ten damLaurens ten Dam będzie jeździł w zespole Belkin przez dwa kolejne sezony. Holenderski kolarz w zespole Belkin (wcześniej Rabobank i Blanco) jeździ od 2008 roku, w tym czasie wystartował w ośmiu wielkich tourach. Jego najlepszym wynikiem jest 8. miejsce w Vuelta a Espana 2012.

W ostatnich kilku latach Laurens udowodnił, że jest mocnym zawodnikiem na wielkie wyścigi. W Tour de France daliśmy mu wolną rękę i spisał się znakomicie – powiedział Nico Verhoeven, dyrektor sportowy Belkin.

Ten Dam ukończył ten wyścig na 13. miejscu uzyskując najlepszy wynik w karierze we Francji. 32-latek miał kilka ofert z różnych zespołów, ale od początku chciał pozostać w Belkinie.

Jestem bardzo zadowolony, że jestem częścią tego zespołu, współpracuje tu ze wspaniałymi kolegami i bardzo dobrym sztabem. Rozwinąłem się tu jako kolarz i wierzę, że dalej będę mógł ulepszać swoją jazdę. Naprawdę nie miałem powodu, żeby odchodzić – przyznał ten Dam.