majkaBardzo mocny, wyrównany skład podało Saxo – Tinkoff na zbliżający się wyścig Vuelta a Espana. Według dyrektora sportowego liderem drużyny ma być Roman Kreuziger, ale nie jest wykluczony, że zmieni się to w trakcie imprezy.

W ekipie Bjarne Riisa nie mogło zabraknąć oczywiście naszego Rafała Majki. Po wspaniałym występie na Giro Rafał ponad miesiąc odpoczywał od wyścigów, ale już na Tour de Pologne pokazał, że jest w doskonałej dyspozycji. Liderem (przynajmniej na początku) ma być Roman Kreuziger, dla którego ten sezon jest także wyśmienity. Można było odnieść wrażenie na Tour de France, że był on w lepszej dyspozycji, niż lider zespołu – Alberto Contador.

“Naturalnym liderem zespołu na Vueltę będzie Kreuzi, który ma za sobą doskonały sezon. Jednak mamy bardzo silny, wyrównany zespół i możemy po swojemu rozegrać ten wyścig. Oprócz Kreuzigera także Chris Anker Sorensen, Nicki Sorensen i Rafał Majka są w stanie powalczyć nawet o TOP 10 w klasyfikacji generalnej. Każdy z tych zawodników jest w bardzo dobrej formie, co pozwala nam na dostosowanie taktyki do aktualnej sytuacji podczas wyścigu.” mówi dyrektor sportowy, Tristan Hoffman.

Pełny skład Saxo – Tinkoff na Vuelta a Espana 2013:
Roman Kreuziger, Chris Anker Sørensen, Nicki Sørensen, Michael Mørkøv, Nicolas Roche, Matteo Tosatto, Rafał Majka, Evgeny Petrov, Oliver Zaugg.

 

Foto:Artur Machnik

Arek Waluga