Andre GreipelAndre Greipel (Lotto – Belisol) wygrał w pięknym stylu Brussels Cycling Classic. “Gorilla” pokonał w sprinterskim pojedynku Johna Degenkolba (Argos – Shimano). Trzecie miejsce zajął Nacer Bouhanni (FDJ.fr).

93. edycja Brussels Cycling Classic (dawniej Paris-Bruxelles) liczyła 201 kilometrów. Kolarze mieli do pokonania dziewięć oznaczonych podjazdów, więc belgijski klasyk nie należał do łatwych.

Na ucieczkę zdecydowała się szóstka zawodników: Julien Vermote (Omega Pharma – Quick Step), Jonathan Castroviejo (Movistar), Bjorn Thurau (Europcar), Laurens De Vreese (Topsport Vlaanderen – Baloise), Koen Barbe (Crelan – Euphony), Florent Barle (Cofidis). 34 km przed metą na czele była już tylko czwórka: Vermote, Castroviejo, Thurau i De Vresse, a peleton tracił do nich tylko minutę.

Duża grupa prowadzona przez Lotto – Belisol, Argos – Shimano i FDJ.fr wchłonął harcowników siedem kilometrów przed metą. 4 km przed metą na atak zdecydował się Lars Boom (Belkin Pro Cycling). Mimo pięknej akcji, rozpędzony peleton dogonił go 400 metrów przed metą.

Najszybszym sprinterem okazał się Andre Greipel (Lotto – Belisol). Niemiec pokonał zdecydowanie swojego kolegę z reprezentacji, Johna Degenkolba (Argos – Shimano). Trzecie miejsce zajął Nacer Bouhanni (FDJ.fr).

Maciej Bodnar (Cannondale) zajął 28. miejsce, a Przemysław Niemiec (Lampre – Merida) był 83.

Wyniki:

1 GREIPEL Andre Lotto Belisol Team 100 125 4:55:58

2 DEGENKOLB John Team Argos – Shimano 80 85 ,,

3 BOUHANNI Nacer Equipe Cycliste FDJ.fr 70 60 ,,

4 KRISTOFF Alexander Katusha Team 60 50 ,,

5 CIMOLAI Davide Lampre – Merida 50 45 ,,

6 CIOLEK Gerald Team MTN Qhubeka 40 40 ,,

7 VAN POPPEL Danny Vacansoleil – DCM 30 35 ,,

8 MAES Nikolas Omega Pharma – Quick-Step 20 30 ,,

9 REZA Kevin Team Europcar 10 26 ,,

10 DUMOULIN Samuel AG2R La Mondiale 4 22 ,,

11 VANTOMME Maxime Crelan-Euphony 20 ,,

12 VANMARCKE Sep Belkin Pro Cycling Team 18 ,,

13 VENTOSO ALBERDI Francisco José Movistar Team 16 ,,

14 DRUCKER Jean-Pierre Accent.jobs – Wanty 14 ,,

15 HUTAROVICH Yauheni AG2R La Mondiale 12 ,,

16 LEQUATRE Geoffroy Bretagne- Séché Environnement 10 ,,

17 VIVIANI Elia Cannondale Pro Cycling Team 9 ,,

18 PORSEV Alexander Katusha Team 8 ,,

19 BRESCHEL Matti Team Saxo-Tinkoff 7 ,,

20 DION Renaud Bretagne- Séché Environnement 6 ,,

21 BOECKMANS Kris Vacansoleil – DCM 5 ,,

22 DELAGE Mickaël Equipe Cycliste FDJ.fr 4 ,,

23 VAN STAEYEN Michael Topsport Vlaanderen – Baloise 3 ,,

24 OFFREDO Yoann Equipe Cycliste FDJ.fr 2 ,,

25 VAN GOOLEN Jurgen Accent.jobs – Wanty 1 ,,

26 KUMP Marko Team Saxo-Tinkoff ,,

27 GUARNIERI Jacopo Astana Pro Team ,,

28 BODNAR Maciej Cannondale Pro Cycling Team ,,

29 LUTSENKO Aleksey Astana Pro Team ,,

30 BENNATI Daniele Team Saxo-Tinkoff ,,

31 KLEMME Dominik IAM Cycling ,,

32 GENE Yohann Team Europcar ,,

33 LEUKEMANS Bjorn Vacansoleil – DCM ,,

34 DEMOITIE Antoine Wallonie – Bruxelles ,,

35 HALLER Marco Katusha Team ,,

36 PICHOT Alexandre Team Europcar ,,

37 VAN LERBERGHE Bert Ventilair – Steria ,,

38 VAN DIJK Stefan Accent.jobs – Wanty ,,

39 SMITH Dion Champion System Pro Cycling Team ,,

40 BRAVO OIARBIDE Garikoitz Euskaltel – Euskadi ,,

41 LAENGEN Vegard Stake Bretagne- Séché Environnement ,,

42 PLANCKAERT Baptiste Crelan-Euphony ,,

43 EVRARD Laurent Wallonie – Bruxelles ,,

44 SARAMOTINS Aleksejs IAM Cycling ,,

45 SIEBERG Marcel Lotto Belisol Team ,,

46 JUODVALKIS Egidijus Crelan-Euphony 0:13

47 DEVENYNS Dries Omega Pharma – Quick-Step ,,

48 HAUSSLER Heinrich IAM Cycling 0:17

49 TRENTIN Matteo Omega Pharma – Quick-Step ,,

50 THOMSON Jay Robert Team MTN Qhubeka ,,

51 BELLETTI Manuel AG2R La Mondiale ,,

52 REGUIGUI Youcef Team MTN Qhubeka ,,

53 FAVILLI Elia Lampre – Merida ,,

54 HOLLENSTEIN Reto IAM Cycling ,,

55 GAZVODA Gregor Champion System Pro Cycling Team ,,

56 VOECKLER Thomas Team Europcar 0:22

57 CAMBIANICA Enea Lampre – Merida ,,

58 VACHON Florian Bretagne- Séché Environnement ,,

59 DE MARCHI Alessandro Cannondale Pro Cycling Team ,,

60 BOOM Lars Belkin Pro Cycling Team ,,

61 VANLANDSCHOOT James Accent.jobs – Wanty ,,

62 VAN HUMMEL Kenny Vacansoleil – DCM ,,

63 AAEN JORGENSEN Jonas Team Saxo-Tinkoff ,,

64 BONIFAZIO Niccolo Lampre – Merida ,,

65 APPOLLONIO Davide AG2R La Mondiale ,,

66 VANDENBERGH Stijn Omega Pharma – Quick-Step 0:36

67 TEUNS Dylan Ventilair – Steria ,,

68 JACOBS Pieter Topsport Vlaanderen – Baloise ,,

69 VANSPEYBROECK Tim Ventilair – Steria ,,

70 CURVERS Roy Team Argos – Shimano ,,

71 DUPONT Timothy Ventilair – Steria 0:43

72 MESTRE Ricardo Euskaltel – Euskadi 0:45

73 KASHECHKIN Andrey Astana Pro Team ,,

74 DUFRASNE Jonathan Wallonie – Bruxelles ,,

75 TLEUBAYEV Ruslan Astana Pro Team ,,

76 LINDEMAN Bert-Jan Vacansoleil – DCM ,,

77 VAN EMDEN Jos Belkin Pro Cycling Team ,,

78 VILLELLA Davide Cannondale Pro Cycling Team ,,

79 SALERNO Cristiano Cannondale Pro Cycling Team ,,

80 KRIZEK Matthias Cannondale Pro Cycling Team ,,

81 CANUTI Federico Cannondale Pro Cycling Team ,,

82 CONTADOR VELASCO Alberto Team Saxo-Tinkoff ,,

83 NIEMIEC Przemyslaw Lampre – Merida ,,

84 GRUZDEV Dmitriy Astana Pro Team ,,

85 GUARDINI Andrea Astana Pro Team ,,

86 KAMYSHEV Arman Astana Pro Team ,,

87 JőEääR Gert Cofidis Solutions Crédits ,,

88 LABBE Arnaud Cofidis Solutions Crédits ,,

89 JEROME Vincent Team Europcar ,,

90 GERARD Arnaud Bretagne- Séché Environnement ,,

91 PETACCHI Alessandro Omega Pharma – Quick-Step ,,

92 PALINI Andrea Lampre – Merida ,,

93 WYNANTS Maarten Belkin Pro Cycling Team ,,

94 HERRADA LOPEZ Jesús Movistar Team ,,

95 IGNATYEV Mikhail Katusha Team ,,

96 VAUGRENARD Benoit Equipe Cycliste FDJ.fr ,,

97 FERRARI Roberto Lampre – Merida ,,

98 DEBUSSCHERE Jens Lotto Belisol Team ,,

99 GODDAERT Kristof IAM Cycling 0:59

100 KADRI Blel AG2R La Mondiale ,,

101 PICHON Laurent Equipe Cycliste FDJ.fr 1:01

102 GESLIN Anthony Equipe Cycliste FDJ.fr 1:05

103 WALLAYS Jelle Topsport Vlaanderen – Baloise 1:09

104 DE BACKER Bert Team Argos – Shimano ,,

105 BERTHOLET Quentin Wallonie – Bruxelles ,,

106 AMORISON Frédéric Crelan-Euphony ,,

107 MADRAZO RUIZ Angel Movistar Team ,,

108 LUND Anders Team Saxo-Tinkoff ,,

109 MARTENS Paul Belkin Pro Cycling Team ,,

110 STAUFF Andreas Team MTN Qhubeka ,,

111 LEEZER Tom Belkin Pro Cycling Team ,,

112 BROECKX Stig Lotto Belisol Team ,,

113 MARCATO Marco Vacansoleil – DCM ,,

114 ARU Fabio Astana Pro Team 1:29

115 VALENTIN Tristan Cofidis Solutions Crédits ,,

116 KOREN Kristjan Cannondale Pro Cycling Team ,,

117 LADAGNOUS Matthieu Equipe Cycliste FDJ.fr ,,

118 ASTARLOZA CHAURREAU Mikel Euskaltel – Euskadi ,,

119 KUSCHYNSKI Aleksandr Katusha Team ,,

120 VISCONTI Giovanni Movistar Team ,,

121 KRITSKIY Timofey Katusha Team ,,

122 KEISSE Iljo Omega Pharma – Quick-Step ,,

123 DE VREESE Laurens Topsport Vlaanderen – Baloise ,,

124 BAK Lars Ytting Lotto Belisol Team ,,

125 CORDEEL Sander Lotto Belisol Team ,,

126 RIBLON Christophe AG2R La Mondiale 1:50

127 KROON Karsten Team Saxo-Tinkoff ,,

128 TULIK Angelo Team Europcar ,,

129 FARIA DA COSTA Mário Jorge 2:19

130 HUREL Tony Team Europcar ,,

131 PARISIEN Francois Team Argos – Shimano ,,

132 MOL Wouter Vacansoleil – DCM 2:29

133 SELIG Rüdiger Katusha Team ,,

134 THURAU Bjorn Team Europcar ,,

135 NAPOLITANO Danilo Accent.jobs – Wanty 2:35

136 CHEVALIER Olivier Wallonie – Bruxelles ,,

137 VERMOTE Julien Omega Pharma – Quick-Step ,,

138 OJAVEE Mart Champion System Pro Cycling Team ,,

139 HABEAUX Gregory Accent.jobs – Wanty 3:15

140 DUMOULIN Tom Team Argos – Shimano 3:33

141 TIMMER Albert Team Argos – Shimano ,,

142 CASTROVIEJO Jonathan Movistar Team ,,

143 BOUCHER David Equipe Cycliste FDJ.fr 4:07

144 BARLE Florent Cofidis Solutions Crédits ,,

145 BELKOV Maxim Katusha Team ,,

146 FONSECA Armindo Bretagne- Séché Environnement 6:13

147 VRECER Robert Euskaltel – Euskadi ,,

148 STASSEN Julien Wallonie – Bruxelles ,,

149 GUILLOU Florian Bretagne- Séché Environnement ,,

150 DRON Boris Wallonie – Bruxelles ,,

151 SEPúLVEDA Eduardo Bretagne- Séché Environnement ,,

152 WAEYTENS Zico Topsport Vlaanderen – Baloise ,,

153 GHYSELINCK Jan Cofidis Solutions Crédits ,,

154 VANSPEYBROUCK Pieter Topsport Vlaanderen – Baloise ,,

155 FLENS Rick Belkin Pro Cycling Team ,,

156 TJALLINGII Maarten Belkin Pro Cycling Team ,,

157 RADOCHLA Steffen Euskaltel – Euskadi ,,

158 POLAZZI Fabio Wallonie – Bruxelles ,,

159 VAN ASBROECK Tom Topsport Vlaanderen – Baloise ,,

160 BANDIERA Marco IAM Cycling ,,

161 FOUCHARD Julien Cofidis Solutions Crédits 9:58

162 HOLLER Nikodemus Team Argos – Shimano ,,

163 CAMMAERTS Edwig Cofidis Solutions Crédits 11:09

164 ISTA Kevyn IAM Cycling 11:52

165 BRAMMEIER Matthew Champion System Pro Cycling Team 15:44

166 TRAKSEL Bobbie Champion System Pro Cycling Team ,,

167 BREYNE Jonathan Crelan-Euphony ,,

168 WESEMANN Martin Team MTN Qhubeka ,,

169 HOVELIJNCK Kurt Crelan-Euphony ,,

170 TAMOURIDIS Ioannis Euskaltel – Euskadi ,,

171 ABERASTURI Jon Euskaltel – Euskadi ,,

172 BAGDONAS Gediminas AG2R La Mondiale ,,

173 LEPLA Jeroen Ventilair – Steria ,,

174 VERRAES Benjamin Accent.jobs – Wanty ,,

175 NEIRYNCK Stijn Topsport Vlaanderen – Baloise ,,

176 PERAUD Jean-Christophe AG2R La Mondiale ,,

177 BARBE Koen Crelan-Euphony ,,

178 DEHAES Kenny Lotto Belisol Team ,,

179 ROELANTS Rutger Ventilair – Steria ,,

180 VAN ZYL Johann Team MTN Qhubeka ,,

181 VANDEWIELE Frederik Ventilair – Steria ,,

182 VAN COPPERNOLLE Francesco Ventilair – Steria ,,

 

 

Foto:bettiniphoto.net

Arek Waluga