Peter Sagsaganan (Cannondale) wygrał po finiszu z peletonu kolejny etap wyścigu USA Pro Challenge. Drugie miejsce zajął Luka Mezgec (Argos – Shimano), a trzeci był Ryan Anderson (Team Optum p/b Kelly Benefit Strategies). Koszulkę lidera utrzymał Lachlan Morton (Garmin – Sharp).

Trzeci dzień zmagań w USA Pro Challenge rozpoczął się w Breckenridge. Po pokonaniu 170,8 km kolarze finiszowali w Steamboat Springs. Mimo dwóch górskich premii na trasie można się było spodziewać finiszu z peletonu. Etap kończący się w tym samym mieście w 2011 roku wygrał Elia Viviani.

Swoich sił w ucieczce postanowili dziś spróbować: Serghei Tvetcov (Jelly Belly p/b Kenda), Tyler Wren (Jamis – Hagens Berman), Davide Villella (Cannondale), Joshua Edmondson (Sky Procycling) i niezastąpiony w tego typu akcjach, Jens Voigt (RadioShack – Leopard). Premię górską trzeciej kategorii (Swan Mountain) wygrał młody Villella. Peleton kontrolował ucieczkę i na 84 km przed metą dystans wynosił 4 minuty.

Zwycięstwa na dwóch premiach sprinterskich rozdzielili między sobą Villella i Tvetcov. 54 km przed metą Voigt zdecydował, że spróbuje sam powalczyć o zwycięstwo etapowe. Na szczycie Rabbit Ears (premia 2. kategorii) fenomenalny Jens miał 3 minuty i 30 sekund przewagi, ze sporą szansą na triumf. Niestety dla wielu kibiców niemieckiego kolarza, został on złapany przez peleton na 3 km przed metą.

Chwilę później mieliśmy kraksę w peletonie, która podzieliła dużą grupę. Finiszowe metry to kolejne zwycięstwo Petera Sagana (Cannondale)! Drugie miejsce zajął Luka Mezgec (Argos – Shimano), a trzeci był Ryan Anderson (Team Optum p/b Kelly Benefit Strategies).

Wyniki:

1 SAGAN Peter Cannondale Pro Cycling Team 20 30 4:04:18

2 MEZGEC Luka Team Argos – Shimano 14 18 ,,

3 ANDERSON Ryan Team Optum p/b Kelly Benefit Strategies 8 12 ,,

4 VAN AVERMAET Greg BMC Racing Team 7 7 ,,

5 BAZZANA Alessandro UnitedHealthcare Presented by Maxxis 6 4 ,,

6 AVILA VANEGAS Edwin Alcibiades Team Colombia 5 3 ,,

7 VERSCHOOR Martijn Team Novo Nordisk 4 2 ,,

8 GALLOPIN Tony RadioShack – Leopard 2 1 ,,

9 PUTT Tanner Bontrager Cycling Team ,,

10 CARUSO Damiano Cannondale Pro Cycling Team ,,

11 RODRIGUEZ Fred Jelly Belly p/b Kenda ,,

12 HAMILTON Nic Jelly Belly p/b Kenda ,,

13 SUTHERLAND Rory Team Saxo-Tinkoff ,,

14 ACEVEDO COLLE Janier Alexis Jamis – Hagens Berman ,,

15 VAN GARDEREN Tejay BMC Racing Team ,,

16 BRENES OBANDO Gregory Champion System Pro Cycling Team ,,

17 DEIGNAN Philip UnitedHealthcare Presented by Maxxis ,,

18 VANDE VELDE Christian Garmin – Sharp ,,

19 KLöDEN Andréas RadioShack – Leopard ,,

20 PERON Andrea Team Novo Nordisk ,,

21 MAZICH Sean Jelly Belly p/b Kenda ,,

22 JONES Carter Bissell Pro Cycling ,,

23 ZIRBEL Tom Team Optum p/b Kelly Benefit Strategies ,,

24 MEJIAS LEAL Javier Team Novo Nordisk ,,

25 ROMERO AMARAN Luis Jamis – Hagens Berman ,,

26 DANIELSON Thomas Garmin – Sharp ,,

27 FRANK Mathias BMC Racing Team ,,

28 MACHADO Tiago RadioShack – Leopard ,,

29 DAY Benjamin UnitedHealthcare Presented by Maxxis ,,

30 MORTON Lachlan Garmin – Sharp ,,

31 CLARKE Jonathan UnitedHealthcare Presented by Maxxis ,,

32 ORAM James Bontrager Cycling Team ,,

33 SCHAR Michael BMC Racing Team ,,

34 BOOKWALTER Brent BMC Racing Team ,,

35 KING Benjamin RadioShack – Leopard ,,

36 JUUL-JENSEN Christopher Team Saxo-Tinkoff ,,

37 HOLLER Nikodemus Team Argos – Shimano ,,

38 CHALAPUD GOMEZ Robinson Eduardo Team Colombia ,,

39 DE MESMAEKER Kevin Team Novo Nordisk ,,

40 ATAPUMA HURTADO John Darwin Team Colombia ,,

41 CUMMINGS Stephen BMC Racing Team ,,

42 CRADDOCK Lawson Bontrager Cycling Team ,,

43 GRETSCH Patrick Team Argos – Shimano ,,

44 GESCHKE Simon Team Argos – Shimano ,,

45 TARAMARCAZ Julien BMC Racing Team ,,

46 WILSON Nathan Bontrager Cycling Team ,,

47 DUCHESNE Antoine Bontrager Cycling Team ,,

48 SUAREZ SUAREZ Juan Pablo Team Colombia ,,

49 LOZANO RIBA David Team Novo Nordisk ,,

50 FENG Chun Kai Champion System Pro Cycling Team ,,

51 CARLSEN Kirk Bissell Pro Cycling ,,

52 WARBASSE Lawrence BMC Racing Team ,,

53 PANTANO GOMEZ Jarlinson Team Colombia ,,

54 ROGERS Michael Team Saxo-Tinkoff ,,

55 DUARTE AREVALO Fabio Andres Team Colombia ,,

56 LUDVIGSSON Tobias Team Argos – Shimano ,,

57 DRISCOLL James Jamis – Hagens Berman ,,

58 EASTMAN Ryan Bontrager Cycling Team ,,

59 LUND Anders Team Saxo-Tinkoff ,,

60 MCCARTNEY Jason Bissell Pro Cycling ,,

61 SCHMITT Morgan Jelly Belly p/b Kenda ,,

62 BOSWELL Ian Sky Procycling ,,

63 TALANSKY Andrew Garmin – Sharp ,,

64 OLSSON Michael Team Argos – Shimano ,,

65 WREN Tyler Jamis – Hagens Berman ,,

66 MILLER Carson Jamis – Hagens Berman ,,

67 TVETCOV Serghei Jelly Belly p/b Kenda ,,

68 HAGMAN Alex Jelly Belly p/b Kenda ,,

69 HENTTALA Joonas Team Novo Nordisk ,,

70 PORTE Richie Sky Procycling ,,

71 SIUTSOU Kanstantsin Sky Procycling ,,

72 FROOME Christopher Sky Procycling ,,

73 VOIGT Jens RadioShack – Leopard ,,

74 HUGUET Yann Team Argos – Shimano ,,

75 MASUDA Nariyuki Cannondale Pro Cycling Team ,,

76 GAIMON Phillip Bissell Pro Cycling ,,

77 MILLAR David Garmin – Sharp ,,

78 COOKE Matt Jamis – Hagens Berman ,,

79 BURNETT Ian Jelly Belly p/b Kenda ,,

80 OLEARY Connor Bontrager Cycling Team ,,

81 ROULSTON Hayden RadioShack – Leopard ,,

82 DEKKER Thomas Garmin – Sharp ,,

83 SCHLECK Andy RadioShack – Leopard ,,

84 DENNIS Rohan Garmin – Sharp ,,

85 ZABRISKIE David Garmin – Sharp ,,

86 HANSEN Jesper Team Saxo-Tinkoff ,,

87 COOPER Marsh Team Optum p/b Kelly Benefit Strategies ,,

88 SAGAN Juraj Cannondale Pro Cycling Team ,,

89 CALABRIA Fabio Team Novo Nordisk ,,

90 BEYER Chad Champion System Pro Cycling Team ,,

91 JACQUES-MAYNES Benjamin Jamis – Hagens Berman ,,

92 MANUEL SILVA PIRES Bruno Team Saxo-Tinkoff ,,

93 PATE Danny Sky Procycling ,,

94 BALDWIN Christopher Bissell Pro Cycling ,,

95 PATRICK MCCARTY Jonathan Bissell Pro Cycling ,,

96 KING Edward Cannondale Pro Cycling Team ,,

97 BUTLER Chris Champion System Pro Cycling Team ,,

98 BENNETT George RadioShack – Leopard ,,

99 DAMUSEAU Thomas Team Argos – Shimano 3:34

100 DAVILA LEMUS Luis Enrique Jelly Belly p/b Kenda ,,

101 NISHIZONO Ryota Champion System Pro Cycling Team 0:00

102 XU Gang Champion System Pro Cycling Team ,,

103 CAMACHO BERNAL Julio Alexis Team Colombia 3:34

104 BROWN Nathan Bontrager Cycling Team ,,

105 EDMONDSON Joshua Sky Procycling ,,

106 DUGGAN Timothy Team Saxo-Tinkoff 0:00

107 LEWIS Craig Champion System Pro Cycling Team 3:37

108 JONES Chris UnitedHealthcare Presented by Maxxis ,,

109 VILLELLA Davide Cannondale Pro Cycling Team ,,

110 LOUDER Jeff UnitedHealthcare Presented by Maxxis 0:00

111 EUSER Lucas UnitedHealthcare Presented by Maxxis ,,

112 DE MARCHI Alessandro Cannondale Pro Cycling Team 3:59

113 SOLADAY Thomas Team Optum p/b Kelly Benefit Strategies 4:02

114 REIJNEN Kiel UnitedHealthcare Presented by Maxxis 0:00

115 ANTHONY Jesse Team Optum p/b Kelly Benefit Strategies ,,

116 CANDELARIO Alex Team Optum p/b Kelly Benefit Strategies ,,

117 VENNELL Jeremy Bissell Pro Cycling 8:52

118 TORCKLER Michael Bissell Pro Cycling ,,

119 FRIEDMAN Michael Team Optum p/b Kelly Benefit Strategies 0:00

120 SABATINI Fabio Cannondale Pro Cycling Team ,,

DNS DOMBROWSKI Joe Sky Procycling –

Klasyfikacja generalna:

1 (1) MORTON Lachlan Garmin – Sharp 10 11:35:40

2 (2) FRANK Mathias BMC Racing Team 0:02

3 (3) SAGAN Peter Cannondale Pro Cycling Team 0:11

4 (4) VAN GARDEREN Tejay BMC Racing Team ,,

5 (5) CRADDOCK Lawson Bontrager Cycling Team 0:18

6 (6) DANIELSON Thomas Garmin – Sharp 0:29

7 (7) ATAPUMA HURTADO John Darwin Team Colombia 0:35

8 (8) CARUSO Damiano Cannondale Pro Cycling Team 0:41

9 (14) VAN AVERMAET Greg BMC Racing Team ,,

10 (12) GALLOPIN Tony RadioShack – Leopard ,,

11 (13) SUTHERLAND Rory Team Saxo-Tinkoff ,,

12 (10) BRENES OBANDO Gregory Champion System Pro Cycling Team ,,

13 (15) ACEVEDO COLLE Janier Alexis Jamis – Hagens Berman ,,

14 (9) BALDWIN Christopher Bissell Pro Cycling ,,

15 (11) EUSER Lucas UnitedHealthcare Presented by Maxxis ,,

16 (17) JONES Carter Bissell Pro Cycling 0:46

17 (20) VANDE VELDE Christian Garmin – Sharp ,,

18 (19) MEJIAS LEAL Javier Team Novo Nordisk ,,

19 (21) DEIGNAN Philip UnitedHealthcare Presented by Maxxis ,,

20 (18) SCHAR Michael BMC Racing Team ,,

21 (16) BENNETT George RadioShack – Leopard ,,

22 (22) BUTLER Chris Champion System Pro Cycling Team 0:57

23 (24) PUTT Tanner Bontrager Cycling Team 0:59

24 (25) KLöDEN Andréas RadioShack – Leopard ,,

25 (23) REIJNEN Kiel UnitedHealthcare Presented by Maxxis ,,

26 (27) WILSON Nathan Bontrager Cycling Team 1:04

27 (28) MACHADO Tiago RadioShack – Leopard 1:22

28 (29) ORAM James Bontrager Cycling Team ,,

29 (31) BOOKWALTER Brent BMC Racing Team 1:24

30 (32) DEKKER Thomas Garmin – Sharp ,,

31 (30) ANTHONY Jesse Team Optum p/b Kelly Benefit Strategies ,,

32 (33) SCHLECK Andy RadioShack – Leopard 1:29

33 (34) BEYER Chad Champion System Pro Cycling Team 1:34

34 (35) ZIRBEL Tom Team Optum p/b Kelly Benefit Strategies 1:46

35 (36) MANUEL SILVA PIRES Bruno Team Saxo-Tinkoff 2:13

36 (37) BOSWELL Ian Sky Procycling 2:43

37 (38) LOUDER Jeff UnitedHealthcare Presented by Maxxis 2:47

38 (39) CHALAPUD GOMEZ Robinson Eduardo Team Colombia 2:57

39 (40) HAGMAN Alex Jelly Belly p/b Kenda 3:35

40 (41) WARBASSE Lawrence BMC Racing Team 3:45

41 (43) TVETCOV Serghei Jelly Belly p/b Kenda 5:58

42 (44) ROGERS Michael Team Saxo-Tinkoff 6:04

43 (45) SUAREZ SUAREZ Juan Pablo Team Colombia 6:18

44 (46) AVILA VANEGAS Edwin Alcibiades Team Colombia 6:27

45 (47) SCHMITT Morgan Jelly Belly p/b Kenda 6:28

46 (48) TALANSKY Andrew Garmin – Sharp ,,

47 (49) HANSEN Jesper Team Saxo-Tinkoff 6:43

48 (50) FRIEDMAN Michael Team Optum p/b Kelly Benefit Strategies 7:15

49 (51) CUMMINGS Stephen BMC Racing Team 7:22

50 (53) DAY Benjamin UnitedHealthcare Presented by Maxxis 7:36

51 (52) WREN Tyler Jamis – Hagens Berman ,,

52 (42) JONES Chris UnitedHealthcare Presented by Maxxis 8:17

53 (55) GAIMON Phillip Bissell Pro Cycling 8:32

54 (57) ROMERO AMARAN Luis Jamis – Hagens Berman 10:17

55 (56) DUCHESNE Antoine Bontrager Cycling Team ,,

56 (60) MAZICH Sean Jelly Belly p/b Kenda 10:58

57 (58) HENTTALA Joonas Team Novo Nordisk ,,

58 (59) KING Edward Cannondale Pro Cycling Team ,,

59 (54) VILLELLA Davide Cannondale Pro Cycling Team 11:13

60 (61) ZABRISKIE David Garmin – Sharp 11:14

61 (62) DRISCOLL James Jamis – Hagens Berman 12:16

62 (63) VOIGT Jens RadioShack – Leopard ,,

63 (64) CARLSEN Kirk Bissell Pro Cycling 12:40

64 (68) DUARTE AREVALO Fabio Andres Team Colombia 14:59

65 (66) JACQUES-MAYNES Benjamin Jamis – Hagens Berman ,,

66 (69) COOKE Matt Jamis – Hagens Berman 15:07

67 (71) PATE Danny Sky Procycling 15:57

68 (72) HOLLER Nikodemus Team Argos – Shimano 16:08

69 (78) CLARKE Jonathan UnitedHealthcare Presented by Maxxis ,,

70 (75) LUDVIGSSON Tobias Team Argos – Shimano ,,

71 (74) OLSSON Michael Team Argos – Shimano ,,

72 (73) ROULSTON Hayden RadioShack – Leopard ,,

73 (76) FROOME Christopher Sky Procycling ,,

74 (80) COOPER Marsh Team Optum p/b Kelly Benefit Strategies ,,

75 (79) NISHIZONO Ryota Champion System Pro Cycling Team ,,

76 (77) CANDELARIO Alex Team Optum p/b Kelly Benefit Strategies ,,

77 (82) SAGAN Juraj Cannondale Pro Cycling Team 16:41

78 (83) GESCHKE Simon Team Argos – Shimano 17:50

79 (86) EASTMAN Ryan Bontrager Cycling Team ,,

80 (85) MASUDA Nariyuki Cannondale Pro Cycling Team ,,

81 (84) CALABRIA Fabio Team Novo Nordisk ,,

82 (65) EDMONDSON Joshua Sky Procycling 18:29

83 (67) CAMACHO BERNAL Julio Alexis Team Colombia 18:33

84 (88) LOZANO RIBA David Team Novo Nordisk 19:18

85 (91) KING Benjamin RadioShack – Leopard 19:30

86 (70) DE MARCHI Alessandro Cannondale Pro Cycling Team 19:33

87 (81) LEWIS Craig Champion System Pro Cycling Team 19:45

88 (94) ANDERSON Ryan Team Optum p/b Kelly Benefit Strategies 19:49

89 (95) BAZZANA Alessandro UnitedHealthcare Presented by Maxxis ,,

90 (97) RODRIGUEZ Fred Jelly Belly p/b Kenda ,,

91 (93) FENG Chun Kai Champion System Pro Cycling Team ,,

92 (98) JUUL-JENSEN Christopher Team Saxo-Tinkoff ,,

93 (96) XU Gang Champion System Pro Cycling Team ,,

94 (87) DAMUSEAU Thomas Team Argos – Shimano 21:24

95 (99) TARAMARCAZ Julien BMC Racing Team 21:29

96 (101) HAMILTON Nic Jelly Belly p/b Kenda 21:31

97 (100) GRETSCH Patrick Team Argos – Shimano ,,

98 (102) MILLAR David Garmin – Sharp ,,

99 (103) DENNIS Rohan Garmin – Sharp ,,

100 (104) DUGGAN Timothy Team Saxo-Tinkoff ,,

101 (105) OLEARY Connor Bontrager Cycling Team 22:33

102 (89) DAVILA LEMUS Luis Enrique Jelly Belly p/b Kenda 22:52

103 (107) DE MESMAEKER Kevin Team Novo Nordisk 24:12

104 (108) MILLER Carson Jamis – Hagens Berman ,,

105 (111) PANTANO GOMEZ Jarlinson Team Colombia ,,

106 (110) BURNETT Ian Jelly Belly p/b Kenda ,,

107 (112) PATRICK MCCARTY Jonathan Bissell Pro Cycling ,,

108 (114) VERSCHOOR Martijn Team Novo Nordisk 25:54

109 (116) MEZGEC Luka Team Argos – Shimano ,,

110 (113) SIUTSOU Kanstantsin Sky Procycling ,,

111 (115) PORTE Richie Sky Procycling ,,

112 (106) BROWN Nathan Bontrager Cycling Team 26:07

113 (90) TORCKLER Michael Bissell Pro Cycling 28:11

114 (109) SOLADAY Thomas Team Optum p/b Kelly Benefit Strategies 28:14

115 (92) VENNELL Jeremy Bissell Pro Cycling 28:41

116 (117) LUND Anders Team Saxo-Tinkoff 29:02

117 (118) MCCARTNEY Jason Bissell Pro Cycling 29:11

118 (120) HUGUET Yann Team Argos – Shimano ,,

119 (119) SABATINI Fabio Cannondale Pro Cycling Team ,,

120 (121) PERON Andrea Team Novo Nordisk 29:21

 

 

Foto:bettiniphoto.net

Arek Waluga