Specjalista od jazdy indywidualnej na czas wzmocni skład amerykańskiej ekipy. 26-latek w tym sezonie bronił barw Team Budget Forklifts.

Przejście do Trek Factory Racing oznacza dla utalentowanego Australijczyka powrót do World Tour po jednym sezonie w ekipie kontynentalnej. Wcześniej reprezentował drużyny m.in. Garmin-Cervelo, Orica Greenedge czy Belkin. W 2009 roku Bobridge zdobył tytuł mistrza świata w jeździe indywidualnej na czas w kategorii młodzieżowców. Bardziej znaczące sukcesy odnosił na torze, gdzie był trzykrotnym mistrzem świata. W Londynie zdobył też srebrny medal olimpijski. Teraz cieszy się z możliwości powrotu do ścigania na najwyższym poziomie.

Po pierwsze jestem bardzo podekscytowany możliwością dołączenia do nowej drużyny. Słyszałem wspaniałe rzeczy o Trek Factory Racing i znam paru chłopaków z ekipy. Drużyna jest wielkim oparciem dla kolarzy. Trek daje mi możliwość kolejnego podejścia do World Tour i ścigania się w najważniejszych wyścigach w Europie, to wspaniałe. Jestem szczęśliwy, że mogę powrócić na najwyższy poziom i zmotywowany by osiągnąć dobre rezultaty. Bycie członkiem tak znanej ekipy będzie kolejnym wspaniałym doświadczeniem.

Australijczyk w tym sezonie zwyciężył na pierwszym etapie Tour Down Under, zdobył też w tym wyścigu koszulkę najlepszego górala. Sezon rozpoczął od brązowego medalu w mistrzostwach kraju w jeździe indywidualnej na czas.

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments