charteauAntony Charteau (Europcar) postanowił, że obecny sezon będzie jego ostatnim w kolarskim peletonie. Były “król gór” Tour de France po raz ostatni wystąpi w koszulce Europcar podczas Tour de Vendée.

Charteau swoją przygodę z kolarstwem rozpoczął w 2001 roku w barwach Bonjour. Przez większość swojej kariery współpracował z Jean-René Bernaudeau i także pod jego skrzydłami zakończy ściganie w barwnym peletonie. Francuz trzy lata z rzędu wygrywał Tropicale Amissa Bongo, a w 2007 roku był najlepszy na trasie Tour de Langkawi. Ma na swoim koncie także wygrane etapy Route de Sud. Jednak największym jego sukcesem jest zapewne wywalczenie koszulki najlepszego górala Tour de France. W pokonanym polu zostawił wtedy między innymi kolejnego dzielnego Francuza, Christophera Moreau.

W tym sezonie Anthony Charteau zanotował jedno etapowe zwycięstwo podczas Tour de Normandie. Ostatnim jego występem będzie francuska jednodniówka rozgrywana w październiku czyli Tour de Vendée.

“Myślałem o sportowej emeryturze już od zimy. Męczyły mnie już częste podróże i brak kontaktu z rodziną. Nie byłem też w stanie osiągnąć poziomu, jaki prezentowałem w 2010 roku. Teraz przede mną dwa miesiące ścigania, mam nadzieję pokazać się jeszcze z dobrej strony.” mówi zawodnik Europcar.

 

Foto:bettiniphoto.net

Arek Waluga

 

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments