bernaudeau europcarJean-Rene Bernaudeau jest przekonany, że w najbliższych miesiącach znajdzie nowego sponsora dla swojej drużyny. Przypomnijmy, że wypożyczalnia samochodów Europcar, przestanie finansować francuską drużynę WorldTour wraz z końcem nadchodzącego sezonu.

Takie jest życie każdej drużyny kolarskiej, zwłaszcza mojej”, powiedział francuski menadżer dla gazety Le Figaro . „Odejście Europcaru to nie jest zła wiadomość. Sponsorzy często się zmieniają. Ważne jest to, że Europcar szybko nas o tym poinformował i dał nam szansę na spokojne poszukiwania nowego inwestora. Mam sporo kontaktów i jestem zadowolony, że mam sporo czasu by je wykorzystać”, dodał.

„Zespół jest bardzo dobry i popularny. Mamy takich kolarzy jak Voeckler, Rolland, Sicard i Coquard. Będę walczył dla tej grupy i jestem przekonany, że budżet na 2016 rok będzie skompletowany„, zakończył.

Przypomnijmy, że Bernaudeau założył francuski team zawodowy na bazie amatorskie ekipy Vendée U. Stało się to w 2000 roku, a pierwszą nazwą tego tworu po uzyskaniu licencji zawodowej było Bonjour. Europcar stał się tytularnym sponsorem tej formacji w 2011 roku. Przed minionym sezonem, drużyna awansowała z drugiej do pierwszej dywizji.

 

Foto: bettiniphoto.net

Andrzej Gucwa

 

 

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments