patrick Etixx -Ihned 8 ,,
11 CHEVRIER Clément 7 ,,
12 HIRT Jan Leopard – Trek Continental Team 6 ,,
13 BROWN Nathan Bontrager Cycling Team 5 ,,
14 FIGUEIREDO Frederico 4 ,,
15 KUDUS Merhawi Bretagne- Séché Environnement 3 ,,
16 EIKING Odd Christian ,,
17 YATES Simon ,,
18 HENAO GOMEZ Sebastian Colombia – Coldeportes ,,
19 YATES Adam ,,
20 KOSHEVOY Ilia Androni – Venezuela 0:16
21 DASSONVILLE Flavien BigMat – Auber 93 0:45
22 ARSLANOV Ildar 0:52
23 GROßSCHARTNER Felix Team Gourmetfein – Simplon 0:53
24 RABITSCH Stephan Team Gourmetfein – Simplon ,,
25 STUYVEN Jasper Bontrager Cycling Team 1:14
26 SüTTERLIN Jasha Thuringer Energie Team 1:25
27 KüNG Stefan ,,
28 HNIK Karel Etixx -Ihned ,,
29 CHENAUX Adrien Atlas Personal – Jakroo ,,
30 KOZHATAYEV Bakhtiyar Continental Team Astana 1:27
31 PHELAN Adam Drapac Cycling Team ,,
32 WAEYTENS Zico Topsport Vlaanderen – Baloise 1:30
33 PUTT Tanner Bontrager Cycling Team 1:39
34 ZORDAN Andrea Androni – Venezuela 1:45
35 JARAMILLO DIEZ Daniel Alexander Colombia – Coldeportes 2:27
36 CORT NIELSEN Magnus Team Cult Energy 2:33
37 TEUNISSEN Mike Rabobank Development Team ,,
38 ROOSEN Sjors Cycling Team Jo Piels ,,
39 MUHLBERGER Gregor Tirol Cycling Team ,,
40 PIASKOWY Emanuel ,,
41 FOMINYKH Daniil Continental Team Astana ,,
42 VERVAEKE Louis ,,
43 BECKERINGH Derk Abel ,,
44 MOCTEZUMA EDER Frayre ,,
45 WISNIOWSKI Lukasz Etixx -Ihned ,,
46 DUCHESNE Antoine Bontrager Cycling Team ,,
47 MAIDOS Tilegen Continental Team Astana ,,
48 DAVILA LEMUS Luis Enrique Jelly Belly p/b Kenda ,,
49 RAILEANU Cristian ,,
50 HOWSON Damien Orica GreenEDGE 2:42
51 HOEM Bjorn Tore Nilsen Team Plussbank 3:18
52 ORAM James Bontrager Cycling Team 4:14
53 GALTA Frederik Strand Team Oster Hus – Ridley ,,
54 BENOOT Tiesj ,,
55 LEZICA Facundo Tusnad Cycling Team ,,
56 LUDVIGSSON Fredrik Team People4you – Unaas Cycling 5:27
57 GOUGEARD Alexis 6:36
58 BETTIOL Alberto ,,
59 FORMOLO Davide ,,
60 VALGREN ANDERSEN Michael Team Cult Energy ,,
61 KATYRIN Roman Itera – Katusha 6:52
62 CHAMORRO CHITAN Juan Ernesto 4-72 Colombia ,,
63 BERHANE Natnael Team Europcar ,,
64 VAN ZYL Johann Team MTN Qhubeka 7:07
65 FERNANDEZ Ruben Caja Rural-Seguros RGA 8:06
66 AKIMOV Mikhail Rusvelo 8:40
67 TATARINOV Gennadiy Rusvelo ,,
68 BUCHMANN Emanuel Rad-Net Rose Team ,,
69 TANOVITCHII Nicolae Tusnad Cycling Team ,,
70 DOLFSMA Emiel Rabobank Development Team 10:49
71 PELLAUD Simon 11:10
72 PARRA BUSTAMENTE Heiner Rodrigo 4-72 Colombia ,,
73 HAUGAARD JENSEN Kristian Leopard – Trek Continental Team ,,
74 STOSZ Patryk TC Chrobry Lasocki Glogow 11:40
75 TESFOM OKUBAMARIAM Issak 14:45
76 ZABEL Rick Rabobank Development Team 15:24
77 SMITH Dion Champion System Pro Cycling Team ,,
78 BOSTNER Jaka Radenska ,,
79 LIEPINS Emils Alpha Baltic – Unitymarathons.com 15:54
80 BASKA Erik Dukla Trencin – Trek 16:08
81 ZMORKA Marlen ,,
82 MYTSKO Ihar ,,
83 BARBERO CUESTA Carlos Euskadi 16:10
84 GONZALEZ SALAS Mario ,,
DNF ÇELIK Ilhan Konya Torku Seker Sport
DNF DANILOVIC Marko
DNF VOICU Andrei Amore & Vita
DNF EL ERR Abdallah
DNF RÄIM Mihkel Amore & Vita
DNF BENÍTEZ Julio Cesar
DNF OTHMAN Muhamad Adiq Husaine Champion System Pro Cycling Team
DNF NEEMELA Kristian
DNF SAIDI Nassim Olympique Team Algerie Tour Aglo3
DNF HARROUCH TOURKI Youssef
DNF VOSEKALNS Andris Rietumu – Delfin
DNF ANDERSEN Asbjřrn Kragh Team Trefor
DNF LAJCHA Juraj
DNF KOLAR Michael Dukla Trencin – Trek
DNF DIBBEN Jonathan
DNF JENNINGS Christopher La Pomme Marseille
DNF FRAME Alex Thuringer Energie Team
DNF NEILANDS Krists Rietumu – Delfin
DNF ZILBERSTEIN Ido
DNF QUISPHE-QUISHPE Carlos Eduardo
DNF PIBERNIK Luka Radenska
DNF MALOVEC Lubos Dukla Trencin – Trek
DNF DVORSKY David Bauknecht-Author
DNF SIPOS Zoltan Tusnad Cycling Team
DNF DEBESAY Mekseb
DNF EINHOREN Ben
DNF KAB Hichem Olympique Team Algerie Tour Aglo3
DNF FOLIFOROV Alexander Rusvelo
DNF MRAOUNI Salah Eddine
DNF BOUVRY Dieter Etixx -Ihned
DNF PöSTLBERGER Lukas Team Gourmetfein – Simplon
DNF HOSEK Josef Bauknecht-Author
DNF CERNY Josef CCC Polsat Polkowice
DNF HADDI Soufiane
DNF MANNION Gavin Bontrager Cycling Team
DNF FĺGLUM-KARLSSON Marcus
DNF RUSNAC Maxim
DNF MAGNUSSON Kim
DNF BARBARI Adil Velo Club Sovac Algerie
DNF JABRAYILOV Samir Synergy Baku Cycling Project
DNF SAMLI Feritcam
DNF RODRÍGUEZ Pedro
DNF HO Burr
DNF GROSU Eduard Michael
DNF WEBER Johannes Team Heizomat
DNF BORISAVLJEVIC Miloš
DNF ZEKAVICA Jovan
DNF SCARTEZZINI Michele
DNF SEPúLVEDA Eduardo Bretagne- Séché Environnement
DNF RAMIREZ CHACON Brayan Stiven
DNF DZAMASTAGIC Mark Sava
DNF DOULL Owain
DNF PERRETT Joseph Team IG – Sigma Sport
DNF LECUISINIER Pierre-Henri Team Europcar
DNF FLAKSIS Andzs Bontrager Cycling Team
DNF CARAPAZ Richard
DNF SPOKES Samuel Etixx -Ihned
DNF MIKELJ Tim Sava
DNF GRMAY Tsgabu Gebremaryam Team MTN Qhubeka
DNF SIVORI Ariel
DNF BIZHIGITOV Zhandos Continental Team Astana
DNF LINFIELD Bradley
DNF FLAKEMORE Campbell Huon Salmon Genesys Wealth Advisers p/b Praties
DNF SLATER Alistair
DNF ORBE URRUTIA Haritz Euskadi
DNF WILSON Nathan Bontrager Cycling Team
DNF THEUNS Edward
DNF BYSTRŘM Sven Erik Team Oster Hus – Ridley
DNF CRADDOCK Lawson Bontrager Cycling Team
DNF ITURRIA SEGUROLA Mikel Euskadi
DNF CORELLA Rene
DNF VELASCO Henri
DNF TARVIS Peeter Rietumu – Delfin
DNF VINJEBO NYGAARD Emil Team Trefor
DNF SHUMOV Kolya
DNF AIT EL ABDIA Anass
DNF AYAZBAYEV Maxat Continental Team Astana
DNF GHEBREMEDHN Awet
DNF TESHOME Meron
DNF DUBOVSKI Vladzislau
DNF SVENDSEN Oskar Team Joker – Merida
DNF LE GAC Olivier Equipe Cycliste FDJ.fr
DNF VAN DER LIJKE Nick Rabobank Development Team
DNF PASPUEZAN Julio Marcelo
DNF BEAR Yoav
DNF GOLDSTEIN Roy