Fot. Andrzej Gucwa / naszosie.pl

W sobotę w Podgórzynie rozpoczęły się Górskie Mistrzostwa Polski. Pierwszego dnia medale rozdano w kategoriach młodzieżowych oraz w elicie pań. 

W wyścigu dnia – elity kobiet, panie miały do pokonania blisko 73 kilometry. Trasa wytyczona została na pięciu 14,5 kilometrowych rundach, z których każda kończyła się trzykilometrowym podjazdem pod Sosnówkę Górną. Na jednym z nich zaatakowała Katarzyna Wilkos (MAT Atom Developer Wrocław), która dotarła do mety minutę przed Nikolą Płosaj (UKS TFJ Jedynka Kórnik) i zeszłoroczną górską mistrzynią Polski – Moniką Brzeźną (MAT Atom Developer Wrocław).

Pełne wyniki elity kobiet > tutaj

W tym samym wyścigu o medale walczyły orliczki. Złoto zawisło na szyi Aureli Nerlo (TKK Pacific Toruń), która o prawie minutę pokonała Karolinę Perekitko (Equano-Wase Zon Cycling Team) i ponad 7 minut (!) Weonikę Humelt (MAT Atom Developer Wrocław).

Pełne wyniki orliczek > tutaj

Wcześniej o medale walczyły kolarski i kolarze w młodszych kategoriach wiekowych.

Najwcześniej na trasę wyruszyli juniorzy młodsi. Do pokonania mieli identyczną trasę jak elita kobiet. O losach tego wyścigu zdecydowała walka z siedmioosobowej grupy, z której najlepiej na wymagającej trasie poradził sobie Tomasz Andrzejczak (KKS Gostyń). Srebrny medal zawisł na szyi Krzysztofa Klimka (GK Viktoria Rybnik), zaś brązowy Michała Pomorskiego (Warszawski Klub Kolarski).

Pełne wyniki juniorów młodszych > tutaj

Drugi sobotni wyścig należał do juniorek młodszych. Młode zawodniczki musiały zmierzyć się z trzema okrążeniami, które dawały dystans 43,5 km. W tej rywalizacji bezkonkurencyjna okazała się Malwina Mul (KLKS “AZALIA” Brzóza Królewska), która na mecie zameldowała się “na solo” prawie dwie i pół minuty nad Wiktorią Mildą (ALKS Stal Grudziądz) i Tamarą Szalińska (UKS Ratusz Maszewo).

Pełne wyniki juniorek młodszych > tutaj

W rywalizacji juniorek, które walczyły na dystansie 58 kilometrów, najszybciej na mecie zameldowała się Dominika Włodarczyk (MLKS Wieluń), na drugiej pozycji uplasowała się Natalia Krześlak (TKK Pacific Toruń), zaś najniższy stopień podium przypadł Ewie Brożynie (Mayday Lublin Team).

Pełne wyniki juniorek > tutaj

W niedzielę o medale powalczą juniorzy, orlicy oraz elita mężczyzn. Listy startowe znajdziecie > tutaj.

 

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments