marczyńskiKolejny zespół podał swój skład na Vuelta a Espana 2013. Tomasz Marczyński wraz z kolegami z Vacansoleil – DCM będą chcieli pokazać, że należy im się prężny sponsor, który uratuje ich zespół w World Tour.

Liderami ekipy Daana Luijkxa mają być Wouter Poels i Tomasz Marczyński. Poels po bardzo pechowym poprzednim sezonie, stara się pokazać z jak najlepszej strony w tym roku. Wygrany kilka dni temu najcięższy etap Tour de l’Ain pokazuje, że jest na dobrej drodze do powrotu na swój wysoki poziom. Tomek Marczyński także powoli się rozkręca, co było widać podczas naszego Tour de Pologne. „Maniek” z wielkim uśmiechem na twarzy odbierał nagrodę dla najlepszego górala TdP. Miejmy nadzieję, że jego występ na Vuelcie będzie bardzo podobny do tego, jaki zaprezentował w 2012 roku (13. miejsce w klasyfikacji generalnej).

Mocnymi punktami drużyny będą zapewne Thomas De Gendt, Lieuwe Westra i Rafael Valls. De Gendt jest w stanie także powalczyć w generalce, a Valls powinien liczyć się w aspekcie koszulki najlepszego górala. W ucieczkach powinniśmy zobaczyć Johnny’ego Hoogerlanda, a także Juana Antonio Flecha. W sprintach o zwycięstwo postarają się Grega Bole i debiutujący w Wielkim Tourze, Barry Markus.

Pełny skład Vacansoleil – DCM na Vuelta a Espana 2013:
Barry Markus, Johnny Hoogerland, Wout Poels, Lieuwe Westra, Thomas de Gendt, Grega Bole, Juan Antonio Flecha, Tomasz Marczyński, Rafael Valls.

 

Foto:Artur Machnik

Arek Waluga

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments