Przyszłość grupy Europcar zapewniona. Nowym sponsorem tytularnym grupy od roku 2016 będzie firma Direct Energie.

Charakterystyczne zielone koszulki francuskiej ekipy zostaną zamienione na żółte. Do tego w składzie pozostaną dotychczasowi liderzy, a więc Thomas Voeckler, Bryan Coquard i Romain Sicard. Jean Rene Bernaudeau ogłosił także, że skład wzmocni doświadczony Sylvain Chavanel.

Drużyna obecnie posiada licencję prokontynentalną, ale szef ekipy nie wyklucza, że chciałby powrócić do grona World Tour. Ekipa ma w przyszłym roku liczyć 20 zawodników.

„Wybrałem Direct Energie ponieważ potrzebowałem partnera na dłuższy czas. Jestem przekonany, że Direct Energie Cycling niejednego zaskoczy i wniesie pozytywne wibracje do światowego peletonu dzięki waleczności z której słynęliśmy do tej pory.”

– komentuje Bernaudeau.

Drużyna istnieje od 2000 roku pod różnymi nazwami. Europcar wszedł do peletonu w 2011 roku i podczas tegorocznego lata ogłosił wycofanie się z kolarstwa. To poskutkowało m. in. tym, że z drużyny odszedł kluczowy zawodnik – Pierre Rolland.

Firma Direct Energie jest trzecim co do wielkości dostarczycielem prądu i gazu we Francji. Z usług firmy korzysta 1,5 miliona Francuzów.

 

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments