mathew haymanMathew Hayman podpisał dwuletni kontrakt z ekipą Orica GreenEdge. Australijczyk jest specjalistą od wyścigów klasycznych oraz bardzo dobrym „domestique”.

A oto, co były kolarz Teamu Sky powiedział o zmianie pracodawcy.

Spędziłem w Sky znakomite cztery lata. To był wspaniały czas, podczas którego wiele się nauczyłem. W nowym zespole moim głównym celem będzie jak najlepsze zaprezentowanie się w Klasykach. Mam nadzieję, że zaprocentuje moje doświadczenie i wiedza, w wyniku czego będę mógł wiele dać nowej drużynie – powiedział Hayman.

Także dyrektor sportowy Orica GreenEdge, Matt White jest bardzo zadowolony z podpisania kontraktu z tak doświadczonym i wartościowym kolarzem.

Mat Hayman jest dla nas bardzo ważnym wzmocnieniem składu na 2014 rok. Posiadanie go na pokładzie i perspektywa, że prawdopodobnie u nas zakończy karierę są świetnymi wiadomościami. On posiada ogromne doświadczenie i może być liderem dla młodszych kolarzy. Będzie także kluczowym zawodnikiem przy osiągnięciu celów, które planujemy – powiedział White na konferencji prasowej.

Hayman urodził się w 1978 roku w Australii. Od 2000 do 2009 roku ścigał się w Rabobanku. Potem od 2010 do 2013 roku w Teamie Sky. Jeżeli chodzi o występy w Klasykach, to jego najlepszymi wynikami są: 8. miejsce w Paryż-Roubaix (2012), 3. miejsce w Omloop Het Nieuwsblad (2011), 3. miejsce w Dwaars Door Vlaanderen (2013) oraz 4. miejsce w Gandawa-Wevelgem (2009). Australijczyk ma także na koncie 2. miejsce na etapie Tour de Pologne w 2012 roku.

Foto: www.corvospro.com

Marta Wiśniewska

 

 

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments