Tegoroczne mistrzostwa Polski w kolarstwie szosowym odbędą się na Kielecczyźnie, a ich dyrektorem jest Michał Połetek. Rozegrane zostaną w dniach 20-24 czerwca w powiecie jędrzejowskim.

W 2010 roku najlepsi polscy kolarze rywalizowali w wyścigu ze startu wspólnego na trasie wokół lotniska w Masłowie. W tym roku będą się ścigać wokół Jędrzejowa.

Na Kielecczyźnie praktycznie co roku odbywają się mistrzostwa Polski cyklistów. W 2011 były to górskie mistrzostwa rozgrywane na Stadionie Leśnym w Kielcach, wcześniej kilka razy Zbigniew Piątek, znany kielecki kolarz, organizował na naszym terenie także szosowe mistrzostwa. W 2010 roku odbyły się one na trasie wokół lotniska w Masłowie (wyścig ze startu wspólnego), a czasówka rozgrywana była na trasie Łopuszno – Radoszyce.

Tym razem najlepsi polscy kolarze przejadą przez powiat jędrzejowski. Wyścigi jazdy indywidualnej na czas odbywać się będą wokół Jędrzejowa (start i meta przy Centrum Kultury w Jędrzejowie), a wyścig ze startu wspólnego na pętlach wokół Sędziszowa, gdzie usytuowane zostaną start i meta (przy bazie TKR w Sędziszowie).

– Cieszymy się, że tak gigantyczna impreza kolarska odbywać się będzie znów na Kielecczyźnie, tym razem w powiecie jędrzejowskim. Trasa będzie selektywna i wymagająca. To będzie przecież jedna z ostatnich kwalifikacji przed igrzyskami w Londynie – powiedział nam Michał Połetek, znany działacz kolarski z Jędrzejowa.

W dniach 20-21 czerwca rozgrywane będą wyścigi indywidualne na czas Mistrzostw Polski, a w dniach 22-24 wyścigi ze startu wspólnego.

Źródło: www.echodnia.eu

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments