Andrzej Marciniak z zespołu Tarnovia Tarnowo Podgórne wywalczył tytuł Górskiego Mistrza Polski juniorów w kolarstwie szosowym. Na trasie z metą w Sosnówce srebrny medal zdobył Mateusz Dubieniecki (Ogniwo Boxmet Dzierżoniów) a na najniższym stopniu podium stanął Artur Modzelewski (LKK Warmia Biskupiec).

Wyścig obfitował w wiele akcji z licznymi zmianami sytuacji na trasie. Na ostatnią rundę samotnie wjechał Andrzej Marciniak, który odjechał rywalom z ucieczki. Zawodnik zespołu Tarnovia Tarnowo Podgórne uciekał przez kilka okrążeń, biorąc udział początkowo w ośmioosobowym a następnie – czteroosobowym odjeździe, w którym towarzyszyli mu Damian Lasota (LKS Górnik Wałbrzych), Mateusz Trepkowski (ALKS Stal Grudziądz) oraz Artur Modzelewski (LK Warmia Biskupiec). Do czołówki przeskoczył jeszcze Mateusz Dubieniecki z zespołu Ogniwo ogniwo Boxmet Dzierżoniów.

Tytuł Górskiego Mistrza Polski wywalczył Andrzej Marciniak, który obronił wypracowaną przewagę. Srebrny medal wywalczył Mateusz Dubieniecki, który zachował jeszcze siły na końcówkę. Na najniższym stopniu podium stanął Artur Modzelewski. Pierwsza trójka przyjechała na metę pojedynczo. W następnej grupce linię mety minęli kolejno Jakub Kaczmarek (KTK Kalisz), Paweł Samol (GK Merida Gliwice), Arkadiusz Owsian (TKK Pacific MG Kvis Toruń), Wojciech Szyniec (LKS POM Strzelce Krajeńskie), Jakub Hercog (GKS Tarnovia Tarnowo Podgórne), Szymon Zagórski (Bolmet Trek Legnica) oraz uzupełniający skład pierwszej dziesiątki Arkadiusz Żabiński (Goodman Zator).

Pełne wyniki:

 1  77 POL19931106 MARCINIAK      Andrzej    GKS TARNOVIA TARNOWO PDG.    3 18 10
 2 233 POL19930621 DUBIENIECKI    Mateusz    LKS ATOM BOXMET DZIERŻONIÓW  3 18 52   0  0 42
 3 288 POL19931002 MODZELEWSKI    Artur      LKK WARMIA BISKUPIEC         3 19 44   0  1 34
 4  82 POL19930927 KACZMAREK      Jakub      KTK KALISZ                   3 20 28   0  2 18
 5  93 POL19930404 SAMOL          Paweł      GK GLIWICE MERIDA            3 20 28   0  2 18
 6 299 POL19930910 OWSIAN         Arkadiusz  TKK PACIFIC SMS TORUŃ        3 20 28   0  2 18
 7 201 POL19940201 SZYNIEC        Wojciech   LKS POM STRZELCE KRAJEŃSKIE  3 20 28   0  2 18
 8  79 POL19940410 HERCOG         Jakub      GKS TARNOVIA TARNOWO PDG.    3 20 28   0  2 18
 9 203 POL19940213 ZAGÓRSKI       Szymon     MKK "BOLMET TREK" LEGNICA    3 20 28   0  2 18
10 212 POL19930220 ŻABIŃSKI       Arkadiusz  GOODMAN SOKÓŁ ZATOR          3 20 28   0  2 18
11 232 POL19930224 MAJOREK        Adam       LKS ATOM BOXMET DZIERŻONIÓW  3 20 28   0  2 18
12 221 POL19940717 KUBIAK         Patryk     ALKS STAL OCETIX-IGLOTEX GRU 3 20 42   0  2 32
13 208 POL19930928 MATUSZCZYK     Adam       LSKK LITYŃSKI BEŁCHATÓW      3 20 44   0  2 34
14 278 POL19940113 JĘDRZEJCZYK    MaksymilianLKK LUKS SŁAWNO              3 20 46   0  2 36
15 282 POL19940608 JAROMIN        Piotr      LKUKS PSZCZYNA               3 20 46   0  2 36
16 218 POL19930310 KARGUL         Wojciech   ALKS STAL OCETIX-IGLOTEX GRU 3 20 46   0  2 36
17  85 POL19940421 KIETLIŃSKI     Wojciech   KTK KALISZ                   3 20 46   0  2 36
18 261 POL19930212 SWOJAK         Łukasz     KKS GOSTYŃ                   3 20 54   0  2 44
19  90 POL19940321 PIETRUCZUK     Armin      GK GLIWICE MERIDA            3 20 58   0  2 48
20  86 POL19931118 KOTT           Konrad     CZKKS TADPOL CZĘSTOCHOWA     3 21  4   0  2 54
21 236 POL19930221 LASOTA         Damian     LKS ATOM BOXMET DZIERŻONIÓW  3 21 33   0  3 23
22  95 POL19940824 GRABIS         Mateusz    GK ZAGŁĘBIE SOSNOWIEC        3 21 39   0  3 29
23  76 POL19940327 SYKAŁA         Wojciech   GKS TARNOVIA TARNOWO PDG.    3 21 43   0  3 33
24 250 POL19930830 KOŁODZIEJCZYK  Bartosz    CORRATEC TEAM POZNAŃ         3 22 18   0  4  8
25 290 POL19940310 MICKIEWICZ     Tomasz     LKKS GÓRNIK WAŁBRZYCH Z.S.SB 3 23 25   0  5 15
26 227 POL19940715 STOSZ          Patryk     UKS STOBRAWA KLUCZBORK       3 23 25   0  5 15
27 228 POL19930118 FRANCZAK       Wojciech   LKS BASZTA GOLCZEWO          3 23 38   0  5 28
28  75 POL19940617 PYKA           Paweł      KTS TYCHY                    3 23 43   0  5 33
29 289 POL19940420 SKRZESZEWSKI   Piotr      LKK WARMIA BISKUPIEC         3 24  3   0  5 53
30  98 POL19930908 SZYMAŃSKI      Ireneusz   TKK PACIFIC SMS TORUŃ        3 24 23   0  6 13
31 220 POL19940322 KLASIŃSKI      Łukasz     ALKS STAL OCETIX-IGLOTEX GRU 3 25  0   0  6 50
32 219 POL19930127 MICHCIŃSKI     Michał     ALKS STAL OCETIX-IGLOTEX GRU 3 25  0   0  6 50
33 277 POL19931201 BIAŁAS         Szymon     LKK LUKS SŁAWNO              3 25 43   0  7 33
34 276 POL19940327 CIEŚLIŃSKI     Jakub      MKS EMDEK BUDOPOL BYDG SMS T 3 26 11   0  8  1
35 214 POL19940113 ŻUROMSKI       Marek      UKS SOKÓŁ KĘTY               3 26 34   0  8 24
36  92 POL19930802 CIELEPAK       Marcin     GK GLIWICE MERIDA            3 27 15   0  9  5
37  73 POL19930325 JANKOWSKI      Jakub      WARMIŃSKO-MAZURSKI KLUB SPOR 3 27 43   0  9 33
38 291 POL19941203 PYTKA          Jakub      LKKS GÓRNIK WAŁBRZYCH Z.S.SB 3 27 43   0  9 33
39 287 POL19941012 SUCHOCKI       Wojciech   LKK WARMIA BISKUPIEC         3 27 43   0  9 33
40  97 POL19940408 KANTEK         Jakub      TKK PACIFIC SMS TORUŃ        3 28  0   0  9 50
41 285 POL19940630 KOZAK          Piotr      MAYDAY LUBLIN                3 28  0   0  9 50
42 243 POL19940228 KOLASIŃSKI     Paweł      LKS BASZTA GOLCZEWO          3 28  0   0  9 50
43 224 POL19940908 WOSZCZEK       Paweł      WLKS KRAKUS BBC CZAJA        3 28 10   0 10  0
44  99 POL19940317 WYLAMOWSKI     Bartosz    TKK PACIFIC SMS TORUŃ        3 28 49   0 10 39
45 241 POL19931012 LEWANDOWSKI    Mateusz    LKS BASZTA GOLCZEWO          3 29  2   0 10 52
46  72 POL19930716 SARZYŃSKI      Patryk     TC CHROBRY FELT GŁOGÓW       3 29 40   0 11 30
47  89 POL19940112 BUCHALIK       Adam       GK GLIWICE MERIDA            3 30  8   0 11 58
48 207 POL19930121 MARKIEWICZ     Mikołaj    LKS STOMIL KALITA BEŁCHATÓW  3 31  0   0 12 50
49 247 POL19931029 BILEWSKI       Konrad     DEK-MEBLE CYCLO KORONA KIELC 3 31 29   0 13 19
50 213 POL19930727 CEREMUGA       Kacper     UKS SOKÓŁ KĘTY               3 31 43   0 13 33
51 205 POL19930709 TOMASZEWSKI    Dominik    MLKS WIELUŃ                  3 32 34   0 14 24
52 246 POL19940503 WIŚNIEWSKI     Grzegorz   DEK MEBLE CYCLO KORONA KIELC 3 33 50   0 15 40
53 262 POL19930113 DĄBROWSKI      Damian     MLKS BASZTA BYTÓW            3 36 23   0 18 13
54  91 POL19940811 SZCZEPANOWSKI  Bartosz    GK GLIWICE MERIDA            3 36 42   0 18 32
55 266 POL19941105 SITO           Bartosz    LKUKS PSZCZYNA               3 36 42   0 18 32
56 275 POL19930823 SZCZEPAŃSKI    Nikodem    UKS GIM. TWOJAMERIDA IMIELIN 3 40 28   0 22 18
57 202 POL19931121 KRYSIAK        Jacek      ROMET REMEX HOFFMANN BYDGOSZ 3 40 28   0 22 18
58 200 POL19930313 WOŁKOWICZ      Kamil      LKS POM STRZELCE KRAJEŃSKIE  3 48 49   0 30 39
    71 POL19940616 KAWALEC        Paweł      WROCŁAWSKI KLUB KOLARSKI       Aban
    74 POL19940905 JAREMKO        Kamil      MKS KAROLINA JAWORZYNA ŚLĄSK   Aban
    78 POL19930816 KISTOWSKI      Kacper     GKS TARNOVIA TARNOWO PDG.      Aban
    80 POL19940506 BRYGIER        Dawid      GKS TARNOVIA TARNOWO PDG.      Aban
    81 POL19940301 KASPERKIEWICZ  Przemysław KTK KALISZ                     Aban
    83 POL19930416 KUROWSKI       Sebastian  KTK KALISZ                     Aban
    84 POL19931021 BANASZEK       Adrian     KTK KALISZ                     Aban
    87 POL19930629 GRONKIEWICZ    Kacper     CZKKS TADPOL CZĘSTOCHOWA       Aban
    88 POL19940605 KOZIK          Kacper     GK GLIWICE MERIDA              Aban
    94 POL19930817 KOSTECKI       Patryk     MGLKS OLIMPIJCZYK SZCZEKOCIN   Aban
    96 POL19940114 GRABAREK       Tomasz     TKK PACIFIC SMS TORUŃ          Aban
   204 POL19930714 KUŁACZ         Karol      UKK ORIENS MTB CHOJNÓW         Aban
   206 POL19930221 ZIÓŁKOWSKI     Szymon     MLKS WIELUŃ                    Aban
   210 POL19930220 KRAKOWIAK      Norbert    ZTC ZDUŃSKA WOLA               Aban
   211 POL19931104 AUGUSTYNOWICZ  Rafał      UKS WYGODA BIAŁYSTOK           Aban
   215 POL19940304 GRZYL          Jakub      WKS FLOTA GDYNIA               Aban
   216 POL19940314 JAKUBOWSKI     Maciej     WKS FLOTA GDYNIA               Aban
   217 POL19930303 KOMISAREK      Patryk     ALKS STAL OCETIX-IGLOTEX GRU   Aban
   222 POL19930325 TREPKOWSKI     Mateusz    ALKS STAL OCETIX-IGLOTEX GRU   Aban
   223 POL19940630 JAROŃSKI       Piotr      KOLSKIE TOWARZYSTWO CYKLISTÓ   Aban
   225 POL19940216 ZIELIŃSKI      Daniel     UKS SOKÓŁ KĘTY                 Aban
   226 POL19940105 PONICKI        Arkadiusz  UKS SOKÓŁ KĘTY                 Aban
   229 POL19940312 WYPYCH         Dawid      LKS BASZTA GOLCZEWO            Aban
   237 POL19930119 BASZCZIJ       Michał     UKK JELCZ LASKOWICE            Aban
   238 POL19930729 MROZEK         Wiktor     LMGKK ZIEMIA BRZESKA           Aban
   242 POL19930609 WINDAK         Patryk     LKS BASZTA GOLCZEWO            Aban
   244 POL19930815 WIŚNIEWSKI     Wojciech   DEK MEBLE CYCLO KORONA KIELC   Aban
   245 POL19930815 WIŚNIEWSKI     Tomasz     DEK MEBLE CYCLO KORONA KIELC   Aban
   248 POL19930404 SWAT           Sylwester  CORRATEC TEAM POZNAŃ           Aban
   251 POL19940905 BARON          Michael    LKS ZIEMIA OPOLSKA             Aban
   252 POL19941023 NAPIERAŁA      Daniel     UKS MOTO AGBUD JELCZ LASKOWI   Aban
   253 POL19940330 TOKARCZYK      Kamil      WLKS KRAKUS BBC CZAJA          Aban
   254 POL19940131 MARCINKOWSKI   Łukasz     KKS GOSTYŃ                     Aban
   259 POL19930518 ŚLĘZAK         Krystian   WLKS KRAKUS BBC CZAJA          Aban
   260 POL19940421 ŚLIWA          Jakub      WLKS KRAKUS BBC CZAJA          Aban
   264 POL19940407 PŁOTKA         Mirosław   MLKS BASZTA BYTÓW              Aban
   265 POL19940902 MOLITOR        Adam       LKUKS PSZCZYNA                 Aban
   267 POL19940410 RUDNICKI       Michał     LKS ZIEMIA OPOLSKA             Aban
   268 POL19930718 KUCHNICKI      Kamil      TC CHROBRY FELT GŁOGÓW         Aban
   269 POL19940424 ZAJĄC          Adam       MKS JURAND CIECHANÓW           Aban
   270 POL19930416 TOMASZEWSKI    Michał     LUKS TRÓJKA PIASECZNO          Aban
   271 POL19930804 KOK            Dominik    GKK OPTY MAZOWSZE              Aban
   272 POL19940219 BUCZYŃSKI      Fabian     TC CHROBRY FELT GŁOGÓW         Aban
   274 POL19930901 PACAN          Patryk     UKS GIM. TWOJAMERIDA IMIELIN   Aban
   281 POL19940403 GRABSKI        Oskar      LKS RAKSO BIKE TEAM PAWŁOWIC   Aban
   283 POL19940812 PRZYSTUPA      Jan        BGŻ TEAM WARSZAWSKI KLUB KOL   Aban
   284 POL19940410 KUKIER         Patryk     KS POGOŃ MOSTOSTAL PUŁAWY      Aban
   286 POL19940705 BARTKOWSKI     Maciej     KTM RACING TEAM ZŁOTY STOK     Aban
   292 POL19940928 WOLSKI         Tomasz     LKKS GÓRNIK WAŁBRZYCH Z.S.SB   Aban
   293 POL19930212 ZAJĄC          Bartosz    LKKS GÓRNIK WAŁBRZYCH Z.S.SB   Aban
   294 POL19940201 WIŚNIEWSKI     Mateusz    BOPLIGHT TEAM ŚWIDNICA         Aban
   295 POL19931231 JANEK          Konrad     MAYDAY LUBLIN                  Aban
   296 POL19941009 URBAN          Piotr      MKS LEWART LUBARTÓW            Aban
   297 POL19940104 POŻAK          Patryk     MKS LEWART LUBARTÓW            Aban
   298 POL19930412 KULPA          Tomasz     LKS GRODZISZCZANKA GR.DOLNE    Aban
   209 POL19940404 NICKIEWICZ     Piotr      LSKK LITYŃSKI BEŁCHATÓW        N.Wy
   235 POL19930122 GROBELNY       Przemysław LKS ATOM BOXMET DZIERŻONIÓW    N.Wy
   256 POL19940315 GŁOWNIA        Damian     WLKS KRAKUS BBC CZAJA          N.Wy

Źródło: www.kolarski.pl