rui costaRui Costa (Movistar) od nowego sezonu będzie zawodnikiem ekipy Lampre – Merida. Portugalczyk, który był bardziej kojarzony z BMC Racing, przejdzie do ekipy Giuseppe Saronniego.

Portugalczyk Rui Costa ma za sobą wspaniały sezon. W trzecim roku startów w Movistarze wygrał po raz drugi z rzędu klasyfikację generalną Tour de Suisse, triumfując przy okazji na dwóch etapach. Jest też także aktualnym mistrzem kraju w jeździe indywidualnej na czas. Po raz kolejny zanotował świetny występ w Tour de France, wygrywając etapy w Gap i Le Grand Bornand. Także jego pomoc spowodowała, że Nairo Quintana został drugim zawodnikiem Wielkiej Pętli. Teraz zawodnik postanowił zmienić klimat.

“W ostatnich latach idzie mi coraz lepiej na Wielkich Tourach i postanowiłem znaleźć ekipę, w której będę liderem na taki wyścig. Lampre – Merida to bardzo dobry, poukładany zespół i liczę, że tutaj zrealizuję swoje marzenia. Dziękuję wszystkim za zaufanie, którym mnie obdarzono.” mówi Rui Costa.

Bardzo zadowolony z tego transferu jest Giuseppe Saronni: “Witamy na swoim pokładzie jednego z najlepszych kolarzy specjalizujących się w wyścigach wieloetapowych. Jego występy na Tour de Suisse czy Wielkiej Pętli były naprawdę imponujące. Ciesze się, że Rui wybrał właśnie mój zespół i mam nadzieję, że będzie to korzystne dla wszystkich.”

 

Foto:bettiniphoo.net

Arek Waluga