_etap6mapa1372967764009593700Czas na szósty, najtrudniejszy w Polsce etap 70. Tour de Pologne z metą w Bukowinie Tatrzańskiej. Na trasie dziesięć górskich premii 1. kategorii. Oj będzie się działo!!!

Uczestnicy 70. Tour de Pologne, podczas 6. etapu muszą się zmierzyć z pięcioma, niezwykle trudnymi rundami po 38,4 kilometra. Na każdej z nich znajdują się premie górskie 1. kategorii: Ząb i Gliczarów Górny, do mety również prowadzi kilkukilometrowy podjazd. Start nastąpi w pobliżu Hotelu Terma Bukovina Spa, a meta po 192 kilometrach w Bukowinie Tatrzańskiej.

Piekielnie stromy Gliczarów, prawdopodobnie znów stanie się najbardziej oblężonym przez kibiców podjazdem tego wyścigu. Wzniesienie liczy sobie 5,5 kilometra, jednak maksymalne nachylenie wynosi tam 21,5 %! Z kolei podjazd pod Ząb to 4,5 km wspinaczki z maksymalnym nachyleniem 11,4 %

Profil:

6bukowina1373044840088983200

Podjazdy:

untitled

Czwartkowy etap, podobnie jak w latach ubiegłych nie zrobił na kolarzach większego wrażenia i ponownie w Zakopanem walczyli najlepsi sprinterzy, w piątek powinno być już zupełnie inaczej. Czy nowy lider, siódmy kolarz zeszłorocznego Tour de Pologne, Jon Izaguirre odeprze ataki rywali i utrzyma koszulkę lidera? Liczymy na Rafała Majkę, który niesiony fantastycznym dopingiem kibiców w Gliczarowie i nie tylko, odzyska “żółtko”. Uważać będzie trzeba na pewno na Segio Henao, który jest niezwykle zdeterminowany aby ciułać każdą sekundę do “generalki” przed sobotnią czasówką. Dziś mogliśmy to zauważyć, Kolumbijczyk specjalizujący się w jeździe po górach, w Zakopanem próbował finiszować… Według nas do walki może włączyć się Domenico Pozzovivo (AG2R), który w Trentino na pierwszych dwóch etapach dwa razy zameldował się w czołowej dziesiątce, do tego w górach czuje się jak ryba w wodzie.

Faworyci według naszosie.pl:

1. Rafał Majka (Saxo-Tinkoff)
2. Sergio Henao (Sky)
3. Domenico Pozzovivo (AG2R)

Relacje telewizyjne:

TVP (Krzysztof Wyrzykowski i Piotr Sobczyński) – Plan transmisji
Eurosport (Tomasz Jaroński i Dariusz Baranowski) – Plan transmisji

mapki: tourdepologne.pl

Andrzej