Pełnym sukcesem zespołu Pacific MG Kvis Toruń zakończył się występ podczas Górskich Mistrzostw Polski w Sosnówce. Tytuł mistrza Polski w kategorii orlik wywalczył Łukasz Owsian pokonując kolegów w zespołu Łukasza Wiśniowskiego oraz Emanuela Piaskowego. Młodzieżowcy rywalizowali we wspólnym wyścigu z elitą.

Zawodnicy kategorii do lat 23 rywalizowali na jednakowym dystansie co kolarze elity. Zgodnie z regulaminem mistrzostw, młodzieżowcy obok ich własnej klasyfikacji mogli powalczyć o medale w elicie. Na pierwszym okrążeniu w ucieczkę wraz z kolarzami CCC Polsat Polkowice zabrał się Kamil Gradek (GK Kellys Cartusia Kartuzy), lecz wkrótce nie wytrzymał wysokiego tempa i jechał na nieco dalszym miejscu.

Na dwie rundy przed końcem za plecami walczących o medale w elicie kolarzami CCC Polsat Polkowice i Pawłem Cieślikiem, rozciągnięta grupa młodzieżowców zjechała się a widać w niej było koszulki zespołów Pacific MG Kvis Toruń, GK Kelys Cartusia Kartuzy oraz Chrobry Felt Głogów. Na finałowej rundzie do przodu ruszyli zawodnicy zespołu Pacific MG Kvis Toruń, którzy zajęli komplet miejsc na podium.

Zwycięstwo i tytuł Górskiego mistrza Polski wywalczył Łukasz Owsian a kolejne miejsca na podium zajęli Łukasz Wiśniowski i Emanuel Piaskowy. Ten ostatni na finiszu walki o brązowy medal pokonał Konrada Zatorskiego (TC Chrobry Felt Głogów). Piąte miejsce zajął Kamil Gradek, szósty był Piotr Gawroński (Pacific MG Kvis Toruń) a siódmy Paweł Bernas (GK Kellys Cartusia Kartuzy). Czołową dziesiątkę uzupełnili Mateusz Jegier (TC Chrobry Felt Głogów), Marcin Mrożek (UKS Sokoł Kęty / US Factor) oraz Jarosław Kowalczyk (Cartusia).

Pełne wyniki:

 1 110 POL19900224 OWSIAN         Łukasz     TKK PACIFIC TORUŃ             3 27 28
 2 112 POL19911207 WIŚNIOWSKI     Łukasz     TKK PACIFIC TORUŃ             3 29 27   0  1 59
 3 114 POL19910302 PIASKOWY       Emanuel    TKK PACIFIC KWISA NORDA       3 29 39   0  2 11
 4 189 POL19920229 ZATORSKI       Konrad     TC CHROBRY FELT GŁOGÓW        3 29 39   0  2 11
 5 145 POL19900917 GRADEK         Kamil      GKS CARTUSIA KARTUZY          3 29 52   0  2 24
 6 111 POL19900325 GAWROŃSKI      Piotr      TKK PACIFIC KWISA NORDA       3 29 52   0  2 24
 7 143 POL19900524 BERNAS         Paweł      GKS CARTUSIA KARTUZY          3 29 52   0  2 24
 8 192 POL19890921 JEGIER         Mateusz    TC CHROBRY FELT GŁOGÓW        3 29 52   0  2 24
 9 103 POL19900226 MROŻEK         Marcin     UKS SOKÓŁ KĘTY US FACTOR      3 30 15   0  2 47
10 147 POL19890423 KOWALCZYK      Jarosław   GKS CARTUSIA KARTUZY          3 32 17   0  4 49
11 113 POL19910620 RYNKOWSKI      Rafał      TKK PACIFIC KWISA NORDA       3 33 13   0  5 45
12 157 POL19890527 KIRPSZA        Piotr      KS POGOŃ AKTIO GROUP M.PUŁAW  3 34  9   0  6 41
13 161 POL19921002 KOSIOR         Michał     KS POGOŃ AKTIO GROUP M.PUŁAW  3 37 22   0  9 54
14 167 POL19900107 MIGDOŁ         Kamil      KS POGOŃ AKTIO GROUP M.PUŁAW  3 38  4   0 10 36
15 107 POL19910815 PIOTROWICZ     Paweł      TKK PACIFIC KWISA NORDA       3 38 21   0 10 53
16 186 POL19911202 TOMASIAK       Konrad     TC CHROBRY FELT GŁOGÓW        3 38 50   0 11 22
17 184 POL19910426 PSZCZOLARSKI   Wojciech   LMGKK ZIEMIA BRZESKA          3 39  2   0 11 34
18 187 POL19900719 BULIK          Mieszko    TC CHROBRY FELT GŁOGÓW        3 39 30   0 12  2
19 148 POL19890422 SKARŻYŃSKI     Wojciech   GKS CARTUSIA KARTUZY          3 40 26   0 12 58
20 183 POL19891108 PAC            Paweł      LMGKK ZIEMIA BRZESKA          3 41 43   0 14 15
21 149 POL19890427 MARZEC         Tomasz     GKS CARTUSIA KARTUZY          3 43 48   0 16 20
22 119 POL19890119 DOMBROWSKI     Maciej     DEK-MEBLE CYCLO KORONA KIELC  3 43 48   0 16 20
23 131 POL19920706 KORDUS         Adam       GKS TARNOVIA TARNOWO PDG.     3 43 48   0 16 20
24 190 POL19921115 STRZEDUŁA      Szymon     TC CHROBRY FELT GŁOGÓW        3 43 48   0 16 20
25 121 POL19920104 KOZAK          Mariusz    MTB TEAM RMF FM               3 44 29   0 17  1
26 144 POL19920730 DOMAGAŁA       Patryk     GK GLIWICE MERIDA             3 44 38   0 17 10
27 122 POL19900208 SÓJKA          Kornel     KTK KALISZ                    3 44 38   0 17 10
28 159 POL19890131 PERZYNA        Jakub      BGŻ WKK TEAM                  3 44 38   0 17 10
29 108 POL19920212 KADRZYŃSKI     Michał     TKK PACIFIC KWISA NORDA       3 45 31   0 18  3
30 125 POL19920715 NOWAK          Mateusz    KTK KALISZ                    3 46 35   0 19  7
    78 POL19910716 DUDZIAK        Adam       LEGIA - FELT                    Aban
   100 POL19910326 FORNALSKI      Damian     MKK "BOLMET TREK" LEGNICA       Aban
   101 POL19920616 KUDELSKI       Tomasz     MKK "BOLMET TREK" LEGNICA       Aban
   102 POL19891101 MIELA          Damian     MKK "BOLMET TREK" LEGNICA       Aban
   104 POL19900120 MALEJKA        Michał     UKS SOKÓŁ KĘTY                  Aban
   106 POL19910925 DURAJ          Dorian     LKS TRASA ZIELONA GÓRA          Aban
   109 POL19920408 KULAS          Marek      TKK PACIFIC KWISA NORDA         Aban
   115 POL19920116 WARCHOŁ        Bartosz    JF DUET GOLENIÓW                Aban
   116 POL19891011 DYGACZ         Tomasz     MTB SILESIA RYBNIK              Aban
   117 POL19910623 CEBULA         Adam       MTB SILESIA RYBNIK              Aban
   118 POL19890330 FIJAŁKOWSKI    Rafał      DEK MEBLE CYCLO KORONA KIELC    Aban
   120 POL19900331 WOJSA          Adam       MGLKS BŁĘKITNI MEXLLER SOKPO    Aban
   123 POL19910809 MARCINIAK      Adrian     KTK KALISZ                      Aban
   124 POL19901201 KAWALEC        Marcin     KTM RACING TEAM ZŁOTY STOK      Aban
   126 POL19920609 WOJCIECHOWSKI  Piotr      KTK KALISZ                      Aban
   129 POL19890710 STACHOWIAK     Adam       KLTC KONIN                      Aban
   130 POL19890720 SOŁKIEWICZ     Arkadiusz  GK CYKLOSPORT BOLESŁAWIEC       Aban
   132 POL19910601 CHRZANOWSKI    Sławek     BDC TEAM                        Aban
   142 POL19890530 KOSEK          Kamil      LKS ATOM BOXMET DZIERŻONIÓW     Aban
   146 POL19900324 MALECKI        Sebastian  GKS CARTUSIA KARTUZY            Aban
   150 POL19920930 CZERKIES       Michał     GKS CARTUSIA KARTUZY            Aban
   151 POL19920614 MAKUCH         Tomasz     GKS CARTUSIA KARTUZY            Aban
   152 POL19921207 MŁYŃSKI        Sebastian  GKS CARTUSIA KARTUZY            Aban
   153 POL19910823 BURAKOWSKI     Adrian     LKUKS PSZCZYNA                  Aban
   154 POL19910811 ZAGÓRNY        Dominik    LKUKS PSZCZYNA                  Aban
   156 POL19920130 HABA           Grzegorz   KS POGOŃ AKTIO GROUP M.PUŁAW    Aban
   158 POL19910808 WRĘGA          Wojciech   KS POGOŃ AKTIO GROUP M.PUŁAW    Aban
   160 POL19920809 JEZIORSKI      Maciej     BGŻ WKK TEAM                    Aban
   162 POL19901103 SKARŻYŃSKI     Piotr      BGŻ WKK TEAM                    Aban
   163 POL19920327 PIKOS          Mateusz    LKS ZIEMIA OPOLSKA              Aban
   164 POL19920312 FOLTYN         Jakub      KS POGOŃ AKTIO GROUP M.PUŁAW    Aban
   168 POL19901129 CHMURZEWSKI    Mateusz    MGLKS BŁĘKITNI MEXLLER SOKPO    Aban
   169 POL19920101 WŁODARCZYK     Mateusz    MGLKS BŁĘKITNI MEXLLER SOKPO    Aban
   173 POL19920129 PLUCIŃSKI      Oskar      CORRATEC TEAM POZNAŃ            Aban
   174 POL19910920 WOLNY          Sebastian  KS ŚNIEŻKA KARPACZ              Aban
   175 POL19921212 GRYNIENKO      Michał     LECHIA PIECHOWICE               Aban
   176 POL19900323 PIHULAK        Łukasz     BOPLIGHT AMINOSTAR TEAM ŚWID    Aban
   177 POL19900805 KLIMCZYK       Dawid      WARMIŃSKO-MAZURSKI KLUB SPOR    Aban
   178 POL19900808 KRZYWANIA      Paweł      WARMIŃSKO-MAZURSKI KLUB SPOR    Aban
   179 POL19911024 BARTKIEWICZ    Andrzej    LMGKK ZIEMIA BRZESKA            Aban
   180 POL19910622 BARTKIEWICZ    Dorian     LMGKK ZIEMIA BRZESKA            Aban
   181 POL19910913 MAJDANIK       Mateusz    LMGKK ZIEMIA BRZESKA            Aban
   182 POL19920229 PLUCIŃSKI      Adam       LMGKK ZIEMIA BRZESKA            Aban
   185 POL19911007 FRANCZAK       Paweł      LMGKK ZIEMIA BRZESKA            Aban
   188 POL19900121 DĄBROWSKI      Franciszek TC CHROBRY FELT GŁOGÓW          Aban
   191 POL19900826 JURKOWLANIEC   Mikołaj    TC CHROBRY FELT GŁOGÓW          Aban
   193 POL19920116 BIDERMAN       Mateusz    TC CHROBRY FELT GŁOGÓW          Aban
   194 POL19910320 SZRAMKA        Damian     ALKS STAL OCETIX-IGLOTEX GRU    Aban
   195 POL19890629 BRYLOWSKI      Paweł      ALKS STAL OCETIX-IGLOTEX GRU    Aban
   196 POL19890324 STĘPNIAK       Grzegorz   ALKS STAL OCETIX-IGLOTEX GRU    Aban
   197 POL19910313 NOWACZEK       Mateusz    ALKS STAL OCETIX-IGLOTEX GRU    Aban
   198 POL19900627 WOJCZAL        Paweł      KTM RACING TEAM ZŁOTY STOK      Aban
   199 POL19920103 SKRZESZEWSKI   Paweł      LEGIA - FELT                    Aban

Źródło: www.kolarski.pl