manceboFrancisco Mancebo (5-hour Energy/Kenda) wygrał ostatni etap wyścigu Tour of Utah. Na finałowym podjeździe pokonał on Janiera Acevedo (Jamis-Hagens Berman) i Toma Danielsona (Garmin-Sharp). Danielson dzięki wypracowanej przewadze nad konkurentami został zwycięzcą klasyfikacji generalnej.

Ostatni etap The Larry H.Miller Tour of Utah rozgrywał się wokół Park City i liczył 125 km. Przed kolarzami były dwie górskie premie, w tym jedna najwyższej kategorii kilka kilometrów przed metą.

Od początku mieliśmy odjazd 15 zawodników: Francisco Mancebo (5-hour Energy/Kenda), Jakub Novak (BMC), Baden Cooke, Michael Matthews (obaj Orica-GreenEdge), Ted King (Cannondale), Kiel Reijnen (UnitedHealthcare), Martin Wesemann (MTN-Qhubeka), Jason McCartney (Bissell), Tyler Wren,Luis Amaran (obaj Jamis), Tanner Putt, Jasper Stuyven (obaj Bontrager), Joey Rosskopf, Joe Lewis (obaj Hincapie Sportswear) i Alexander Hagman (Jelly Belly). Wszystko jednak rozegrało się na końcowym podjeździe.

Z ucieczki atakowali Matthews i Mancebo, a za nimi trwała walka między Chrisem Hornerem (RadioShack-Leopard) i Tomem Danielsonem (Garmin-Sharp). Lepiej trudy wspinaczki wytrzymał Danielson, który na szczycie zameldował się wraz z Mancebo i Janierem Acevedo (Jamis-Hagens Berman). Ostatecznie walkę o zwycięstwo wygrał Mancebo, który minimalnie pokonał Acevedo. Danielson nie walczył na ostatnich metrach, wiedząc że jemu przypada triumf w klasyfikacji generalnej. Horner stracił na etapie do Danielsona aż minutę i 25 sekund.

Klasyfikację punktową wygrał Michael Matthews (Orica-GreenEDGE), najlepszym góralem został Michael Torckler (Bissell Pro Cycling), a wśród młodzieżowców triumfował Lachlan Morton (Garmin – Sharp).

Wyniki:

1 MANCEBO PEREZ Francisco 5-hour Energy 16 20 3:12:52

2 ACEVEDO COLLE Janier Alexis Jamis – Hagens Berman 11 12 ,,

3 DANIELSON Thomas Garmin – Sharp 6 7 0:04

4 EUSER Lucas UnitedHealthcare Presented by Maxxis 5 5 1:29

5 BUSCHE Matthew RadioShack – Leopard 4 4 ,,

6 SCHAR Michael BMC Racing Team 2 3 ,,

7 DEIGNAN Philip UnitedHealthcare Presented by Maxxis 2 ,,

8 HORNER Chris RadioShack – Leopard 1 ,,

9 JONES Carter Bissell Pro Cycling ,,

10 STUYVEN Jasper Bontrager Cycling Team 1:39

11 MATTHEWS Michael Orica GreenEDGE ,,

12 MACHADO Tiago RadioShack – Leopard 2:09

13 STETINA Peter Garmin – Sharp 2:47

14 BUTLER Chris Champion System Pro Cycling Team 2:53

15 DAY Benjamin UnitedHealthcare Presented by Maxxis 3:02

16 BENNETT George RadioShack – Leopard 3:19

17 DINIZ CORREIA Alex Funvic Brasilinvest – Sao Jose dos Campos ,,

18 MORTON Lachlan Garmin – Sharp ,,

19 MANNION Gavin Bontrager Cycling Team 3:58

20 BRENES OBANDO Gregory Juel Champion System Pro Cycling Team 4:43

21 BALDWIN Christopher Bissell Pro Cycling 5:15

22 KING Benjamin RadioShack – Leopard ,,

23 COOKE Matt Jamis – Hagens Berman ,,

24 DAVILA LEMUS Luis Enrique Jelly Belly p/b Kenda ,,

25 NOVAK Jakub BMC Racing Team 5:48

26 KING Edward Cannondale Pro Cycling Team ,,

27 LOUDER Jeff UnitedHealthcare Presented by Maxxis ,,

28 VAN AVERMAET Greg BMC Racing Team ,,

29 CUMMINGS Stephen BMC Racing Team ,,

30 WILSON Nathan Bontrager Cycling Team 6:10

31 ROSSKOPF Joey Hincapie Sportswear Development Team 6:34

32 JANSE VAN RENSBURG Jacques Team MTN Qhubeka 6:38

33 FLAKSIS Andzs Bontrager Cycling Team 6:51

34 JENKINS Max 5-hour Energy 7:15

35 WARBASSE Lawrence BMC Racing Team ,,

36 LEWIS Craig Champion System Pro Cycling Team ,,

37 HAGMAN Alex Jelly Belly p/b Kenda ,,

38 KOCH Michel Cannondale Pro Cycling Team 7:27

39 WREN Tyler Jamis – Hagens Berman ,,

40 SCHMITT Morgan Jelly Belly p/b Kenda 7:35

41 AGOSTINI Stefano Cannondale Pro Cycling Team ,,

42 TARAMARCAZ Julien BMC Racing Team 7:44

43 SULZBERGER Wesley Orica GreenEDGE ,,

44 EIJSSEN Yannick BMC Racing Team ,,

45 PUTT Tanner Bontrager Cycling Team 7:46

46 TORCKLER Michael Bissell Pro Cycling 8:01

47 GRMAY Tsgabu Gebremaryam Team MTN Qhubeka 8:11

48 ZABRISKIE David Garmin – Sharp 8:15

49 TVETCOV Serghei Jelly Belly p/b Kenda 8:26

50 CANDELARIO Alex Team Optum p/b Kelly Benefit Strategies 9:23

51 RUSSOM ALEM Meron Team MTN Qhubeka ,,

52 SCHMALZ Joseph Hincapie Sportswear Development Team 9:26

53 VANDE VELDE Christian Garmin – Sharp ,,

54 DENNIS Rohan Garmin – Sharp ,,

55 REIJNEN Kiel UnitedHealthcare Presented by Maxxis 9:42

56 BAZZANA Alessandro UnitedHealthcare Presented by Maxxis ,,

57 WESEMANN Martin Team MTN Qhubeka 10:45

58 ROMERO AMARAN Luis Jamis – Hagens Berman ,,

59 KRIZEK Matthias Cannondale Pro Cycling Team 11:44

60 ANTHONY Jesse Team Optum p/b Kelly Benefit Strategies 11:46

61 DÍAZ Andrés 5-hour Energy 11:48

62 GAIMON Phillip Bissell Pro Cycling ,,

63 FIORILLI Tiago Funvic Brasilinvest – Sao Jose dos Campos 12:08

64 SAGAN Juraj Cannondale Pro Cycling Team 13:15

65 MASUDA Nariyuki Cannondale Pro Cycling Team ,,

66 BAKER Andy Hincapie Sportswear Development Team 13:18

67 DURRIN Jeremy Team Optum p/b Kelly Benefit Strategies 13:49

68 OLEARY Connor Bontrager Cycling Team ,,

69 VOIGT Jens RadioShack – Leopard ,,

70 ORONTE Emerson Jelly Belly p/b Kenda ,,

71 MILLER Carson Jamis – Hagens Berman 13:57

72 BEWLEY Sam Orica GreenEDGE 14:20

73 COOKE Baden Orica GreenEDGE 14:21

74 SBARAGLI Kristian Team MTN Qhubeka ,,

75 DRISCOLL James Jamis – Hagens Berman 14:23

76 CLARKE Jonathan UnitedHealthcare Presented by Maxxis ,,

77 HAGA Chad Team Optum p/b Kelly Benefit Strategies 14:28

78 LEWIS Joe Hincapie Sportswear Development Team 14:35

79 BEYER Chad Champion System Pro Cycling Team 15:53

80 NISHIZONO Ryota Champion System Pro Cycling Team ,,

81 JONES Chris UnitedHealthcare Presented by Maxxis 17:13

82 ROULSTON Hayden RadioShack – Leopard ,,

83 RODRIGUEZ Fred Jelly Belly p/b Kenda ,,

84 SHELDON Taylor 5-hour Energy ,,

85 COOPER Marsh Team Optum p/b Kelly Benefit Strategies ,,

86 HOWSON Damien Orica GreenEDGE ,,

87 OLIVEIRA Nelson RadioShack – Leopard ,,

88 PATRICK MCCARTY Jonathan Bissell Pro Cycling 17:49

89 MCCARTNEY Jason Bissell Pro Cycling 18:08

90 CARDOSO SANTOS Flavio Funvic Brasilinvest – Sao Jose dos Campos 19:40

91 ROTH Ryan Champion System Pro Cycling Team 19:47

DNF HESJEDAL Ryder Garmin – Sharp –

DNF SWEETING Robert 5-hour Energy –

DNF PRADO NAZARET Magno Funvic Brasilinvest – Sao Jose dos Campos –

DNF BROWN Nathan Bontrager Cycling Team –

DNF HAEDO Juan Jose Jamis – Hagens Berman –

DNF VENNELL Jeremy Bissell Pro Cycling –

OTL WILLIAMS David 5-hour Energy –

OTL XU Gang Champion System Pro Cycling Team –

OTL CLARK Oscar Hincapie Sportswear Development Team –

OTL YOUNG Eric Team Optum p/b Kelly Benefit Strategies –

OTL NANKERVIS Tommy Bissell Pro Cycling –

OTL CABRERA GONZALEZ Ramiro Funvic Brasilinvest – Sao Jose dos Campos –

OTL BURNETT Ian Jelly Belly p/b Kenda –

OTL CRADDOCK Lawson Bontrager Cycling Team –

OTL MAGNER Ty Hincapie Sportswear Development Team –

OTL STEMPER James 5-hour Energy –

Klasyfikacja generalna:

1 DANIELSON Thomas Garmin – Sharp 80 100 23:05:45

2 HORNER Chris RadioShack – Leopard 56 70 1:29

3 ACEVEDO COLLE Janier Alexis Jamis – Hagens Berman 32 50 1:37

4 EUSER Lucas UnitedHealthcare Presented by Maxxis 24 36 2:02

5 BUSCHE Matthew RadioShack – Leopard 20 28 2:06

6 DEIGNAN Philip UnitedHealthcare Presented by Maxxis 16 24 2:27

7 SCHAR Michael BMC Racing Team 12 20 3:11

8 JONES Carter Bissell Pro Cycling 8 18 3:49

9 MANCEBO PEREZ Francisco 5-hour Energy 7 16 3:50

10 MACHADO Tiago RadioShack – Leopard 6 14 ,,

11 BENNETT George RadioShack – Leopard 5 12 3:56

12 BUTLER Chris Champion System Pro Cycling Team 3 10 4:53

13 DAY Benjamin UnitedHealthcare Presented by Maxxis 8 6:38

14 MORTON Lachlan Garmin – Sharp 7 6:40

15 BRENES OBANDO Gregory Juel Champion System Pro Cycling Team 6 7:37

16 MANNION Gavin Bontrager Cycling Team 5 9:53

17 EIJSSEN Yannick BMC Racing Team 4 11:16

18 DINIZ CORREIA Alex Funvic Brasilinvest – Sao Jose dos Campos 3 11:59

19 COOKE Matt Jamis – Hagens Berman 2 14:48

20 STETINA Peter Garmin – Sharp 1 16:01

21 LOUDER Jeff UnitedHealthcare Presented by Maxxis 16:40

22 KING Benjamin RadioShack – Leopard 17:21

23 NOVAK Jakub BMC Racing Team 18:09

24 WREN Tyler Jamis – Hagens Berman 18:11

25 VAN AVERMAET Greg BMC Racing Team 19:20

26 SULZBERGER Wesley Orica GreenEDGE 21:27

27 GRMAY Tsgabu Gebremaryam Team MTN Qhubeka 22:12

28 WARBASSE Lawrence BMC Racing Team 23:39

29 HAGA Chad Team Optum p/b Kelly Benefit Strategies 24:29

30 DAVILA LEMUS Luis Enrique Jelly Belly p/b Kenda 25:13

31 ROSSKOPF Joey Hincapie Sportswear Development Team 25:20

32 BALDWIN Christopher Bissell Pro Cycling 25:45

33 REIJNEN Kiel UnitedHealthcare Presented by Maxxis 25:47

34 TVETCOV Serghei Jelly Belly p/b Kenda 25:48

35 AGOSTINI Stefano Cannondale Pro Cycling Team 26:23

36 JANSE VAN RENSBURG Jacques Team MTN Qhubeka 26:51

37 LEWIS Craig Champion System Pro Cycling Team 29:20

38 HAGMAN Alex Jelly Belly p/b Kenda 30:13

39 KING Edward Cannondale Pro Cycling Team 30:49

40 CUMMINGS Stephen BMC Racing Team 31:11

41 JENKINS Max 5-hour Energy 31:37

42 FLAKSIS Andzs Bontrager Cycling Team 32:08

43 SCHMITT Morgan Jelly Belly p/b Kenda 32:58

44 WILSON Nathan Bontrager Cycling Team 34:11

45 DENNIS Rohan Garmin – Sharp 35:02

46 MASUDA Nariyuki Cannondale Pro Cycling Team 35:16

47 KOCH Michel Cannondale Pro Cycling Team 35:58

48 TORCKLER Michael Bissell Pro Cycling 36:16

49 PUTT Tanner Bontrager Cycling Team 36:17

50 GAIMON Phillip Bissell Pro Cycling 37:27

51 STUYVEN Jasper Bontrager Cycling Team 38:06

52 BAZZANA Alessandro UnitedHealthcare Presented by Maxxis 38:13

53 ROMERO AMARAN Luis Jamis – Hagens Berman 39:27

54 MATTHEWS Michael Orica GreenEDGE 40:42

55 SCHMALZ Joseph Hincapie Sportswear Development Team 41:24

56 VOIGT Jens RadioShack – Leopard 41:41

57 COOPER Marsh Team Optum p/b Kelly Benefit Strategies 42:30

58 OLEARY Connor Bontrager Cycling Team 43:00

59 DRISCOLL James Jamis – Hagens Berman 43:52

60 DÍAZ Andrés 5-hour Energy 45:20

61 JONES Chris UnitedHealthcare Presented by Maxxis ,,

62 BEWLEY Sam Orica GreenEDGE 47:25

63 VANDE VELDE Christian Garmin – Sharp 47:34

64 FIORILLI Tiago Funvic Brasilinvest – Sao Jose dos Campos 48:32

65 TARAMARCAZ Julien BMC Racing Team 48:54

66 ZABRISKIE David Garmin – Sharp 50:22

67 BEYER Chad Champion System Pro Cycling Team 50:44

68 SHELDON Taylor 5-hour Energy 50:53

69 ORONTE Emerson Jelly Belly p/b Kenda 51:30

70 ANTHONY Jesse Team Optum p/b Kelly Benefit Strategies 51:35

71 CLARKE Jonathan UnitedHealthcare Presented by Maxxis 52:32

72 RUSSOM ALEM Meron Team MTN Qhubeka 52:42

73 NISHIZONO Ryota Champion System Pro Cycling Team 53:29

74 KRIZEK Matthias Cannondale Pro Cycling Team 54:25

75 HOWSON Damien Orica GreenEDGE 55:37

76 SAGAN Juraj Cannondale Pro Cycling Team 56:28

77 COOKE Baden Orica GreenEDGE 56:52

78 CANDELARIO Alex Team Optum p/b Kelly Benefit Strategies 58:21

79 DURRIN Jeremy Team Optum p/b Kelly Benefit Strategies 58:50

80 WESEMANN Martin Team MTN Qhubeka 59:24

81 ROULSTON Hayden RadioShack – Leopard 59:43

82 LEWIS Joe Hincapie Sportswear Development Team 1:02:40

83 OLIVEIRA Nelson RadioShack – Leopard 1:04:51

84 ROTH Ryan Champion System Pro Cycling Team 1:04:57

85 MCCARTNEY Jason Bissell Pro Cycling 1:05:40

86 SBARAGLI Kristian Team MTN Qhubeka 1:06:08

87 RODRIGUEZ Fred Jelly Belly p/b Kenda 1:06:27

88 CARDOSO SANTOS Flavio Funvic Brasilinvest – Sao Jose dos Campos 1:07:01

89 PATRICK MCCARTY Jonathan Bissell Pro Cycling 1:07:35

90 BAKER Andy Hincapie Sportswear Development Team 1:08:55

91 MILLER Carson Jamis – Hagens Berman 1:17:50

 

Foto:corvospro.com

Arek Waluga