Zapraszamy do zapoznania się ze wstępną listą startową Vuelta a Espana 2013. W trzecim z wielkich tourów pojedzie na pewno czterech Polaków, piątym z nich może być Maciej Paterski.
Czekamy na potwierdzenie składu ekipy Cannondale.
Vuelta a Espana
Movistar Team
VALVERDE Alejandro
INTXAUSTI Benat
HERRADA Jose
MORENO Javier
SZMYD Sylwester
ERVITI Imanol
GUTIERREZ Jose Iván
LASTRAS Pablo
CAPECCHI Eros
Sky Procycling
HENAO Sergio Luis
URAN Rigoberto
SUTTON Chris
BOASSON HAGEN Edvald
PUCCIO Salvatore
ZANDIO Xabier
Euskaltel – Euskadi
SANCHEZ Samuel
ANTON Igor
NIEVE Mikel
MARTINEZ Egoi
VERDUGO Gorka
AZANZA Jorge
OROZ Juan José
URTASUN Pablo
LANDA Mikel
Garmin – Sharp
KREDER Michel
MARTIN Daniel
NUYENS Nick
VANSUMMEREN Johan
FAIRLY Caleb
HOWES Alex
RASMUSSEN Alex
FERNANDEZ Koldo
FARRAR Tyler
HUNTER Robert
Equipe Cycliste FDJ.fr
COURTEILLE Arnaud
ELISSONDE Kenny
GENIEZ Alexandre
MANGEL Laurent
PINEAU Cédric
PINOT Thibaut
ROUX Anthony
SOUPE Geoffrey
VEIKKANEN Jussi
Belkin Pro Cycling Team
BOS Theo
TEN DAM Laurens
SANCHEZ Luis Leon
GARATE Juan Manuel
MOLLEMA Bauke
RENSHAW Mark
TANNER David
BROWN Graeme
CLEMENT Stef
Omega Pharma – Quick-Step
FENN Andrew
MEERSMAN Gianni
VAN KEIRSBULCK Guillaume
DE WEERT Kevin
VANDEWALLE Kristof
SERRY Pieter
PAUWELS Serge
MARTIN Tony
STYBAR Zdenek
Lotto Belisol Team
DE CLERCQ Bart
DE GREEF Francis
HANSEN Adam
HENDERSON Gregory
REYNES Vicente
VAN DE WALLE Jurgen
VAN DER SANDE Tosh
VANENDERT Dennis
VANENDERT Jelle
Team Argos – Shimano
ARNDT Nikias
BARGUIL Warren
FROHLINGER Johannes
HUPOND Thierry
JANSE VAN RENSBURG Reinardt
PETERSON Tom
PREIDLER Georg
SINKELDAM Ramon
STAMSNIJDER Tom
Cannondale Pro Cycling
BASSO Ivan
PATERSKI Maciej
SARMIENTO Jose Cayetano
LONGHO Paolo
RATTO Daniele
WURF Cameron
AG2R La Mondiale
BERARD Julien
BETANCUR Carlos Alberto
CHAINEL Steve
CHEREL Mikael
GASTAUER Ben
MONDORY Lloyd
MONTAGUTI Matteo
NOCENTINI Rinaldo
POZZOVIVO Domenico
RadioShack – Leopard
BUSCHE Matthew
CANCELLARA Fabian
HERMANS Ben
HORNER Chris
IRIZAR Markel
KISERLOVSKI Robert
POPOVYCH Yaroslav
RAST Gregory
ZUBELDIA Haimar
Lampre – Merida
POZZATO Filippo
ULISSI Diego
ANACONA Winner
DODI Luca
PALINI Andrea
SCARPONI Michele
RICHEZE Ariel Maximiliano
VIGANO Davide
Team Saxo-Tinkoff
KREUZIGER Roman
MAJKA Rafał
MřRKřV Michael
PETROV Evgeni
ROCHE Nicolas
SORENSEN Chris Anker
SřRENSEN Nicki
TOSATTO Matteo
ZAUGG Oliver
BMC Racing Team
WYSS Danilo
GILBERT Philippe
EIJSSEN Yannick
LODEWYCK Klaas
BLYTHE Adam
KOHLER Martin
LANDER Sebastian
NERZ Dominik
PINOTTI Marco
Astana Pro Team
NIBALI Vincenzo
IGLINSKIY Maxim
BRAJKOVIč Janez
FUGLSANG Jakob
GRIVKO Andriy
KANGERT Tanel
TIRALONGO Paolo
VANOTTI Alessandro
ZEITS Andrey
Orica GreenEDGE
COOKE Baden
MEIER Christian
HOWARD Leigh
MATTHEWS Michael
DOCKER Mitchell
BEWLEY Sam
CLARKE Simon
GERRANS Simon
SULZBERGER Wesley
Katusha Team
MORENO Daniel
RODRIGUEZ Joaquim
LOSADA Alberto
VICIOSO Ángel
CARUSO Giampaolo
GUSEV Vladimir
ISAYCHEV Vladimir
KOZONTCHUK Dmitry
PAOLINI Luca
Vacansoleil – DCM
HOOGERLAND Johnny
POELS Wout
WESTRA Lieuwe
DE GENDT Thomas
 MARCZYŃSKI Tomasz
FLECHA Juan Antonio
VALLS Rafael
BOLE Grega
MARKUS Barry
Cofidis Solutions Crédits
COPPEL Jérome
BAGOT Yoann
BESSY Cyril
EDET Nicolas
MATE Luis Angel
PETIT Adrien
POULHIES Stéphane
SIJMENS Nico
ZINGLE Romain
Team NetApp – Endura
BARTA Jan
CAMANO Iker
DE LA CRUZ David
DEMPSTER Zakkari
 HUZARSKI Bartosz
KONIG Leopold
PIMENTA José Joăo
SCHORN Daniel
VOSS Paul

Caja Rural-Seguros RGA
ARROYO David
GARCIA Marcos
LASCA Francesco
PIEDRA Antonio
TXURRUKA Amets
VELASCO Ivan
ARAMENDIA Javier Francisco
CARDOSO André
FERRARI Fabricio

– składy już potwierdzone

Źródło: www.procyclingstats.com