sinkewitzAlexey Tsatevitch (Katusha) wygrał ostatni etap wyścigu Settimana Cicilista Lombarda Bergamasca. Klasyfikację generalną wygrał Patrik Sinkewitz (Meridiana Kamen Team), dla którego to najlepszy wynik od 2010 roku.

Ostatnim etapem wyścigu Settimana Cicilista Lombarda Bergamasca był odcinek Gorle – Bergamo o długości 159,1 km. Na kolarzy czekały dwie górskie premie, w tym jedna usytuowana na mecie.

Najlepszym zawodnikiem ostatniej odsłony włoskiej etapówki został Alexey Tsatevitch (Katusha). Rosjanin okazał się szybszy od Mauro Finetto (Vini Fantini – Selle Italia). Trzecie miejsce zajął dziś Franco Pellizotti (Androni Giovatolli – Venezuela). Na dobrym, piątym miejscu uplasował się dziś Davide Rebellin (CCC Polsat Polkowice).

Wyniki:

1 TSATEVITCH Alexey Katusha Team 16 20 3:13:33

2 FINETTO Mauro Vini Fantini 11 12 ,,

3 PELLIZOTTI Franco Androni – Venezuela 6 7 ,,

4 COLBRELLI Sonny Bardiani Valvole – CSF Inox 5 5 ,,

5 REBELLIN Davide CCC Polsat Polkowice 4 4 ,,

6 RUBIANO CHAVEZ Miguel Angel Androni – Venezuela 2 3 ,,

7 MUGERLI Matej Adria Mobil 2 ,,

8 RABOTTINI Matteo Vini Fantini 1 ,,

9 BONGIORNO Francesco Manuel Bardiani Valvole – CSF Inox ,,

10 ZILIOLI Gianfranco Androni – Venezuela ,,

11 FIRSANOV Sergey Rusvelo ,,

12 SINKEWITZ Patrik Meridiana Kamen Team ,,

13 ROGINA Radoslav Adria Mobil ,,

14 HIRT Jan Leopard – Trek Continental Team ,,

15 ZARDINI Edoardo Bardiani Valvole – CSF Inox ,,

16 CHALAPUD GOMEZ Robinson Eduardo Team Colombia ,,

17 MEINTJES Louis Team MTN Qhubeka 0:19

18 MUCELLI Davide Ceramica Flaminia – Fondriest 0:23

19 CECCHIN Alberto Team Nippo – De Rosa ,,

20 TABORRE Fabio Vini Fantini ,,

21 ROVNY Ivan Ceramica Flaminia – Fondriest ,,

22 KIRSCH Alex Leopard – Trek Continental Team ,,

23 MASCIARELLI Andrea Utensilnord – ora24.eu ,,

24 GRMAY Tsgabu Gebremaryam Team MTN Qhubeka ,,

25 PARDILLA BELLON Sergio Team MTN Qhubeka ,,

26 BALLONI Alfredo Ceramica Flaminia – Fondriest ,,

27 MONSALVE Yonathan Vini Fantini ,,

28 VALENCIA Juan Pablo Team Colombia ,,

29 ZAMPARELLA Marco Utensilnord – ora24.eu ,,

30 DAL SANTO Nicola Ceramica Flaminia – Fondriest ,,

31 NOSE Tomaz Adria Mobil ,,

32 DOMAGALSKI Karol Caja Rural-Seguros RGA ,,

33 QUINTERO NORENA Carlos Julian Team Colombia ,,

34 MAZZANTI Luca Vini Fantini ,,

35 PINIZZOTTO Leonardo Team Nippo – De Rosa ,,

36 FACCHINI Patrick Androni – Venezuela ,,

37 SBARAGLI Kristian Team MTN Qhubeka ,,

38 VORGANOV Eduard Katusha Team ,,

39 KOLOBNEV Alexandr Katusha Team ,,

40 CARDOSO Manuel António Leal Caja Rural-Seguros RGA ,,

41 TROFIMOV Yuri Katusha Team ,,

42 BATTAGLIN Enrico Bardiani Valvole – CSF Inox ,,

43 BARBIN Enrico Bardiani Valvole – CSF Inox ,,

44 JANSE VAN RENSBURG Jacques Team MTN Qhubeka 1:00

45 OCHOA Carlos José Androni – Venezuela ,,

46 SHILOV Sergey Lokosphinx ,,

47 SELLA Emanuele Androni – Venezuela 1:21

48 COLLI Daniele Vini Fantini ,,

49 CHERNETSKIY Sergey Katusha Team ,,

50 SANTORO Antonio Ceramica Flaminia – Fondriest ,,

51 RUTKIEWICZ Marek CCC Polsat Polkowice 1:35

52 DE IESO Donato Bardiani Valvole – CSF Inox ,,

53 OWSIAN Lukasz CCC Polsat Polkowice 2:34

54 TACIAK Mateusz CCC Polsat Polkowice ,,

55 MAZZI Alessandro Utensilnord – ora24.eu ,,

56 PRONI Alessandro Vini Fantini ,,

57 CHIARINI Riccardo Androni – Venezuela ,,

58 ROSA Diego Androni – Venezuela ,,

59 KULIMBETOV Nurbolat Continental Team Astana ,,

60 SCHLECHTER Pit Leopard – Trek Continental Team 3:15

61 POMOSHNIKOV Sergey Rusvelo ,,

62 ANDONOV PETROV Danail Caja Rural-Seguros RGA ,,

63 ROSSI Enrico Meridiana Kamen Team ,,

64 RYBAKOV Alexander Rusvelo ,,

65 FEDOSSEYEV Artur Continental Team Astana ,,

66 BALIANI Fortunato Team Nippo – De Rosa 3:41

67 PAGANI Angelo Bardiani Valvole – CSF Inox ,,

68 BORCY Quentin Verandas Willems 4:06

69 DURTSCHI Maxwell Leopard – Trek Continental Team ,,

70 FORCONI Giacomo Ceramica Flaminia – Fondriest ,,

71 HOLLOWAY Daniel Amore & Vita ,,

72 CAMPAGNARO Simone Team Nippo – De Rosa ,,

73 ROCCHETTI Federico Utensilnord – ora24.eu ,,

74 BOSISIO Gabriele Utensilnord – ora24.eu ,,

75 HOFSTETTER Oliver Leopard – Trek Continental Team ,,

76 GOOLAERTS Michael Verandas Willems ,,

77 RICHEZE Adrián Team Nippo – De Rosa ,,

78 HAUGAARD JENSEN Kristian Leopard – Trek Continental Team ,,

79 VDOVIN Alexander Lokosphinx ,,

80 KENYERES Abel Utensilnord – ora24.eu ,,

81 VDOVIN Sergey Lokosphinx ,,

82 MARTINS Uri Amore & Vita ,,

83 SALAS Ibai Caja Rural-Seguros RGA ,,

84 CARNEVALI Jean Albert Verandas Willems ,,

85 FRAILE MATARRANZ Omar Caja Rural-Seguros RGA ,,

86 LUKSEVICS Viesturs Amore & Vita ,,

87 PAVLIN Simon Adria Mobil ,,

88 DI BATTISTA Antonio Amore & Vita ,,

89 JIM Songezo Team MTN Qhubeka ,,

90 KISERLOVSKI Emanuel Meridiana Kamen Team ,,

91 DOMENE REYES Ramon Caja Rural-Seguros RGA ,,

92 GóMEZ Yelko Caja Rural-Seguros RGA ,,

93 MOYANO Enzo Josue Caja Rural-Seguros RGA ,,

94 FAILLI Francesco Vini Fantini ,,

95 DAVIDENOK Ilya Continental Team Astana ,,

96 MIRONOV Alexander Rusvelo ,,

97 PARDINI Olivier Verandas Willems ,,

98 DEBESAY Ferekalsi Team MTN Qhubeka ,,

99 KOCHETKOV Pavel Rusvelo ,,

100 MANFREDI Andrea Ceramica Flaminia – Fondriest ,,

101 RYBALKIN Aleksey Lokosphinx ,,

102 SMEYERS Floris Verandas Willems ,,

103 KUSZTOR Peter Utensilnord – ora24.eu ,,

104 STARCHYK Volodymyr Amore & Vita ,,

105 SCAMPAMORTE Daniele Utensilnord – ora24.eu ,,

106 HONKISZ Adrian CCC Polsat Polkowice ,,

107 BRUTT Pavel Katusha Team ,,

108 ROGLIC Primoz Adria Mobil ,,

109 BOEV Igor Rusvelo ,,

110 MALTAR Bruno Adria Mobil ,,

111 ARGUELYES RODRIGES Arkimedes Lokosphinx ,,

112 IGNATENKO Petr Katusha Team ,,

113 OKISHEV Viktor Continental Team Astana ,,

114 DUARTE AREVALO Fabio Andres Team Colombia ,,

115 NEPOMNYACHSHIY Yevgeniy Continental Team Astana ,,

116 VANDYCK Niels Verandas Willems ,,

117 BIZHIGITOV Zhandos Continental Team Astana ,,

118 MIHAYLOV Nikolay CCC Polsat Polkowice ,,

119 STIMULAK Klemen Adria Mobil ,,

120 FAJT Kristjan Adria Mobil ,,

121 JUMABEKOV Nazar Continental Team Astana ,,

122 PANTANO GOMEZ Jarlinson Team Colombia ,,

123 SQUIRE Rob Amore & Vita 4:36

124 SOKOLOV Dmitry Lokosphinx ,,

125 SHALUNOV Evgeny Lokosphinx 5:26

126 ZAKARIN Ilnur Rusvelo ,,

127 CERNY Josef CCC Polsat Polkowice ,,

128 POPPE Olivier Verandas Willems 5:33

129 THILL Tom Leopard – Trek Continental Team ,,

130 CAMACHO BERNAL Julio Alexis Team Colombia ,,

131 RASE Guillaume Verandas Willems ,,

132 KUZNETSOV Viacheslav Katusha Team ,,

133 UMERBEKOV Nikita Continental Team Astana ,,

134 CAMILLI Alessio Team Nippo – De Rosa ,,

DNF PIRAZZI Stefano Bardiani Valvole – CSF Inox –

DNF DEMARIN Massimo Meridiana Kamen Team –

DNF ZANGERLE Joel Leopard – Trek Continental Team –

DNF FEDI Andrea –

DNF DI LORENZO Alberto Meridiana Kamen Team –

DNS OSPINA NAVARRO Dalivier Team Colombia –

DNS SUAREZ SUAREZ Juan Pablo Team Colombia –

DNS ARREDONDO MORENO Julian David Team Nippo – De Rosa –

 

Klasyfikacja generalna:

1 SINKEWITZ Patrik Meridiana Kamen Team 80 100 10:39:02

2 ROGINA Radoslav Adria Mobil 56 70 1:12

3 BONGIORNO Francesco Manuel Bardiani Valvole – CSF Inox 32 50 1:24

4 PELLIZOTTI Franco Androni – Venezuela 24 36 1:25

5 FIRSANOV Sergey Rusvelo 20 28 1:27

6 ZILIOLI Gianfranco Androni – Venezuela 16 24 1:37

7 HIRT Jan Leopard – Trek Continental Team 12 20 1:41

8 NOSE Tomaz Adria Mobil 8 18 2:03

9 FINETTO Mauro Vini Fantini 7 16 2:10

10 REBELLIN Davide CCC Polsat Polkowice 6 14 2:16

11 ROVNY Ivan Ceramica Flaminia – Fondriest 5 12 2:19

12 RUBIANO CHAVEZ Miguel Angel Androni – Venezuela 3 10 ,,

13 CHALAPUD GOMEZ Robinson Eduardo Team Colombia 8 2:27

14 ZARDINI Edoardo Bardiani Valvole – CSF Inox 7 2:29

15 PARDILLA BELLON Sergio Team MTN Qhubeka 6 2:50

16 TROFIMOV Yuri Katusha Team 5 2:57

17 TABORRE Fabio Vini Fantini 4 3:09

18 MEINTJES Louis Team MTN Qhubeka 3 3:28

19 FACCHINI Patrick Androni – Venezuela 2 3:59

20 BALLONI Alfredo Ceramica Flaminia – Fondriest 1 4:00

21 MAZZANTI Luca Vini Fantini 4:38

22 DAL SANTO Nicola Ceramica Flaminia – Fondriest 5:09

23 SELLA Emanuele Androni – Venezuela 5:24

24 GRMAY Tsgabu Gebremaryam Team MTN Qhubeka 5:31

25 MASCIARELLI Andrea Utensilnord – ora24.eu 5:57

26 VALENCIA Juan Pablo Team Colombia 6:01

27 RABOTTINI Matteo Vini Fantini 6:30

28 OCHOA Carlos José Androni – Venezuela 7:34

29 CHERNETSKIY Sergey Katusha Team 8:01

30 RYBAKOV Alexander Rusvelo ,,

31 FAILLI Francesco Vini Fantini 8:33

32 CAMILLI Alessio Team Nippo – De Rosa 9:17

33 ANDONOV PETROV Danail Caja Rural-Seguros RGA 9:20

34 BATTAGLIN Enrico Bardiani Valvole – CSF Inox 9:40

35 JANSE VAN RENSBURG Jacques Team MTN Qhubeka 10:29

36 DUARTE AREVALO Fabio Andres Team Colombia 10:55

37 KOLOBNEV Alexandr Katusha Team 11:18

38 SANTORO Antonio Ceramica Flaminia – Fondriest 11:27

39 PANTANO GOMEZ Jarlinson Team Colombia 11:42

40 KUSZTOR Peter Utensilnord – ora24.eu 11:43

41 RYBALKIN Aleksey Lokosphinx 11:45

42 BRUTT Pavel Katusha Team 12:05

43 NEPOMNYACHSHIY Yevgeniy Continental Team Astana 12:09

44 KISERLOVSKI Emanuel Meridiana Kamen Team 12:10

45 MONSALVE Yonathan Vini Fantini 12:23

46 ROSA Diego Androni – Venezuela 13:08

47 POMOSHNIKOV Sergey Rusvelo 13:44

48 ROGLIC Primoz Adria Mobil 14:08

49 VANDYCK Niels Verandas Willems 14:10

50 ARGUELYES RODRIGES Arkimedes Lokosphinx 14:35

51 ZAMPARELLA Marco Utensilnord – ora24.eu 15:20

52 THILL Tom Leopard – Trek Continental Team 15:29

53 STARCHYK Volodymyr Amore & Vita 15:51

54 OWSIAN Lukasz CCC Polsat Polkowice 15:54

55 SHILOV Sergey Lokosphinx 15:56

56 VDOVIN Alexander Lokosphinx 16:22

57 VDOVIN Sergey Lokosphinx ,,

58 KULIMBETOV Nurbolat Continental Team Astana 16:47

59 IGNATENKO Petr Katusha Team 16:51

60 TSATEVITCH Alexey Katusha Team 17:23

61 JUMABEKOV Nazar Continental Team Astana 17:26

62 DOMAGALSKI Karol Caja Rural-Seguros RGA 17:28

63 VORGANOV Eduard Katusha Team 17:56

64 LUKSEVICS Viesturs Amore & Vita 18:00

65 MUGERLI Matej Adria Mobil 18:16

66 KIRSCH Alex Leopard – Trek Continental Team 18:40

67 BIZHIGITOV Zhandos Continental Team Astana 19:41

68 KUZNETSOV Viacheslav Katusha Team 19:46

69 MUCELLI Davide Ceramica Flaminia – Fondriest 20:03

70 PINIZZOTTO Leonardo Team Nippo – De Rosa 20:18

71 FEDOSSEYEV Artur Continental Team Astana ,,

72 KOCHETKOV Pavel Rusvelo 20:29

73 SBARAGLI Kristian Team MTN Qhubeka 20:37

74 CARDOSO Manuel António Leal Caja Rural-Seguros RGA 20:59

75 QUINTERO NORENA Carlos Julian Team Colombia 21:16

76 PRONI Alessandro Vini Fantini 21:18

77 RUTKIEWICZ Marek CCC Polsat Polkowice 21:30

78 CHIARINI Riccardo Androni – Venezuela 21:41

79 BARBIN Enrico Bardiani Valvole – CSF Inox 21:55

80 CECCHIN Alberto Team Nippo – De Rosa 22:09

81 PAGANI Angelo Bardiani Valvole – CSF Inox ,,

82 BALIANI Fortunato Team Nippo – De Rosa 22:30

83 BORCY Quentin Verandas Willems 22:41

84 PAVLIN Simon Adria Mobil 22:52

85 CARNEVALI Jean Albert Verandas Willems 23:02

86 COLBRELLI Sonny Bardiani Valvole – CSF Inox 23:43

87 MANFREDI Andrea Ceramica Flaminia – Fondriest 23:50

88 DE IESO Donato Bardiani Valvole – CSF Inox 23:52

89 CAMPAGNARO Simone Team Nippo – De Rosa 23:57

90 HONKISZ Adrian CCC Polsat Polkowice 24:01

91 DEBESAY Ferekalsi Team MTN Qhubeka 24:12

92 FAJT Kristjan Adria Mobil 24:20

93 SHALUNOV Evgeny Lokosphinx 24:48

94 GóMEZ Yelko Caja Rural-Seguros RGA 25:16

95 SALAS Ibai Caja Rural-Seguros RGA 25:21

96 MOYANO Enzo Josue Caja Rural-Seguros RGA ,,

97 TACIAK Mateusz CCC Polsat Polkowice 26:08

98 MAZZI Alessandro Utensilnord – ora24.eu 26:13

99 MIRONOV Alexander Rusvelo 26:20

100 STIMULAK Klemen Adria Mobil 26:31

101 ROSSI Enrico Meridiana Kamen Team 26:41

102 BOSISIO Gabriele Utensilnord – ora24.eu 27:32

103 MARTINS Uri Amore & Vita ,,

104 JIM Songezo Team MTN Qhubeka 27:40

105 ZAKARIN Ilnur Rusvelo 27:51

106 OKISHEV Viktor Continental Team Astana 28:23

107 ROCCHETTI Federico Utensilnord – ora24.eu 28:41

108 KENYERES Abel Utensilnord – ora24.eu ,,

109 UMERBEKOV Nikita Continental Team Astana 28:59

110 CAMACHO BERNAL Julio Alexis Team Colombia 29:04

111 MIHAYLOV Nikolay CCC Polsat Polkowice 29:09

112 SQUIRE Rob Amore & Vita 29:31

113 COLLI Daniele Vini Fantini 29:37

114 BOEV Igor Rusvelo 30:11

115 DI BATTISTA Antonio Amore & Vita 30:53

116 DURTSCHI Maxwell Leopard – Trek Continental Team 31:51

117 SMEYERS Floris Verandas Willems 32:19

118 SOKOLOV Dmitry Lokosphinx 32:23

119 MALTAR Bruno Adria Mobil 32:26

120 FRAILE MATARRANZ Omar Caja Rural-Seguros RGA 35:52

121 DOMENE REYES Ramon Caja Rural-Seguros RGA ,,

122 SCHLECHTER Pit Leopard – Trek Continental Team 36:39

123 DAVIDENOK Ilya Continental Team Astana 36:45

124 PARDINI Olivier Verandas Willems 36:59

125 POPPE Olivier Verandas Willems 38:12

126 HOLLOWAY Daniel Amore & Vita 39:02

127 SCAMPAMORTE Daniele Utensilnord – ora24.eu 39:14

128 CERNY Josef CCC Polsat Polkowice 39:26

129 FORCONI Giacomo Ceramica Flaminia – Fondriest 39:43

130 RICHEZE Adrián Team Nippo – De Rosa 40:05

131 HAUGAARD JENSEN Kristian Leopard – Trek Continental Team 40:48

132 GOOLAERTS Michael Verandas Willems 42:25

133 HOFSTETTER Oliver Leopard – Trek Continental Team 43:05

134 RASE Guillaume Verandas Willems 43:52

 

 

Foto:bettiniphoto.net

Arek Waluga