W ostatni weekend sierpnia (25 – 26 sierpnia) odbędą się Górskie Szosowe Mistrzostwa Polski w kolarstwie szosowym.  Najlepszych polskich „górali” już po raz 3 z rzędu będzie gościć gmina Podgórzyn. Biuro Zawodów mieścić się będzie, tak jak w ubiegłym roku, w Ośrodku Wczasowym Hottur w Borowicach.

Uczestnicy rywalizować będą na ciężkiej, liczącej 14,5 kilometra rundzie z Podgórzyna do Sosnówki Górnej poprzedzonej 8,2-kilometrowym dojazdem do rundy.

Podczas Górskich Mistrzostw Polski rozdanych zostanie dziewięć kompletów medali. W walce o medale i biało-czerwoną koszulkę z orłem na piersi walczyć będą zawodnicy i zawodniczki w kategoriach junior młodszy, junior, młodzieżowiec, elita oraz tandemy osób niewidzących i niedowidzących.

W sobotę 25 sierpnia na trasie pojawią się juniorki młodsze, które pokonają dystans trzech okrążeń (51,7 km). O kolejne medale rywalizować będą kobiety open, czyli elita, orliczki i juniorki, które pokonają dystans 5 okrążeń (80,7 km). Po przejechaniu identycznego dystansu poznamy górskiego mistrza Polski w kategorii junior młodszy.
Na niedzielę 26 sierpnia zaplanowano wyścigi : tandemów osób niewidzących i niedowidzących, juniorów oraz elity i młodzieżowców. Tandemy  pokonają dystans 51,7 km. Juniorzy rywalizować będą na dystansie 109,7 km złożonym z siedmiu okrążeń. Najstarsze kategorie młodzieżowców i elity startując we wspólnym wyścigu do pokonania będą mieli jedną rundę więcej czyli 124,2 km.

W ubiegłym roku tytuł Górskiego Szosowego Mistrza Polski obronił Marek Rutkiewicz, zwyciężając przed Mateuszem Taciakiem (obaj CCC Polsat Polkowice ) i Pawłem Cieślikiem (Bank BGŻ). Wśród kobiet w kat. Elita zwyciężyła Anna Harkowska (OKS Warmia i Mazury Kalisto) przed Eweliną Szybiak (CWKS Resovia Rzeszów) i Bogumiłą Matusiak (DOZ Szopkop Tramwajarz Łódź ).

Emocji nie powinni zabraknąć także w pozostałych kategoriach, gdzie rywalizować będą czołowi polscy zawodnicy i zawodniczki wraz z reprezentantami Polski na rozgrywanych obecnie w Holandii mistrzostwach Europy w kolarstwie szosowym a także uczestnikami kadry narodowej w kolarstwie górskim.

Wyścig elity mężczyzn o Górskie Mistrzostwo Polski w Podgórzynie zadebiutuje w cyklu BGŻ Pro-Liga zrzeszającym najważniejsze wyścigi szosowe w Polsce. Będą to przedostatnie zawody tego prestiżowego cyklu, które mogą rozstrzygnąć o końcowym zwycięstwie.

Organizatorem imprezy jest Karkonoskie Stowarzyszenie Cyklistów z Jeleniej Góry.

Informacja prasowa

 

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments