Tejay van Garderen (BMC Racing) był najlepszy na trasie czasówki USA Pro Challenge. Dwa kolejne miejsca na podium zajęli kolarze Garmin – Sharp, Andrew Talansky i Thomas Danielson. Van Garderen powiększył przewagę w klasyfikacji generalnej.
W piątym dniu zmagań w USA Pro Challenge na kolarzy czekała jazda indywidualna na czas wokół Vail. Mieli oni do pokonania dość krótki (16,1 km), ale ciężki dystans. Trasa czasówki bezustannie wznosiła się w górę.
Bardzo długo na czele był Kanstantsin Sivtsov (Sky Procycling), który wykręcił czas 26 minut i 17 sekund. O wiele gorzej zaprezentował się jego kolega z ekipy, Christopher Froome. Stracił on do Białorusina prawie dwie minuty. Bardzo ładnie pojechał młody zawodnik Argos – Shimano, Tobias Ludvigsson, który pokonał Sivtsova o ułamki sekundy. Fenomenalny czas wykręcił Andrew Talansky (Garmin – Sharp). Amerykanin, jak sam na mecie stwierdził, pojechał na 110 procent swoich możliwości. Jego czas to 25 minut i 5 sekund.
Na wirtualne podium wskoczyło dwóch zawodników BMC Racing – Stephen Cummings i Lawrence Warbasse. Dobry czas zanotował Lawson Craddock (Lawson Craddock (Bontrager Cycling Team), który pokonał między innymi Michaela Rogersa (Saxo – Tinkoff) czy Tiago Machado (RadioShack – Leopard). Były lider, Lachlan Morton (Garmin – Sharp) stracił do Talansky’ego 1 minutę i 13 sekund.
Thomas Danielson (Garmin – Sharp) wskoczył na wirtualne drugie miejsce, z czasem 26 minut i 3 sekundy. Ani Mathias Frank (BMC Racing), ani Janier Acevedo (Jamis – Hagens Berman) nie konkurowali czasowo z najlepszymi. Tejay van Garderen (BMC Racing) dał z siebie wszystko i pokonał Talansky’ego o zaledwie 4 sekundy! Amerykanin powiększył przewagę nad konkurentami w klasyfikacji generalnej.
Wyniki:
1 VAN GARDEREN Tejay BMC Racing Team 25:01 38.614
2 TALANSKY Andrew Garmin – Sharp 0:04 38.512
3 DANIELSON Thomas Garmin – Sharp 1:02 37.083
4 CUMMINGS Stephen BMC Racing Team 1:04 37.035
5 WARBASSE Lawrence BMC Racing Team 1:12 36.847
6 LUDVIGSSON Tobias Team Argos – Shimano 1:16 36.753
7 SIUTSOU Kanstantsin Sky Procycling ,, ,,
8 MORTON Lachlan Garmin – Sharp 1:17 36.730
9 VANDE VELDE Christian Garmin – Sharp 1:24 36.568
10 FRANK Mathias BMC Racing Team 1:26 36.522
11 CRADDOCK Lawson Bontrager Cycling Team 1:28 36.476
12 TVETCOV Serghei Jelly Belly p/b Kenda 1:37 36.270
13 ACEVEDO COLLE Janier Alexis Jamis – Hagens Berman 1:40 36.202
14 ORAM James Bontrager Cycling Team 1:42 36.157
15 BRENES OBANDO Gregory Champion System Pro Cycling Team 1:48 36.022
16 MACHADO Tiago RadioShack – Leopard 1:51 35.955
17 ZIRBEL Tom Team Optum p/b Kelly Benefit Strategies 1:52 35.933
18 BENNETT George RadioShack – Leopard 1:55 35.866
19 BOOKWALTER Brent BMC Racing Team ,, ,,
20 CHALAPUD GOMEZ Robinson Eduardo Team Colombia 1:58 35.800
21 ROGERS Michael Team Saxo-Tinkoff 2:01 35.734
22 GALLOPIN Tony RadioShack – Leopard 2:05 35.646
23 JONES Carter Bissell Pro Cycling 2:06 35.624
24 DUARTE AREVALO Fabio Andres Team Colombia 2:07 35.602
25 JUUL-JENSEN Christopher Team Saxo-Tinkoff 2:08 35.580
26 DEIGNAN Philip UnitedHealthcare Presented by Maxxis 2:09 35.558
27 HANSEN Jesper Team Saxo-Tinkoff 2:11 35.515
28 SUTHERLAND Rory Team Saxo-Tinkoff 2:13 35.471
29 SCHAR Michael BMC Racing Team 2:16 35.406
30 DAY Benjamin UnitedHealthcare Presented by Maxxis 2:19 35.341
31 MANUEL SILVA PIRES Bruno Team Saxo-Tinkoff 2:20 35.320
32 WILSON Nathan Bontrager Cycling Team 2:25 35.213
33 SUAREZ SUAREZ Juan Pablo Team Colombia 2:26 35.191
34 GESCHKE Simon Team Argos – Shimano 2:27 35.170
35 EDMONDSON Joshua Sky Procycling 2:28 35.149
36 ATAPUMA HURTADO John Darwin Team Colombia 2:32 35.064
37 CARUSO Damiano Cannondale Pro Cycling Team 2:34 35.021
38 CARLSEN Kirk Bissell Pro Cycling 2:38 34.937
39 BEYER Chad Champion System Pro Cycling Team 2:40 34.895
40 ANTHONY Jesse Team Optum p/b Kelly Benefit Strategies ,, ,,
41 LEWIS Craig Champion System Pro Cycling Team 2:42 34.853
42 KLöDEN Andréas RadioShack – Leopard 2:46 34.769
43 MCCARTNEY Jason Bissell Pro Cycling 2:48 34.727
44 KING Benjamin RadioShack – Leopard 2:50 34.686
45 SCHLECK Andy RadioShack – Leopard 2:51 34.665
46 DEKKER Thomas Garmin – Sharp 2:56 34.562
47 EUSER Lucas UnitedHealthcare Presented by Maxxis 2:57 34.541
48 NISHIZONO Ryota Champion System Pro Cycling Team ,, ,,
49 FROOME Christopher Sky Procycling 3:07 34.336
50 GAIMON Phillip Bissell Pro Cycling ,, ,,
51 DE MARCHI Alessandro Cannondale Pro Cycling Team 3:08 34.316
52 VILLELLA Davide Cannondale Pro Cycling Team 3:11 34.255
53 SAGAN Peter Cannondale Pro Cycling Team 3:18 34.114
54 DUGGAN Timothy Team Saxo-Tinkoff 3:20 34.074
55 WREN Tyler Jamis – Hagens Berman 3:21 34.054
56 VAN AVERMAET Greg BMC Racing Team 3:23 34.014
57 BROWN Nathan Bontrager Cycling Team 3:24 33.994
58 VOIGT Jens RadioShack – Leopard ,, ,,
59 BUTLER Chris Champion System Pro Cycling Team 3:26 33.954
60 JACQUES-MAYNES Benjamin Jamis – Hagens Berman 3:32 33.835
61 PORTE Richie Sky Procycling 3:33 33.816
62 MILLER Carson Jamis – Hagens Berman 3:39 33.698
63 ROMERO AMARAN Luis Jamis – Hagens Berman 3:47 33.542
64 MASUDA Nariyuki Cannondale Pro Cycling Team 3:50 33.484
65 FENG Chun Kai Champion System Pro Cycling Team 3:51 33.464
66 JONES Chris UnitedHealthcare Presented by Maxxis ,, ,,
67 GRETSCH Patrick Team Argos – Shimano 3:52 33.445
68 BAZZANA Alessandro UnitedHealthcare Presented by Maxxis 3:54 33.406
69 MEJIAS LEAL Javier Team Novo Nordisk 3:58 33.329
70 TARAMARCAZ Julien BMC Racing Team ,, ,,
71 HAGMAN Alex Jelly Belly p/b Kenda 3:59 33.310
72 BOSWELL Ian Sky Procycling 4:02 33.253
73 SCHMITT Morgan Jelly Belly p/b Kenda 4:04 33.215
74 PANTANO GOMEZ Jarlinson Team Colombia 4:05 33.196
75 SAGAN Juraj Cannondale Pro Cycling Team 4:10 33.101
76 PATE Danny Sky Procycling 4:11 33.082
77 DRISCOLL James Jamis – Hagens Berman 4:13 33.044
78 CAMACHO BERNAL Julio Alexis Team Colombia 4:15 33.007
79 DAMUSEAU Thomas Team Argos – Shimano 4:17 32.969
80 AVILA VANEGAS Edwin Alcibiades Team Colombia 4:18 32.951
81 EASTMAN Ryan Bontrager Cycling Team 4:20 32.913
82 LUND Anders Team Saxo-Tinkoff ,, ,,
83 LOUDER Jeff UnitedHealthcare Presented by Maxxis ,, ,,
84 HAMILTON Nic Jelly Belly p/b Kenda 4:23 32.857
85 O’LEARY Connor Bontrager Cycling Team 4:30 32.727
86 BURNETT Ian Jelly Belly p/b Kenda 4:32 32.690
87 HUGUET Yann Team Argos – Shimano 4:42 32.507
88 COOPER Marsh Team Optum p/b Kelly Benefit Strategies 4:45 32.452
89 PUTT Tanner Bontrager Cycling Team ,, ,,
90 ZABRISKIE David Garmin – Sharp 4:46 32.434
91 DAVILA LEMUS Luis Enrique Jelly Belly p/b Kenda ,, ,,
92 PATRICK MCCARTY Jonathan Bissell Pro Cycling 4:50 32.362
93 DENNIS Rohan Garmin – Sharp 4:51 32.344
94 OLSSON Michael Team Argos – Shimano 4:53 32.308
95 HENTTALA Joonas Team Novo Nordisk 5:00 32.182
96 ANDERSON Ryan Team Optum p/b Kelly Benefit Strategies 5:05 32.093
97 RODRIGUEZ Fred Jelly Belly p/b Kenda 5:14 31.934
98 CLARKE Jonathan UnitedHealthcare Presented by Maxxis 5:16 31.899
99 HOLLER Nikodemus Team Argos – Shimano 5:23 31.776
100 MAZICH Sean Jelly Belly p/b Kenda 5:25 31.742
101 ROULSTON Hayden RadioShack – Leopard 5:29 31.672
102 PERON Andrea Team Novo Nordisk 5:30 31.655
103 LOZANO RIBA David Team Novo Nordisk 5:33 31.603
104 CALABRIA Fabio Team Novo Nordisk ,, ,,
105 DUCHESNE Antoine Bontrager Cycling Team 5:35 31.569
106 MEZGEC Luka Team Argos – Shimano 5:38 31.517
107 SOLADAY Thomas Team Optum p/b Kelly Benefit Strategies 5:44 31.415
108 COOKE Matt Jamis – Hagens Berman 5:47 31.364
109 MILLAR David Garmin – Sharp 6:01 31.128
110 DE MESMAEKER Kevin Team Novo Nordisk 6:02 31.111
111 VERSCHOOR Martijn Team Novo Nordisk 6:08 31.011
112 XU Gang Champion System Pro Cycling Team 6:41 30.473
113 KING Edward Cannondale Pro Cycling Team 6:44 30.425
114 FRIEDMAN Michael Team Optum p/b Kelly Benefit Strategies 6:50 30.330
Klasyfikacja generalna:
1 (1) VAN GARDEREN Tejay BMC Racing Team 16:10:00
2 (2) FRANK Mathias BMC Racing Team 1:30
3 (4) DANIELSON Thomas Garmin – Sharp 1:42
4 (3) ACEVEDO COLLE Janier Alexis Jamis – Hagens Berman 2:10
5 (5) MORTON Lachlan Garmin – Sharp 2:34
6 (6) BRENES OBANDO Gregory Champion System Pro Cycling Team 3:25
7 (15) CRADDOCK Lawson Bontrager Cycling Team 3:42
8 (13) BENNETT George RadioShack – Leopard 3:58
9 (9) SUTHERLAND Rory Team Saxo-Tinkoff 4:11
10 (12) DEIGNAN Philip UnitedHealthcare Presented by Maxxis 4:12
11 (14) JONES Carter Bissell Pro Cycling 4:13
12 (11) SCHAR Michael BMC Racing Team 4:19
13 (7) ATAPUMA HURTADO John Darwin Team Colombia 4:24
14 (8) CARUSO Damiano Cannondale Pro Cycling Team 4:32
15 (10) EUSER Lucas UnitedHealthcare Presented by Maxxis 4:55
16 (16) WILSON Nathan Bontrager Cycling Team 5:00
17 (18) ORAM James Bontrager Cycling Team 5:45
18 (21) MACHADO Tiago RadioShack – Leopard 6:21
19 (20) MANUEL SILVA PIRES Bruno Team Saxo-Tinkoff 6:31
20 (22) CHALAPUD GOMEZ Robinson Eduardo Team Colombia 6:40
21 (23) VANDE VELDE Christian Garmin – Sharp 6:52
22 (19) BUTLER Chris Champion System Pro Cycling Team 7:31
23 (26) WARBASSE Lawrence BMC Racing Team 7:38
24 (17) MEJIAS LEAL Javier Team Novo Nordisk 7:52
25 (24) ANTHONY Jesse Team Optum p/b Kelly Benefit Strategies 8:31
26 (25) BEYER Chad Champion System Pro Cycling Team 8:56
27 (27) ROGERS Michael Team Saxo-Tinkoff 10:03
28 (28) HANSEN Jesper Team Saxo-Tinkoff 10:30
29 (29) GALLOPIN Tony RadioShack – Leopard 11:48
30 (31) TVETCOV Serghei Jelly Belly p/b Kenda 12:04
31 (30) KLöDEN Andréas RadioShack – Leopard 12:47
32 (34) BOOKWALTER Brent BMC Racing Team 12:59
33 (32) SCHLECK Andy RadioShack – Leopard 13:22
34 (38) CUMMINGS Stephen BMC Racing Team 13:23
35 (33) SUAREZ SUAREZ Juan Pablo Team Colombia 13:26
36 (37) ZIRBEL Tom Team Optum p/b Kelly Benefit Strategies 13:55
37 (36) VAN AVERMAET Greg BMC Racing Team 15:01
38 (35) AVILA VANEGAS Edwin Alcibiades Team Colombia 15:27
39 (39) VILLELLA Davide Cannondale Pro Cycling Team 16:33
40 (48) TALANSKY Andrew Garmin – Sharp 17:29
41 (40) DEKKER Thomas Garmin – Sharp 17:45
42 (46) LUDVIGSSON Tobias Team Argos – Shimano 18:41
43 (43) SAGAN Peter Cannondale Pro Cycling Team 19:46
44 (42) HAGMAN Alex Jelly Belly p/b Kenda 19:49
45 (41) PUTT Tanner Bontrager Cycling Team 20:11
46 (49) CARLSEN Kirk Bissell Pro Cycling 21:09
47 (44) BOSWELL Ian Sky Procycling 21:12
48 (47) SCHMITT Morgan Jelly Belly p/b Kenda 21:29
49 (45) LOUDER Jeff UnitedHealthcare Presented by Maxxis 21:34
50 (50) WREN Tyler Jamis – Hagens Berman 21:54
51 (52) DAY Benjamin UnitedHealthcare Presented by Maxxis 22:10
52 (51) EDMONDSON Joshua Sky Procycling 22:14
53 (54) ROMERO AMARAN Luis Jamis – Hagens Berman 25:01
54 (53) HENTTALA Joonas Team Novo Nordisk 25:38
55 (56) GAIMON Phillip Bissell Pro Cycling 26:06
56 (55) JONES Chris UnitedHealthcare Presented by Maxxis 26:35
57 (59) DUARTE AREVALO Fabio Andres Team Colombia 26:46
58 (62) JUUL-JENSEN Christopher Team Saxo-Tinkoff 27:48
59 (57) HOLLER Nikodemus Team Argos – Shimano 29:00
60 (68) GESCHKE Simon Team Argos – Shimano 29:49
61 (66) VOIGT Jens RadioShack – Leopard 30:07
62 (60) DUCHESNE Antoine Bontrager Cycling Team 30:19
63 (63) ZABRISKIE David Garmin – Sharp 30:27
64 (64) OLSSON Michael Team Argos – Shimano 30:41
65 (61) MAZICH Sean Jelly Belly p/b Kenda 30:50
66 (65) DRISCOLL James Jamis – Hagens Berman 30:56
67 (58) KING Edward Cannondale Pro Cycling Team 31:07
68 (72) KING Benjamin RadioShack – Leopard 32:00
69 (69) DAVILA LEMUS Luis Enrique Jelly Belly p/b Kenda 32:20
70 (67) ROULSTON Hayden RadioShack – Leopard 32:34
71 (71) EASTMAN Ryan Bontrager Cycling Team 33:07
72 (70) LOZANO RIBA David Team Novo Nordisk 34:15
73 (73) PATE Danny Sky Procycling 34:35
74 (76) SAGAN Juraj Cannondale Pro Cycling Team 35:05
75 (77) MASUDA Nariyuki Cannondale Pro Cycling Team ,,
76 (75) COOPER Marsh Team Optum p/b Kelly Benefit Strategies 35:20
77 (74) CLARKE Jonathan UnitedHealthcare Presented by Maxxis 35:51
78 (78) JACQUES-MAYNES Benjamin Jamis – Hagens Berman 36:17
79 (89) SIUTSOU Kanstantsin Sky Procycling 36:50
80 (82) LEWIS Craig Champion System Pro Cycling Team 36:54
81 (80) PANTANO GOMEZ Jarlinson Team Colombia 37:57
82 (87) FROOME Christopher Sky Procycling 37:59
83 (86) FENG Chun Kai Champion System Pro Cycling Team 38:07
84 (84) BAZZANA Alessandro UnitedHealthcare Presented by Maxxis 38:10
85 (79) COOKE Matt Jamis – Hagens Berman 38:40
86 (88) GRETSCH Patrick Team Argos – Shimano 38:48
87 (90) DE MARCHI Alessandro Cannondale Pro Cycling Team 38:58
88 (94) DUGGAN Timothy Team Saxo-Tinkoff 39:18
89 (83) ANDERSON Ryan Team Optum p/b Kelly Benefit Strategies 39:21
90 (85) RODRIGUEZ Fred Jelly Belly p/b Kenda 39:30
91 (96) NISHIZONO Ryota Champion System Pro Cycling Team 39:41
92 (91) DAMUSEAU Thomas Team Argos – Shimano 40:08
93 (95) CAMACHO BERNAL Julio Alexis Team Colombia 40:34
94 (93) DENNIS Rohan Garmin – Sharp 40:49
95 (81) FRIEDMAN Michael Team Optum p/b Kelly Benefit Strategies 41:02
96 (92) CALABRIA Fabio Team Novo Nordisk 41:29
97 (97) O’LEARY Connor Bontrager Cycling Team 41:30
98 (98) BURNETT Ian Jelly Belly p/b Kenda 43:11
99 (99) PATRICK MCCARTY Jonathan Bissell Pro Cycling 43:29
100 (100) HAMILTON Nic Jelly Belly p/b Kenda 43:40
101 (104) PORTE Richie Sky Procycling 43:54
102 (106) BROWN Nathan Bontrager Cycling Team 43:58
103 (101) LUND Anders Team Saxo-Tinkoff 44:19
104 (105) TARAMARCAZ Julien BMC Racing Team 44:31
105 (108) MILLER Carson Jamis – Hagens Berman 45:37
106 (103) MEZGEC Luka Team Argos – Shimano 45:59
107 (102) MILLAR David Garmin – Sharp 46:16
108 (109) MCCARTNEY Jason Bissell Pro Cycling 46:26
109 (107) XU Gang Champion System Pro Cycling Team 48:00
110 (110) PERON Andrea Team Novo Nordisk 49:18
111 (111) HUGUET Yann Team Argos – Shimano 51:39
112 (112) DE MESMAEKER Kevin Team Novo Nordisk 54:44
113 () VERSCHOOR Martijn Team Novo Nordisk 56:12
114 (113) SOLADAY Thomas Team Optum p/b Kelly Benefit Strategies 58:28
Foto:bettiniphoto.net
Arek Waluga