Tomasz OlejnikTomasz Olejnik (USSA Pavilly Barentin) po solowej akcji został zwycięzcą wyścigu Challenge Mayennais Fougerolles-du-Plessis.

Na 105. kilometrowej, pofałdowanej trasie ścigało się kilka bardzo mocnych, francuskich drużyn amatorskich. W peletonie kręcili m.in zawodnicy młodzieżówki Europcaru, czyli ekipa Vendee U.

Młodszemu z braci Olejnik – Tomkowi, nie przeszkodziło to jednak w odniesieniu zwycięstwa. Zawodnik z Bydgoszczy samotnie wpadł na linię mety i pokonał Edouard Louyesta (Team U Nantes Atlantique) oraz Anthony`ego Haspota (Vendée U).

Wyniki:

1 OLEJNIK Tomasz USSA PAVILLY BARENTIN 1ère Catégorie
2 LOUYEST Edouard TEAM U NANTES ATLANTIQUE 1ère Catégorie
3 HASPOT Anthony VENDEE U PAYS DE LA LOIRE 1ère Catégorie
4 TZORTZAKIS Polychronis GUIDON CHALETTOIS 1ère Catégorie
5 GUAY Julien SOJASUN ESPOIR ACNC 1ère Catégorie
6 THIRE Jonathan TEAM U NANTES ATLANTIQUE 1ère Catégorie
7 PLANTUREUX Mickaël GUIDON CHALETTOIS 1ère Catégorie
8 KRAINER Franz Taruia VENDEE U PAYS DE LA LOIRE 1ère Catégorie
9 LEHOUX Adrien UNION CYCLISTE CHOLET 49 2e Catégorie
10 MOTTIER Justin UNION CYCLISTE CHOLET 49 1ère Catégorie
11 LE FUSTEC Damien CM AUBERVILLIERS 93-BIGMAT 1ère Catégorie
12 CORNU Jérémy VENDEE U PAYS DE LA LOIRE 1ère Catégorie
13 GUYOT Romain VENDEE U PAYS DE LA LOIRE 1ère Catégorie
14 MANZIN Lorenzo VELO CLUB DE L`EST 1ère Catégorie
15 MARIE Rodolphe SOJASUN ESPOIR ACNC 1ère Catégorie
16 CARDIS Romain VENDEE U PAYS DE LA LOIRE 1ère Catégorie
17 GRANGER Mike TEAM PAYS DE DINAN 1ère Catégorie
18 TEGUEL Erwan TEAM U NANTES ATLANTIQUE 1ère Catégorie
19 KEO Emmanuel SOJASUN ESPOIR ACNC 1ère Catégorie
20 MAURELET Flavien CC NOGENT / OISE 1ère Catégorie
21 LORANT Clément TEAM PAYS DE DINAN 1ère Catégorie
22 PECIULIS Andrius EC MAYENNAISE 1ère Catégorie
23 BOUGUET Hugo USSA PAVILLY BARENTIN Junior
24 DUGUENET Stéphane GUIDON CHALETTOIS 1ère Catégorie
25 THOMINET Camille CM AUBERVILLIERS 93-BIGMAT 1ère Catégorie
26 AIA Karlo EC MAYENNAISE 1ère Catégorie
27 BERTRAND Fabien UC ORLEANS 1ère Catégorie
28 THEVENOT Guillaume VENDEE U PAYS DE LA LOIRE 1ère Catégorie
29 CLOAREC Mathieu TEAM U NANTES ATLANTIQUE 1ère Catégorie
30 GUERRIN Frédéric GUIDON CHALETTOIS 1ère Catégorie
31 LEPOURREAU Adrien CC LANDIVYSIEN 2e Catégorie
32 PLESSIS Baptiste TEAM U ANJOU 49 2e Catégorie
33 THURIOT Julien GUIDON CHALETTOIS 1ère Catégorie
34 GUERIN Camille VC PAYS DE LOUDEAC 2e Catégorie
35 OURSELIN Paul POC COTE DE LUMIERE 1ère Catégorie
36 BODIN Malween AC VALLE DE LA SARTHE 2e catégorie
37 TRIGUEL Jean-François LAVAL CYCLISME 53 2e Catégorie
38 PETILLEAU Julien SABLE SARTHE CYCLISME PDL 1ère Catégorie
39 GOGO Basile COTES D`ARMOR-MARIE MORIN 1ère Catégorie
40 DUFOUR Valentin VENDEE U PAYS DE LA LOIRE 1ère Catégorie
41 TELLIER Luc VC PAYS DE LOUDEAC 1ère Catégorie
42 DESPEIGNES Erwan UNION CYCLISTE CHOLET 49 1ère Catégorie
43 THEVENEZ Geoffrey VENDEE U PAYS DE LA LOIRE 1ère Catégorie
44 DANIEL William ES TORIGNI 1ère Catégorie
45 LEROUEIL Ronny VELO SPORT VALLETAIS 2e Catégorie
46 VERRIER Joseph SOJASUN ESPOIR ACNC 2e Catégorie
47 POITEVIN Benoît TEAM U NANTES ATLANTIQUE 1ère Catégorie
48 HOFFMAN Alexander EC MAYENNAISE 2e Catégorie
49 DEQUIPPE Ronan TEAM U NANTES ATLANTIQUE 1ère Catégorie
50 LAFFILLE Ludwig CC NOGENT / OISE 1ère Catégorie
51 SARREAU Marc GUIDON CHALETTOIS 1ère Catégorie
52 COLAS Vincent TEAM U NANTES ATLANTIQUE 1ère Catégorie
53 CHOLLET Nicolas TEAM U ANJOU 49 2e Catégorie
54 LEPOURREAU Benjamin CC LANDIVYSIEN 2e Catégorie

Foto: Artur Machnik

Andrzej