plakatKolejny, trzeci już raz areną rywalizacji o tytuł mistrza Polski w wyścigu górskim będzie Kotlina Jeleniogórska i położony w niej Podgórzyn. Trasa prowadzi Pętlą Karkonoską i dla kategorii elity ma łącznie ponad 143 km długości. Stawką będzie nie tylko tytuł, lecz i punkty w zbliżającym się już do końca rankingu BGŻ Pro Ligi.
,
W końcówce sezonu walka o miano najlepszego polskiego kolarza zawodowego 2013 roku staje się coraz ciekawsza. Prowadzący w punktacji Mateusz Taczak (CCC Polsat Polkowice) ma, co prawda ponad 50 punktów przewagi nad zajmującym drugie miejsce Łukaszem Bodnarem (Bank BGŻ), ale w pozostałych do zakończenia tegorocznej edycji BGŻ Pro Ligi wyścigach zdobyć ich można maksymalnie 130.
Tegoroczna edycja mistrzostw zapowiada się wyjątkowo interesująco z uwagi na zmienioną w stosunku do poprzednich lata trasę. Kolarze, po starcie z Placu Piastowskiego w Jeleniej Górze-Cieplicach, dojadą do 17-kilometrowej pętli, którą zawodowcy i orlicy będą musieli pokonać aż osiem razy. Metę wyznaczono w Jagniątkowie, a prowadzi do niej wymagający podjazd. Dla kibiców dodatkową atrakcją będą wspaniałe widoki na Karkonosze z najwyższych punktów pętli.
.
Profil wyścigu elity:
profil_elita

 

Najniższy punkt wyścigu znajduje się na wysokości 360 m n.p.m., najwyższy, Michałowice, 675 m n.p.m., co oznacza, że zawodowcy będą mieli do pokonania przewyższenie wynoszące 2900 metrów.

Konfiguracja trasy, z długim podjazdem i bardzo szybkim zjazdem, faworyzuje typowych „górali”, ale na liście zgłoszeń nie brakuje też kolarzy wszechstronnych, liczących na to, że tempo nie będzie zbyt forsowne i do mety dojedzie większa grupka. Odwrotną taktykę przyjmą jednak zapewne czołowe ekipy – CCC Polsat, Bank BGŻ czy BDC Marcol, które postarają się wcześniej przeprowadzić „selekcję” w peletonie.

Kolarskie święto w Karkonoszach trwać będzie przez dwa dni – sobotę i niedzielę. W pierwszym dniu na trasę wyruszą juniorzy, juniorki i elita kobiet, w niedzielę o 13.00 Na trasę ruszą zawodnicy kategorii elita oraz orlicy. Zakończenie wyścigu przewidziane jest około godziny 17.00.

Kolejnym wyścigiem BGŻ Pro Ligi będzie 1 września będzie jednodniowy Tour de Rybnik.

Obejrzyj na żywo Karkonoski Klasyk

Transmisja on-line z zawodów dla amatorów i BGŻ Proligi dostępna będzie na www.live.karkonoskiklasyk.pl

25 sierpnia Górskie Szosowe Mistrzostwa Polski będą transmitowane na żywo w Internecie. Relacja on-line będzie dostępna przez stronę www.live.karkonoskiklasyk.pl. Miłośnicy kolarstwa będą mogli śledzić zawody amatorów i elity z 5 kamer stacjonarnych i mobilnych w jakości HD. Dodatkowo obraz będzie wzbogacony o bieżące wyniki z trasy, śródczasy i komentarz z kilku miejsc na rundzie wyścigu.

Transmisja będzie przeprowadzona zarówno z zawodów dla amatorów rozgrywanych w godzinach porannych (9.00- 12.00) jak i BGŻ Proligi startującej o godz. 13.00.

Relację na żywo z zawodów będzie można także śledzić na dużym ekranie umieszczonym w strefie mety zawodów w Jeleniej Górze Jagniątkowie.

Transmisja będzie dostępna dla wszystkich, którzy mają dostęp do Internetu o min. prędkości 1 Mb/sek. I zainstalowaną tzw. wtyczkę Flash. Każdy użytkownik będzie mógł dopasować jakość przekazu do prędkości sieci.

 

Informacja prasowa

Obejrzyj na żywo Karkonoski Klasyk

 

Transmisja on-line z zawodów dla amatorów i BGŻ Proligi dostępna będzie na www.live.karkonoskiklasyk.pl

 

25 sierpnia Górskie Szosowe Mistrzostwa Polski będą transmitowane na żywo w Internecie. Relacja on-line będzie dostępna przez stronę www.live.karkonoskiklasyk.pl. Miłośnicy kolarstwa będą mogli śledzić zawody amatorów i elity z 5 kamer stacjonarnych i mobilnych
w jakości HD. Dodatkowo obraz będzie wzbogacony o bieżące wyniki z trasy, śródczasy
i komentarz z kilku miejsc na rundzie wyścigu.

 

Transmisja będzie przeprowadzona zarówno z zawodów dla amatorów rozgrywanych
w godzinach porannych (9.00- 12.00) jak i BGŻ Proligi startującej o godz. 13.00.

 

Relację na żywo z zawodów będzie można także śledzić na dużym ekranie umieszczonym
w strefie mety zawodów w Jeleniej Górze Jagniątkowie.

 

Transmisja będzie dostępna dla wszystkich, którzy mają dostęp do Internetu o min. prędkości  1 Mb/sek. I zainstalowaną tzw. wtyczkę Flash.  Każdy użytkownik będzie mógł dopasować jakość przekazu do prędkości sieci.

guest
1 Komentarz
Najstarsze
Najnowsze
Inline Feedbacks
View all comments
pk
pk

W Podgórzynie kolarzy nie będzie:), przewyższenia 2900? czy wyscig rozgrywa się w alpach?