acevedoJanier Acevedo (Jamis – Hagens Berman) wygrał czwarty etap USA Pro Challenge. Drugi linię mety przeciął nowy lider wyścigu, Tejay van Garderen (BMC). Trzecie miejsce zajął Mathias Frank (także BMC).

Czwarty etap USA Pro Challenge zapowiadał się na ten, który pozmienia klasyfikację generalną. Kolarze startowali ze Steamboat Springs, a po 165,6 km mieli finiszować w Beaver Creek. Po drodze czekały na nich cztery górskie premie, także sama meta była usytuowana na podjeździe trzeciej kategorii. Największą trudnością był podjazd pierwszej kategorii pod Bachelor Gulch na niespełna 12 km przed metą.

Od początku etapu w ucieczce kręcili: Jason McCartney (Bissell Pro Cycling), Tony Gallopin (RadioShack – Leopard), Lawrence Warbasse (BMC Racing Team),Serghei Tvetcov (Jelly Belly p/b Kenda), Michael Rogers, Timothy Duggan (obaj Saxo – Tinkoff), Davide Villella (Cannondale), Matt Cooke (Jamis – Hagens Berman),Danny Pate, Kanstantsin Sivtsov (obaj Sky Procycling).

Około 55 km przed metą ucieczka podzieliła się. Na czele znaleźli się Gallopin, Warbasse, Rogers, Villela i Sivtsov. Na początku podjazdu pod Bachelor Gulch peleton bardzo szybko zmniejszył się do około 30 zawodników, a uciekająca trójka miała minutę i 30 sekund przewagi. Najdłużej z ucieczki utrzymał się Rogers, za którym jechała bardzo mała grupka, już bez lidera klasyfikacji generalnej, Lachlana Mortona (Garmin – Sharp).

Jeszcze przed Bachelor Gulch Rogers został złapany przez czwórkę zawodników: Thomas Danielson (Garmin – Sharp), Janier Alexis Acevedo Colle (Jamis – Hagens Berman), Tejay van Garderen i Mathias Frank (obaj BMC Racing Team). Na szczycie jako pierwsza pojawiła się trójka: Danielson, Acevedo  i van Garderen. Problemem przy zjeździe była mokra od deszczu droga, co spowolniło Danielsona. Do zawodnika Garmin – Sharp dołączył Mathias Frank.

Prowadząca dwójka nie dała się już doścignąć konkurentom. W mocno padającym deszczu wygrał Acevedo, któremu van Garderen oddał zwycięstwo. Trzecie miejsce zajął kolejny kolarz BMC, Mathias Frank.

Wyniki:

1 ACEVEDO COLLE Janier Alexis Jamis – Hagens Berman  4:09:08

2 VAN GARDEREN Tejay BMC Racing Team  ,,

3 FRANK Mathias BMC Racing Team  0:13

4 DANIELSON Thomas Garmin – Sharp  0:22

5 BRENES OBANDO Gregory Champion System Pro Cycling Team  1:07

6 CARUSO Damiano Cannondale Pro Cycling Team  1:28

7 EDMONDSON Joshua Sky Procycling  ,,

8 MORTON Lachlan Garmin – Sharp  ,,

9 SCHAR Michael BMC Racing Team ,,

10 ATAPUMA HURTADO John Darwin Team Colombia ,,

11 LUDVIGSSON Tobias Team Argos – Shimano ,,

12 BENNETT George RadioShack – Leopard ,,

13 EUSER Lucas UnitedHealthcare Presented by Maxxis ,,

14 SUTHERLAND Rory Team Saxo-Tinkoff ,,

15 DEIGNAN Philip UnitedHealthcare Presented by Maxxis ,,

16 JONES Carter Bissell Pro Cycling 1:32

17 CHALAPUD GOMEZ Robinson Eduardo Team Colombia 1:36

18 WILSON Nathan Bontrager Cycling Team 1:42

19 HANSEN Jesper Team Saxo-Tinkoff 1:47

20 CRADDOCK Lawson Bontrager Cycling Team 2:07

21 MANUEL SILVA PIRES Bruno Team Saxo-Tinkoff 2:09

22 ROGERS Michael Team Saxo-Tinkoff ,,

23 VILLELLA Davide Cannondale Pro Cycling Team 2:20

24 ORAM James Bontrager Cycling Team 2:52

25 WARBASSE Lawrence BMC Racing Team ,,

26 MACHADO Tiago RadioShack – Leopard 3:19

27 BUTLER Chris Champion System Pro Cycling Team ,,

28 MEJIAS LEAL Javier Team Novo Nordisk ,,

29 ANTHONY Jesse Team Optum p/b Kelly Benefit Strategies 4:38

30 TVETCOV Serghei Jelly Belly p/b Kenda 4:40

31 VANDE VELDE Christian Garmin – Sharp 4:53

32 BEYER Chad Champion System Pro Cycling Team 6 ,,

33 SUAREZ SUAREZ Juan Pablo Team Colombia ,,

34 AVILA VANEGAS Edwin Alcibiades Team Colombia ,,

35 DAVILA LEMUS Luis Enrique Jelly Belly p/b Kenda ,,

36 CUMMINGS Stephen BMC Racing Team 5:08

37 JUUL-JENSEN Christopher Team Saxo-Tinkoff 6:02

38 CARLSEN Kirk Bissell Pro Cycling ,,

39 HOLLER Nikodemus Team Argos – Shimano 7:40

40 KLöDEN Andréas RadioShack – Leopard 9:13

41 SCHLECK Andy RadioShack – Leopard ,,

42 GALLOPIN Tony RadioShack – Leopard ,,

43 LOZANO RIBA David Team Novo Nordisk 9:35

44 GESCHKE Simon Team Argos – Shimano 9:43

45 HENTTALA Joonas Team Novo Nordisk 9:51

46 KING Benjamin RadioShack – Leopard ,,

47 PANTANO GOMEZ Jarlinson Team Colombia ,,

48 BOOKWALTER Brent BMC Racing Team ,,

49 DUARTE AREVALO Fabio Andres Team Colombia ,,

50 SIUTSOU Kanstantsin Sky Procycling ,,

51 OLSSON Michael Team Argos – Shimano ,,

52 ZIRBEL Tom Team Optum p/b Kelly Benefit Strategies 10:28

53 SCHMITT Morgan Jelly Belly p/b Kenda 11:08

54 ROMERO AMARAN Luis Jamis – Hagens Berman ,,

55 ROULSTON Hayden RadioShack – Leopard ,,

56 WREN Tyler Jamis – Hagens Berman ,,

57 VAN AVERMAET Greg BMC Racing Team ,,

58 TALANSKY Andrew Garmin – Sharp ,,

59 EASTMAN Ryan Bontrager Cycling Team ,,

60 LUND Anders Team Saxo-Tinkoff ,,

61 DAY Benjamin UnitedHealthcare Presented by Maxxis 12:26

62 HAGMAN Alex Jelly Belly p/b Kenda ,,

63 KING Edward Cannondale Pro Cycling Team 13:36

64 GRETSCH Patrick Team Argos – Shimano ,,

65 DEKKER Thomas Garmin – Sharp ,,

66 MASUDA Nariyuki Cannondale Pro Cycling Team ,,

67 SAGAN Juraj Cannondale Pro Cycling Team 14:25

68 VOIGT Jens RadioShack – Leopard 14:38

69 MCCARTNEY Jason Bissell Pro Cycling ,,

70 GAIMON Phillip Bissell Pro Cycling ,,

71 OLEARY Connor Bontrager Cycling Team ,,

72 PERON Andrea Team Novo Nordisk ,,

73 PORTE Richie Sky Procycling ,,

74 DENNIS Rohan Garmin – Sharp ,,

75 BAZZANA Alessandro UnitedHealthcare Presented by Maxxis ,,

76 PATRICK MCCARTY Jonathan Bissell Pro Cycling ,,

77 LOUDER Jeff UnitedHealthcare Presented by Maxxis ,,

78 JONES Chris UnitedHealthcare Presented by Maxxis ,,

79 BURNETT Ian Jelly Belly p/b Kenda ,,

80 CLARKE Jonathan UnitedHealthcare Presented by Maxxis ,,

81 ANDERSON Ryan Team Optum p/b Kelly Benefit Strategies ,,

82 DRISCOLL James Jamis – Hagens Berman ,,

83 DUCHESNE Antoine Bontrager Cycling Team ,,

84 DAMUSEAU Thomas Team Argos – Shimano ,,

85 BROWN Nathan Bontrager Cycling Team ,,

86 PUTT Tanner Bontrager Cycling Team ,,

87 FENG Chun Kai Champion System Pro Cycling Team ,,

88 DUGGAN Timothy Team Saxo-Tinkoff ,,

89 MEZGEC Luka Team Argos – Shimano ,,

90 PATE Danny Sky Procycling ,,

91 LEWIS Craig Champion System Pro Cycling Team ,,

92 COOPER Marsh Team Optum p/b Kelly Benefit Strategies ,,

93 BOSWELL Ian Sky Procycling ,,

94 ZABRISKIE David Garmin – Sharp ,,

95 RODRIGUEZ Fred Jelly Belly p/b Kenda ,,

96 MAZICH Sean Jelly Belly p/b Kenda ,,

97 SAGAN Peter Cannondale Pro Cycling Team 16:28

98 DE MARCHI Alessandro Cannondale Pro Cycling Team ,,

99 JACQUES-MAYNES Benjamin Jamis – Hagens Berman 17:57

100 MILLER Carson Jamis – Hagens Berman ,,

101 HAMILTON Nic Jelly Belly p/b Kenda ,,

102 COOKE Matt Jamis – Hagens Berman ,,

103 CAMACHO BERNAL Julio Alexis Team Colombia ,,

104 CALABRIA Fabio Team Novo Nordisk ,,

105 HUGUET Yann Team Argos – Shimano ,,

106 MILLAR David Garmin – Sharp 18:55

107 TARAMARCAZ Julien BMC Racing Team ,,

108 FROOME Christopher Sky Procycling ,,

109 NISHIZONO Ryota Champion System Pro Cycling Team 20:27

110 XU Gang Champion System Pro Cycling Team 21:21

111 SOLADAY Thomas Team Optum p/b Kelly Benefit Strategies 24:01

112 DE MESMAEKER Kevin Team Novo Nordisk ,,

113 FRIEDMAN Michael Team Optum p/b Kelly Benefit Strategies 26:02

DNF BALDWIN Christopher Bissell Pro Cycling –

DNF VENNELL Jeremy Bissell Pro Cycling –

DNS SABATINI Fabio Cannondale Pro Cycling Team –

DNS CANDELARIO Alex Team Optum p/b Kelly Benefit Strategies –

DNS REIJNEN Kiel UnitedHealthcare Presented by Maxxis –

DNS TORCKLER Michael Bissell Pro Cycling –

OTL VERSCHOOR Martijn Team Novo Nordisk –

 

Klasyfikacja generalna:

1 (4) VAN GARDEREN Tejay BMC Racing Team  15:44:59

2 (2) FRANK Mathias BMC Racing Team 0:04

3 (13) ACEVEDO COLLE Janier Alexis Jamis – Hagens Berman 0:30

4 (6) DANIELSON Thomas Garmin – Sharp 0:40

5 (1) MORTON Lachlan Garmin – Sharp 1:17

6 (12) BRENES OBANDO Gregory Champion System Pro Cycling Team 1:37

7 (7) ATAPUMA HURTADO John Darwin Team Colombia 1:52

8 (8) CARUSO Damiano Cannondale Pro Cycling Team 1:58

9 (11) SUTHERLAND Rory Team Saxo-Tinkoff ,,

10 (15) EUSER Lucas UnitedHealthcare Presented by Maxxis ,,

11 (20) SCHAR Michael BMC Racing Team 2:03

12 (19) DEIGNAN Philip UnitedHealthcare Presented by Maxxis ,,

13 (21) BENNETT George RadioShack – Leopard ,,

14 (16) JONES Carter Bissell Pro Cycling 2:07

15 (5) CRADDOCK Lawson Bontrager Cycling Team 2:14

16 (26) WILSON Nathan Bontrager Cycling Team 2:35

17 (18) MEJIAS LEAL Javier Team Novo Nordisk 3:54

18 (28) ORAM James Bontrager Cycling Team 4:03

19 (22) BUTLER Chris Champion System Pro Cycling Team 4:05

20 (35) MANUEL SILVA PIRES Bruno Team Saxo-Tinkoff 4:11

21 (27) MACHADO Tiago RadioShack – Leopard 4:30

22 (38) CHALAPUD GOMEZ Robinson Eduardo Team Colombia 4:42

23 (17) VANDE VELDE Christian Garmin – Sharp 5:28

24 (31) ANTHONY Jesse Team Optum p/b Kelly Benefit Strategies 5:51

25 (33) BEYER Chad Champion System Pro Cycling Team 6:16

26 (40) WARBASSE Lawrence BMC Racing Team 6:26

27 (42) ROGERS Michael Team Saxo-Tinkoff 8:02

28 (47) HANSEN Jesper Team Saxo-Tinkoff 8:19

29 (10) GALLOPIN Tony RadioShack – Leopard 9:43

30 (24) KLöDEN Andréas RadioShack – Leopard 10:01

31 (41) TVETCOV Serghei Jelly Belly p/b Kenda 10:27

32 (32) SCHLECK Andy RadioShack – Leopard 10:31

33 (43) SUAREZ SUAREZ Juan Pablo Team Colombia 11:00

34 (29) BOOKWALTER Brent BMC Racing Team 11:04

35 (44) AVILA VANEGAS Edwin Alcibiades Team Colombia 11:09

36 (9) VAN AVERMAET Greg BMC Racing Team 11:38

37 (34) ZIRBEL Tom Team Optum p/b Kelly Benefit Strategies 12:03

38 (49) CUMMINGS Stephen BMC Racing Team 12:19

39 (59) VILLELLA Davide Cannondale Pro Cycling Team 13:22

40 (30) DEKKER Thomas Garmin – Sharp 14:49

41 (23) PUTT Tanner Bontrager Cycling Team 15:26

42 (39) HAGMAN Alex Jelly Belly p/b Kenda 15:50

43 (3) SAGAN Peter Cannondale Pro Cycling Team 16:28

44 (36) BOSWELL Ian Sky Procycling 17:10

45 (37) LOUDER Jeff UnitedHealthcare Presented by Maxxis 17:14

46 (70) LUDVIGSSON Tobias Team Argos – Shimano 17:25

47 (45) SCHMITT Morgan Jelly Belly p/b Kenda ,,

48 (46) TALANSKY Andrew Garmin – Sharp ,,

49 (63) CARLSEN Kirk Bissell Pro Cycling 18:31

50 (51) WREN Tyler Jamis – Hagens Berman 18:33

51 (82) EDMONDSON Joshua Sky Procycling 19:46

52 (50) DAY Benjamin UnitedHealthcare Presented by Maxxis 19:51

53 (57) HENTTALA Joonas Team Novo Nordisk 20:38

54 (54) ROMERO AMARAN Luis Jamis – Hagens Berman 21:14

55 (52) JONES Chris UnitedHealthcare Presented by Maxxis 22:44

56 (53) GAIMON Phillip Bissell Pro Cycling 22:59

57 (68) HOLLER Nikodemus Team Argos – Shimano 23:37

58 (58) KING Edward Cannondale Pro Cycling Team 24:23

59 (64) DUARTE AREVALO Fabio Andres Team Colombia 24:39

60 (55) DUCHESNE Antoine Bontrager Cycling Team 24:44

61 (56) MAZICH Sean Jelly Belly p/b Kenda 25:25

62 (92) JUUL-JENSEN Christopher Team Saxo-Tinkoff 25:40

63 (60) ZABRISKIE David Garmin – Sharp 25:41

64 (71) OLSSON Michael Team Argos – Shimano 25:48

65 (61) DRISCOLL James Jamis – Hagens Berman 26:43

66 (62) VOIGT Jens RadioShack – Leopard ,,

67 (72) ROULSTON Hayden RadioShack – Leopard 27:05

68 (78) GESCHKE Simon Team Argos – Shimano 27:22

69 (102) DAVILA LEMUS Luis Enrique Jelly Belly p/b Kenda 27:34

70 (84) LOZANO RIBA David Team Novo Nordisk 28:42

71 (79) EASTMAN Ryan Bontrager Cycling Team 28:47

72 (85) KING Benjamin RadioShack – Leopard 29:10

73 (67) PATE Danny Sky Procycling 30:24

74 (69) CLARKE Jonathan UnitedHealthcare Presented by Maxxis 30:35

75 (74) COOPER Marsh Team Optum p/b Kelly Benefit Strategies ,,

76 (77) SAGAN Juraj Cannondale Pro Cycling Team 30:55

77 (80) MASUDA Nariyuki Cannondale Pro Cycling Team 31:15

78 (65) JACQUES-MAYNES Benjamin Jamis – Hagens Berman 32:45

79 (66) COOKE Matt Jamis – Hagens Berman 32:53

80 (105) PANTANO GOMEZ Jarlinson Team Colombia 33:52

81 (48) FRIEDMAN Michael Team Optum p/b Kelly Benefit Strategies 34:12

82 (87) LEWIS Craig Champion System Pro Cycling Team ,,

83 (88) ANDERSON Ryan Team Optum p/b Kelly Benefit Strategies 34:16

84 (89) BAZZANA Alessandro UnitedHealthcare Presented by Maxxis ,,

85 (90) RODRIGUEZ Fred Jelly Belly p/b Kenda ,,

86 (91) FENG Chun Kai Champion System Pro Cycling Team ,,

87 (73) FROOME Christopher Sky Procycling 34:52

88 (97) GRETSCH Patrick Team Argos – Shimano 34:56

89 (110) SIUTSOU Kanstantsin Sky Procycling 35:34

90 (86) DE MARCHI Alessandro Cannondale Pro Cycling Team 35:50

91 (94) DAMUSEAU Thomas Team Argos – Shimano 35:51

92 (81) CALABRIA Fabio Team Novo Nordisk 35:56

93 (99) DENNIS Rohan Garmin – Sharp 35:58

94 (100) DUGGAN Timothy Team Saxo-Tinkoff ,,

95 (83) CAMACHO BERNAL Julio Alexis Team Colombia 36:19

96 (75) NISHIZONO Ryota Champion System Pro Cycling Team 36:44

97 (101) OLEARY Connor Bontrager Cycling Team 37:00

98 (106) BURNETT Ian Jelly Belly p/b Kenda 38:39

99 (107) PATRICK MCCARTY Jonathan Bissell Pro Cycling ,,

100 (96) HAMILTON Nic Jelly Belly p/b Kenda 39:17

101 (116) LUND Anders Team Saxo-Tinkoff 39:59

102 (98) MILLAR David Garmin – Sharp 40:15

103 (109) MEZGEC Luka Team Argos – Shimano 40:21

104 (111) PORTE Richie Sky Procycling ,,

105 (95) TARAMARCAZ Julien BMC Racing Team 40:33

106 (112) BROWN Nathan Bontrager Cycling Team 40:34

107 (93) XU Gang Champion System Pro Cycling Team 41:19

108 (104) MILLER Carson Jamis – Hagens Berman 41:58

109 (117) MCCARTNEY Jason Bissell Pro Cycling 43:38

110 (120) PERON Andrea Team Novo Nordisk 43:48

111 (118) HUGUET Yann Team Argos – Shimano 46:57

112 (103) DE MESMAEKER Kevin Team Novo Nordisk 48:42

113 (114) SOLADAY Thomas Team Optum p/b Kelly Benefit Strategies 52:44

 

 

 

Foto:corvospro.com

Arek Waluga