rohan dennisRohan Dennis (Garmin – Sharp) wygrał trzeci etap Tour of Alberta i został nowym liderem wyścigu. Australijczyk był najlepszy z 18. osobowej ucieczki.

Trzeci etap Tour of Alberta zapowiadał się standardowo. Kolarze mieli do przejechania niespełna 170 km z Strathmore do Drumheller. Spodziewano się ucieczki, a później sprinterskiej walki całego peletonu.

Jednak na atak zdecydowało się aż 18 zawodników, a peleton nie kwapił się za bardzo do pracy. 40 kilometrów przed metą było wiadomo, że to wśród harcowników jest zwycięzca etapu i nowy lider wyścigu. Najwięcej sprytu miał Rohan Dennis (Garmin  – Sharp) i to on pierwszy przeciął linię mety, zostając tym samym nowym liderem imprezy. Drugi był Brent Bookwalter (BMC Racing Team), a trzeci Damiano Caruso (Cannondale). Peleton przyjechał prawie 17 minut po zwycięzcy!

Wyniki:

1 DENNIS Rohan Garmin – Sharp 16 20 3:55:31

2 BOOKWALTER Brent BMC Racing Team 11 12 ,,

3 CARUSO Damiano Cannondale Pro Cycling Team 6 7 ,,

4 GRETSCH Patrick Team Argos – Shimano 5 5 ,,

5 GESINK Robert Belkin Pro Cycling Team 4 4 ,,

6 MORABITO Steve BMC Racing Team 2 3 ,,

7 ANDERSON Ryan Team Optum p/b Kelly Benefit Strategies 2 0:09

8 BURGHARDT Marcus BMC Racing Team 1 ,,

9 NOVAK Jakub BMC Racing Team ,,

10 VENNELL Jeremy Bissell Pro Cycling ,,

11 FRIEDEMANN Matthias Champion System Pro Cycling Team ,,

12 JONES Chris UnitedHealthcare Presented by Maxxis ,,

13 SWEETING Robert 5-hour Energy ,,

14 KRUIJSWIJK Steven Belkin Pro Cycling Team ,,

15 MANCEBO PEREZ Francisco 5-hour Energy ,,

16 KRUOPIS Aidis Orica GreenEDGE ,,

17 STEMPER James 5-hour Energy 1:18

18 CATAFORD Alexander Team Garneau – Quebecor 7:03

19 BRöCHNER Nicolai Bissell Pro Cycling 16:44

20 CARLSEN Kirk Bissell Pro Cycling 16:48

21 ST-JOHN Derrick Canada ,,

22 LACHANCE Jean-Michel Canada ,,

23 ZWIZANSKI Scott Team Optum p/b Kelly Benefit Strategies ,,

24 BELL Zach Champion System Pro Cycling Team ,,

25 CHAUNER Michael Team Garneau – Quebecor ,,

26 DAHLHEIM Andrew Bissell Pro Cycling ,,

27 DIAZ CORRALES Andrčs Miguel 5-hour Energy ,,

28 BRITTON Rob Canada ,,

29 KING Edward Cannondale Pro Cycling Team ,,

30 FARABAUGH Adam Matthew Team Garneau – Quebecor ,,

31 ROTH Ryan Champion System Pro Cycling Team ,,

32 VAN WINDEN Dennis Belkin Pro Cycling Team ,,

33 FöRSTER Robert UnitedHealthcare Presented by Maxxis ,,

34 VANDE VELDE Christian Garmin – Sharp ,,

35 SLAGTER Tom-Jelte Belkin Pro Cycling Team ,,

36 BOBRIDGE Jack Belkin Pro Cycling Team ,,

37 WEGMANN Fabian Garmin – Sharp ,,

38 MILLAR David Garmin – Sharp ,,

39 BUTLER Chris Champion System Pro Cycling Team ,,

40 LUDVIGSSON Tobias Team Argos – Shimano ,,

41 KEOUGH Luke UnitedHealthcare Presented by Maxxis ,,

42 HAMILTON Nic Jelly Belly p/b Kenda ,,

43 HOFLAND Moreno Belkin Pro Cycling Team ,,

44 CLARKE William Team Argos – Shimano ,,

45 AITCHESON Ryan Canada ,,

46 VAITKUS Tomas Orica GreenEDGE ,,

47 NANKERVIS Tommy Bissell Pro Cycling ,,

48 RENSHAW Mark Belkin Pro Cycling Team ,,

49 DILLIER Silvan BMC Racing Team ,,

50 JENKINS Max 5-hour Energy ,,

51 PIPP Frank Kevin Bissell Pro Cycling ,,

52 OLSSON Michael Team Argos – Shimano ,,

53 KANG Jiyong Orica GreenEDGE ,,

54 HANSON Ken Team Optum p/b Kelly Benefit Strategies ,,

55 MCLEOD Garrett Canada ,,

56 DEKKER Thomas Garmin – Sharp ,,

57 WARBASSE Lawrence BMC Racing Team ,,

58 NAUD Pierrick Team Garneau – Quebecor ,,

59 MEZGEC Luka Team Argos – Shimano ,,

60 MURFET Clay Team Smartstop – Mountain Khakis ,,

61 MCCABE Travis Team Smartstop – Mountain Khakis ,,

62 GAUTHIER Simon-pierre Team Garneau – Quebecor ,,

63 WIGHT Stuart Canada ,,

64 DUCHESNE Antoine Canada ,,

65 DAMUSEAU Thomas Team Argos – Shimano ,,

66 FRATTINI Davide UnitedHealthcare Presented by Maxxis ,,

67 MARCOTTE Eric Team Smartstop – Mountain Khakis ,,

68 KLINE Shane Team Smartstop – Mountain Khakis ,,

69 KOCH Michel Cannondale Pro Cycling Team ,,

70 HAGA Chad Team Optum p/b Kelly Benefit Strategies ,,

71 WOLFE Ben Jelly Belly p/b Kenda ,,

72 GOOS Marc Belkin Pro Cycling Team ,,

73 BEYER Chad Champion System Pro Cycling Team ,,

74 DUSSAULT Geoffroy Team Garneau – Quebecor ,,

75 DAHL Kris Team Smartstop – Mountain Khakis ,,

76 AVERY Clinton Champion System Pro Cycling Team ,,

77 JONES Carter Bissell Pro Cycling ,,

78 DAY Benjamin UnitedHealthcare Presented by Maxxis ,,

79 ZABRISKIE David Garmin – Sharp ,,

80 BEPPU Fumiyuki Orica GreenEDGE ,,

81 MASUDA Nariyuki Cannondale Pro Cycling Team ,,

82 MOINARD Amaël BMC Racing Team ,,

83 DE LUNA Flavio Team Smartstop – Mountain Khakis ,,

84 EVANS Cadel BMC Racing Team ,,

85 VANDBORG Brian Cannondale Pro Cycling Team ,,

86 MILNE Shawn 5-hour Energy ,,

87 SAGAN Peter Cannondale Pro Cycling Team ,,

88 CHADDOCK Ben Team Smartstop – Mountain Khakis ,,

89 WILLIAMS David 5-hour Energy ,,

90 HESJEDAL Ryder Garmin – Sharp ,,

91 TVETCOV Serghei Jelly Belly p/b Kenda ,,

92 LEA Bobby Team Smartstop – Mountain Khakis ,,

93 ZIRBEL Tom Team Optum p/b Kelly Benefit Strategies ,,

94 FRIEDMAN Michael Team Optum p/b Kelly Benefit Strategies ,,

95 AHLSTRAND Jonas Team Argos – Shimano ,,

96 MAZICH Sean Jelly Belly p/b Kenda ,,

97 ORONTE Emerson Jelly Belly p/b Kenda ,,

98 RODRIGUEZ Fred Jelly Belly p/b Kenda ,,

99 SOLADAY Thomas Team Optum p/b Kelly Benefit Strategies ,,

100 SHELDEN Taylor 5-hour Energy ,,

101 YOUNG Eric Team Optum p/b Kelly Benefit Strategies ,,

102 PERRON Jean-Sébastien Canada ,,

103 ILESIC Aldo Ino UnitedHealthcare Presented by Maxxis ,,

104 MCCARTNEY Jason Bissell Pro Cycling ,,

105 LANGLOIS Bruno Team Garneau – Quebecor ,,

106 GESCHKE Simon Team Argos – Shimano ,,

107 POWERS Jeremy Jelly Belly p/b Kenda ,,

108 LEWIS Craig Champion System Pro Cycling Team ,,

109 HEPBURN Michael Orica GreenEDGE ,,

110 HUFF Charles Bradley Jelly Belly p/b Kenda ,,

111 MEYER Cameron Orica GreenEDGE ,,

112 LOUDER Jeff UnitedHealthcare Presented by Maxxis ,,

113 MURPHY John UnitedHealthcare Presented by Maxxis ,,

114 WEENING Pieter Orica GreenEDGE ,,

115 WOODS Michael Team Garneau – Quebecor 23:26

DNF CHEUNG Fu Shiu Champion System Pro Cycling Team –

DNF MORTON Lachlan Garmin – Sharp –

Klasyfikacja generalna:

1 (2) DENNIS Rohan Garmin – Sharp 8 10:59:18

2 (5) BOOKWALTER Brent BMC Racing Team 0:18

3 (13) CARUSO Damiano Cannondale Pro Cycling Team 0:30

4 (7) GRETSCH Patrick Team Argos – Shimano 0:31

5 (10) GESINK Robert Belkin Pro Cycling Team 0:34

6 (18) SWEETING Robert 5-hour Energy 0:54

7 (20) MANCEBO PEREZ Francisco 5-hour Energy 0:55

8 (22) ANDERSON Ryan Team Optum p/b Kelly Benefit Strategies 0:56

9 (38) FRIEDEMANN Matthias Champion System Pro Cycling Team 1:12

10 (42) KRUIJSWIJK Steven Belkin Pro Cycling Team 1:15

11 (47) NOVAK Jakub BMC Racing Team 1:20

12 (56) MORABITO Steve BMC Racing Team 1:25

13 (81) BURGHARDT Marcus BMC Racing Team 2:27

14 (104) VENNELL Jeremy Bissell Pro Cycling 5:13

15 (71) KRUOPIS Aidis Orica GreenEDGE 6:06

16 (108) JONES Chris UnitedHealthcare Presented by Maxxis 6:25

17 (49) CATAFORD Alexander Team Garneau – Quebecor 8:16

18 (112) STEMPER James 5-hour Energy 9:51

19 (1) SAGAN Peter Cannondale Pro Cycling Team 16:35

20 (3) LUDVIGSSON Tobias Team Argos – Shimano 17:03

21 (4) EVANS Cadel BMC Racing Team 17:11

22 (6) WEENING Pieter Orica GreenEDGE 17:18

23 (8) ZIRBEL Tom Team Optum p/b Kelly Benefit Strategies 17:21

24 (9) HESJEDAL Ryder Garmin – Sharp ,,

25 (11) GESCHKE Simon Team Argos – Shimano 17:23

26 (12) HAGA Chad Team Optum p/b Kelly Benefit Strategies 17:24

27 (14) DILLIER Silvan BMC Racing Team 17:26

28 (15) MURPHY John UnitedHealthcare Presented by Maxxis ,,

29 (16) MEYER Cameron Orica GreenEDGE 17:30

30 (17) MILNE Shawn 5-hour Energy ,,

31 (19) DAY Benjamin UnitedHealthcare Presented by Maxxis 17:33

32 (21) TVETCOV Serghei Jelly Belly p/b Kenda 17:34

33 (23) VANDE VELDE Christian Garmin – Sharp 17:36

34 (24) MOINARD Amaël BMC Racing Team 17:38

35 (25) WARBASSE Lawrence BMC Racing Team 17:40

36 (26) YOUNG Eric Team Optum p/b Kelly Benefit Strategies 17:41

37 (27) BRITTON Rob Canada 17:42

38 (28) OLSSON Michael Team Argos – Shimano ,,

39 (29) DUCHESNE Antoine Canada 17:43

40 (30) ROTH Ryan Champion System Pro Cycling Team 17:45

41 (31) SLAGTER Tom-Jelte Belkin Pro Cycling Team ,,

42 (32) MCCABE Travis Team Smartstop – Mountain Khakis 17:46

43 (33) RODRIGUEZ Fred Jelly Belly p/b Kenda 17:47

44 (34) MEZGEC Luka Team Argos – Shimano ,,

45 (35) WEGMANN Fabian Garmin – Sharp 17:48

46 (36) VAITKUS Tomas Orica GreenEDGE ,,

47 (37) DIAZ CORRALES Andrčs Miguel 5-hour Energy 17:50

48 (39) AVERY Clinton Champion System Pro Cycling Team 17:51

49 (40) HOFLAND Moreno Belkin Pro Cycling Team 17:53

50 (46) BRöCHNER Nicolai Bissell Pro Cycling ,,

51 (41) SHELDEN Taylor 5-hour Energy ,,

52 (43) CARLSEN Kirk Bissell Pro Cycling 17:54

53 (44) KING Edward Cannondale Pro Cycling Team 17:57

54 (45) LANGLOIS Bruno Team Garneau – Quebecor ,,

55 (48) MURFET Clay Team Smartstop – Mountain Khakis 18:00

56 (50) LACHANCE Jean-Michel Canada 18:03

57 (51) KLINE Shane Team Smartstop – Mountain Khakis ,,

58 (52) NANKERVIS Tommy Bissell Pro Cycling ,,

59 (54) LEWIS Craig Champion System Pro Cycling Team 18:05

60 (55) GOOS Marc Belkin Pro Cycling Team 18:11

61 (57) DAMUSEAU Thomas Team Argos – Shimano 18:14

62 (58) ZWIZANSKI Scott Team Optum p/b Kelly Benefit Strategies ,,

63 (59) DE LUNA Flavio Team Smartstop – Mountain Khakis ,,

64 (60) NAUD Pierrick Team Garneau – Quebecor 18:17

65 (61) BEPPU Fumiyuki Orica GreenEDGE 18:18

66 (62) PIPP Frank Kevin Bissell Pro Cycling ,,

67 (63) ORONTE Emerson Jelly Belly p/b Kenda 18:19

68 (64) DAHLHEIM Andrew Bissell Pro Cycling 18:23

69 (65) HEPBURN Michael Orica GreenEDGE ,,

70 (66) BUTLER Chris Champion System Pro Cycling Team ,,

71 (67) KEOUGH Luke UnitedHealthcare Presented by Maxxis 18:34

72 (68) BEYER Chad Champion System Pro Cycling Team 18:35

73 (69) ST-JOHN Derrick Canada 18:37

74 (70) FRATTINI Davide UnitedHealthcare Presented by Maxxis ,,

75 (72) HUFF Charles Bradley Jelly Belly p/b Kenda 18:46

76 (73) VAN WINDEN Dennis Belkin Pro Cycling Team 18:50

77 (74) PERRON Jean-Sébastien Canada 18:52

78 (75) CHADDOCK Ben Team Smartstop – Mountain Khakis ,,

79 (76) RENSHAW Mark Belkin Pro Cycling Team 18:56

80 (77) JENKINS Max 5-hour Energy 18:57

81 (78) MCLEOD Garrett Canada ,,

82 (79) MARCOTTE Eric Team Smartstop – Mountain Khakis 19:01

83 (80) HANSON Ken Team Optum p/b Kelly Benefit Strategies 19:05

84 (82) CHAUNER Michael Team Garneau – Quebecor 19:12

85 (83) FARABAUGH Adam Matthew Team Garneau – Quebecor 19:21

86 (84) JONES Carter Bissell Pro Cycling 19:23

87 (85) LOUDER Jeff UnitedHealthcare Presented by Maxxis 19:27

88 (86) MILLAR David Garmin – Sharp 19:32

89 (87) FöRSTER Robert UnitedHealthcare Presented by Maxxis 19:37

90 (88) AITCHESON Ryan Canada 19:48

91 (89) AHLSTRAND Jonas Team Argos – Shimano 19:52

92 (90) WIGHT Stuart Canada 19:53

93 (91) DUSSAULT Geoffroy Team Garneau – Quebecor 19:54

94 (92) KANG Jiyong Orica GreenEDGE 20:15

95 (93) ZABRISKIE David Garmin – Sharp 20:17

96 (94) DAHL Kris Team Smartstop – Mountain Khakis 20:18

97 (96) MAZICH Sean Jelly Belly p/b Kenda 20:24

98 (97) FRIEDMAN Michael Team Optum p/b Kelly Benefit Strategies 20:44

99 (98) WOLFE Ben Jelly Belly p/b Kenda 20:50

100 (99) WILLIAMS David 5-hour Energy 20:51

101 (100) DEKKER Thomas Garmin – Sharp 20:56

102 (101) BOBRIDGE Jack Belkin Pro Cycling Team 20:59

103 (102) SOLADAY Thomas Team Optum p/b Kelly Benefit Strategies 21:13

104 (103) MCCARTNEY Jason Bissell Pro Cycling 21:48

105 (105) KOCH Michel Cannondale Pro Cycling Team 21:55

106 (106) VANDBORG Brian Cannondale Pro Cycling Team 22:00

107 (107) POWERS Jeremy Jelly Belly p/b Kenda 22:10

108 (109) MASUDA Nariyuki Cannondale Pro Cycling Team 23:33

109 (110) BELL Zach Champion System Pro Cycling Team 23:47

110 (111) CLARKE William Team Argos – Shimano 24:21

111 (53) WOODS Michael Team Garneau – Quebecor 24:42

112 (113) HAMILTON Nic Jelly Belly p/b Kenda 25:31

113 (114) ILESIC Aldo Ino UnitedHealthcare Presented by Maxxis 26:21

114 (115) LEA Bobby Team Smartstop – Mountain Khakis 27:20

115 (116) GAUTHIER Simon-pierre Team Garneau – Quebecor 30:22

 

Foto:bettiniphoto.net

Arek Waluga