fot. Direct Energie

Jak wiadomo, w sezonie 2019, po przeprowadzeniu istotnych zmian, ekipa Direct Energie zamierza liczyć się w walce o triumfy w najważniejszych brukowanych imprezach. Zadowolony z tego jest m.in. Damien Gaudin, który będzie mógł pokazać pełnie swoich możliwości.

Ekipa Direct Energie poczyniła przed sezonem bardzo istotne wzmocnienie, podpisując kontrakt z Nikim Terpstrą. Dzięki Holendrowi, francuski team z pewnością będzie się liczył w brukowanych klasykach, co daje wiele różnych możliwości Damienowi Gaudin, który, jak się wydaje, w końcu odnalazł swoje miejsce na ziemi.

Wchodzę w sezon wiosennych klasyków niezwykle zmotywowany, m.in. dzięki temu, że mamy w tym roku prawdziwego lidera. Uczestnictwo w wyścigach brukowanych obok takiego mistrza jak Niki, który jest m.in. zwycięzcą ubiegłorocznego De Ronde, daje mi coś ekstra, czego nigdy wcześniej nie odczuwałem. Terpstra to urodzony lider. Zawsze chce być lepszy i szuka ulepszeń w każdej kwestii. Nigdy nie spotkałem się z takim zawodnikiem

– powiedział Gaudin.

Do tej pory, to właśnie Gaudin był liderem ekipy Direct Energie na większość klasyków. Niestety często nie udawało mu się zajmować miejsc w czołówce, ze względu na jego specyficzną charakterystykę. Teraz, u boku Terpstry, doświadczony zawodnik w końcu będzie pełnić rolę, do której wydaje się być stworzony.

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments