EuropcarMiędzynarodowa Unia Kolarska poinformowała, że francuska ekipa Europcar nie spełniła kryteriów finansowych, tym samym nie otrzymała licencji World Tour.

W odniesieniu do drużyny Europcar, Komisja Licencyjna postanowiła odrzucić wniosek o rejestrację zespołu na sezon 2015″ – czytamy w oświadczeniu UCI.

Wykluczenie może być sporym ciosem dla ekipy szukającej nowego sponsora tytularnego. W październiku tego roku szef Europcar – Jean-René Bernaudeau, poinformował że z końcem roku 2015, dotychczasowy sponsor wycofuje się z kolarstwa.

Prezydent UCI, Brian Cookson powiedział, że sytuacja Europcaru jest trudna, ale ma wielką nadzieję, że zespół będzie kontynuował swoją działalność w gronie ekip Professional Continental.

Kontynentalną licencję otrzymał zespół Yellow Fluo (wcześniej Neri Sottoli), pomimo dopingowej wpadki  Matteo Rabottiniego i zawieszenia zespołu przez Ruch na rzecz Wiarygodności Kolarstwa – MPCC. Jak twierdzi UCI, zespół objęty zostanie szczególną, rygorystyczną kontrolą realizacji działań antydopingowych.

Drużyna Cult Energy do 15 grudnia ma czas na uzupełnienie wniosków o przyznanie licencji „Pro Conti”.

Foto: Europcar

Poprzedni artykułMarco Marcato i Jose Joaquin Rojas bronią się przed Ferrarim
Następny artykułKuota nowym dostawcą rowerów dla Androni – Venezuela
Pomysłodawca, założyciel i właściciel naszosie.pl. Z wykształcenia ekonomista, kilkanaście lat zarządzający oddziałami banków. Pracę w „korpo” zakończył w 2013 i wtedy to zdecydował poświęcić się tylko pasji. Na szosie jeździ amatorsko od ponad 20 lat. Mąż i ojciec dwóch synów.
guest
2 komentarzy
Najstarsze
Najnowsze
Inline Feedbacks
View all comments
faken
faken

No i prawidłowo, nie jest to team na WT. Dzikie karty im stykną z powodzeniem.

dav
dav

Czy teraz UCI przyzna jeszcze jedno miejsce w gronie World Teams chętnej drożynie z Pro Continental?