slawek1Damian Sławek (LKS POM Strzelce Krajeńskie) został górskim mistrzem Polski w kategorii junior młodszy. Drugie miejsce zajął Szymon Sajnok (GKS Cartusia Kartuzy), a brązowy medal wywalczył Jakub Jurasz (Grodziski Klub Kolarski Opty-Mazowsze Mazowieckie).

Jako pierwsi na starcie Górskich Mistrzostw Polski w Jeleniej Górze stanęli kolarze w kategorii junior młodszy. Mieli oni do pokonania dystans 77,2 km, na który składały się cztery rundy plus dojazd na rundę. Przewyższenie na trasie wynosiło aż 1650 metrów.

profil junior młodszy

Po walce do ostatnich metrów zwyciężył Damian Sławek (LKS POM Strzelce Krajeńskie). Drugie miejsce zajął Szymon Sajnok (GKS Cartusia Kartuzy), a brązowy medal wywalczył Jakub Jurasz (Grodziski Klub Kolarski Opty-Mazowsze Mazowieckie).