Już w najbliższą sobotę zostanie rozegrana 52. edycja Międzynarodowego Wyścigu Kolarskiego o Puchar Ministra Obrony Narodowej (1.2 UCI). Wyścig ze startem i metą w Płocku znajduje się w kalendarzu BGŻ ProLigi. Rok temu wygrał Damian Walczak (BDC MarcPol).

mon1.indd

Klasyk liczy 179 kilometrów. Kolarze 17 sierpnia o 10:00 wystartują z rynku w Płocku na płaskie, lecz bardzo wietrzne rundy. Pięć z nich to duże okrążenia w pobliżu Płocka, trzy to mniejsze w centrum miasta.

W ubiegłym roku po finiszu z małej grupki wygrał Damian Walczak. Kolarz BDC MarcPol pokonał Anatoliy`a Pakhtusova (ISD-Lampre) oraz Tomasza Smolenia (Bank BGŻ Team).

trasa mon

W tym sezonie oprócz zawodników z ubiegłorocznego podium groźni z pewnością będą kolarze CCC Polsat Polkowice, którzy w swoich szeregach mają kilku zawodników odnoszących w przeszłości bardzo dobre wyniki w tej imprezie. Tomasz Kiendyś wygrywał w 2011 i w 2009 roku, a Bartłomiej Matysiak w sezonach 2010 i 2008.

Ekipa Las Vegas Power Energy Drink pojedzie prawdopodobnie na byłego triumfatora – Adama Wadeckiego. Były mistrz Polski wygrał ten klasyk w 2004 roku. Spośród „niebieskich” na podium stawał jeszcze Robert Radosz.

Puchar MON będzie piętnastym już w tym sezonie wyścigiem BGŻ ProLigi. Do końca rywalizacji pozostaną po nim już tylko cztery imprezy, w tym górskie oraz drużynowe mistrzostwa Polski. Lider rankingu Mateusz Taciak ma ponad 80 punktów przewagi nad rywalami i już wiadomo, że po sobotniej imprezie pozostanie na pierwszym miejscu. Za jego plecami panuje natomiast „tłok” a różnice pomiędzy drugim a szóstym są minimalne i punkty zdobyte w Pucharze MON mogą znacznie zmienić kolejność.

Źródło: własne+BGŻ ProLiga

Poprzedni artykułMocne Vacansoleil z Marczyńskim na Vuelta a Espana
Następny artykułGórski Wałbrzyski Wyścig Kolarski: Szybiak, Socha i Sójka najlepsi na czas! (Wyniki)