UCIWorldTourMiędzynarodowa Unia Kolarska przedstawiła ekipy, które dostały licencję WorldTour na sezon 2015. Nową drużyną w tym gronie będzie IAM Cycling, a na pozytywne rozstrzygnięcie czekają jeszcze Astana i Europcar.

Dokumenty licencyjne złożyło 18 drużyn, a UCI pozytywnie rozpatrzyła 16 wniosków. Do 10. grudnia na decyzję muszą poczekać drużyny Astana i Europcar. Menadżer Europcaru Jean-René Bernaudeau dalej liczy, że brakujące 5 % budżetu nie będzie przeszkodą przed otrzymaniem licencji. Trudniejsza sprawa czeka Astanę, której dwóch zawodników (Maxim i Valentin Iglinsky) mają za sobą wpadkę dopingową, a trzech zawodników kontynentalnej ekipy także zostało zawieszonych za wspomaganie. Włoska prasa już wcześniej pisała, że Nibali i spółka mogą mieć problemy z uzyskaniem licencji.

Jeśli drużyna Winokurowa nie otrzyma gwarancji pozostania w World Tour sprawa zapewne będzie miała swój bieg w CAS (Trybunał Arbitrażowy w Lozannie). Nową ekipą w “pierwszej lidze” zostało natomiast szwajcarskie IAM Cycling.

Drużyny World Tour na sezon 2015 (stan na 4. grudnia 2014 r.):

AG2R LA MONDIALE (FRA)
BMC RACING TEAM (USA)
ETIXX–QUICK STEP (BEL)
FDJ (FRA)
IAM CYCLING (SUI)
LAMPRE–MERIDA (ITA)
LOTTO SOUDAL (BEL)
MOVISTAR TEAM (ESP)
ORICA GREENEDGE (AUS)
TEAM CANNONDALE-GARMIN (USA)
TEAM GIANT-ALPECIN (GER)
TEAM KATUSHA (RUS)
TEAM LOTTO NL-JUMBO (NED)
TEAM SKY (GBR)
TINKOFF-SAXO (RUS)
TREK FACTORY RACING (USA)

 

@ArekWaluga77

 

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments