Matti BreschelEkipa Saxo-Tinkoff przed własną publicznością zdobyła dublet na drugim etapie Post Danmark Rundt – Tour of Denmark. Odcinek padł łupem Mattiego Breschela, który pokonał klubowego kolegę Marko Kumpa. Liderem wyścigu jest Magnus Cort Nielsen (Team Cult Energy).

Drugi dzień zmagań w wyścigu Dookoła Danii to 180 kilometrowy etap z Ribe  do  Sřnderborg. Na metę wpadł poszarpany peleton w którym znajdowały się 72. osoby. Najszybciej finiszował jeden z najbardziej utytułowanych Duńczyków w ostatnich latach – Matti Breschel, który pokonał kolejnego z kolarzy Saxo-Tinkoff – Marko Kumpa. Młody Słoweniec rok temu wygrał etap na wyścigu Szlakiem Grodów Piastowskich. Trzeci finiszował Moreno Hofland (Belkin), a dopiero szósty był Mark Cavendish (Omega Pharma – Quick Step).

Liderem pozostał Magnus Cort Nielsen (Team Cult Energy).

Wyniki:

1 BRESCHEL Matti Team Saxo-Tinkoff 4:17:38
2 KUMP Marko Team Saxo-Tinkoff ,,
3 HOFLAND Moreno Belkin Pro Cycling Team ,,
4 FARRAR Tyler Garmin – Sharp ,,
5 KELDERMAN Wilco Belkin Pro Cycling Team 6 4 ,,
6 CAVENDISH Mark Omega Pharma – Quick-Step 5 3 ,,
7 DEHAES Kenny Lotto Belisol Team 4 2 ,,
8 LEUKEMANS Bjorn Vacansoleil – DCM 2 1 ,,
9 ISTA Kevyn IAM Cycling ,,
10 BAK Lars Ytting Lotto Belisol Team ,,
11 THURAU Bjorn Team Europcar ,,
12 PORSEV Alexander Katusha Team ,,
13 ELMIGER Martin IAM Cycling ,,
14 ANDERSEN Sřren Kragh Team Trefor ,,
15 MOL Wouter Vacansoleil – DCM ,,
16 HUREL Tony Team Europcar ,,
17 KEIZER Martijn Vacansoleil – DCM ,,
18 BRANDLE Matthias IAM Cycling ,,
19 BOARO Manuele Team Saxo-Tinkoff ,,
20 VELITS Martin Omega Pharma – Quick-Step ,,
21 IGNATYEV Mikhail Katusha Team ,,
22 OLLEGAARD Morten Blue Water Cycling ,,
23 LöFKVIST Thomas IAM Cycling ,,
24 RABON Frantisek Omega Pharma – Quick-Step ,,
25 LIGTHART Pim Vacansoleil – DCM ,,
26 RONNING VINTHER Troels Team Cult Energy ,,
27 LAMPAERT Yves Topsport Vlaanderen – Baloise ,,
28 VAN HOECKE Gijs Topsport Vlaanderen – Baloise ,,
29 ISAYCHEV Vladimir Katusha Team ,,
30 LARSSON Gustav Erik IAM Cycling ,,
31 DE VREESE Laurens Topsport Vlaanderen – Baloise ,,
32 CANOLA Marco Bardiani Valvole – CSF Inox ,,
33 DECLERCQ Tim Topsport Vlaanderen – Baloise ,,
34 RUIJGH Rob Vacansoleil – DCM ,,
35 VAN OVERBERGHE Arthur Topsport Vlaanderen – Baloise ,,
36 KREDER Michel Garmin – Sharp ,,
37 GULDHAMMER Rasmus Blue Water Cycling ,,
38 BONGIORNO Francesco Manuel Bardiani Valvole – CSF Inox ,,
39 MřRKřV Michael Team Saxo-Tinkoff ,,
40 MORTENSEN Martin Concordia Forsikring – Riwal ,,
41 FERNANDEZ DE LARREA Koldo Garmin – Sharp ,,
42 HAUGAARD JENSEN Kristian Denmark ,,
43 BATTAGLIN Enrico Bardiani Valvole – CSF Inox ,,
44 PERON Andrea Team Novo Nordisk ,,
45 DEBUSSCHERE Jens Lotto Belisol Team ,,
46 SELIG Rüdiger Katusha Team ,,
47 FLECHA Juan Antonio Vacansoleil – DCM ,,
48 COQUARD Bryan Team Europcar ,,
49 VANSPEYBROUCK Pieter Topsport Vlaanderen – Baloise ,,
50 TJALLINGII Maarten Belkin Pro Cycling Team ,,
51 JUUL-JENSEN Christopher Team Saxo-Tinkoff ,,
52 WALLAYS Jelle Topsport Vlaanderen – Baloise ,,
53 VINJEBO NYGAARD Emil Team Trefor ,,
54 FODER HOLM Daniel Blue Water Cycling ,,
55 FENN Andrew Omega Pharma – Quick-Step ,,
56 GAUDIN Damien Team Europcar ,,
57 HANSEN Jesper Team Cult Energy ,,
58 CORT NIELSEN Magnus Team Cult Energy ,,
59 VALGREN ANDERSEN Michael Team Cult Energy ,,
60 ZARDINI Edoardo Bardiani Valvole – CSF Inox ,,
61 LANDER Sebastian Denmark ,,
62 GODDAERT Kristof IAM Cycling ,,
63 TURGOT Sébastien Team Europcar ,,
64 PEDERSEN Mark Sehested Blue Water Cycling ,,
65 AISTRUP Nikola Concordia Forsikring – Riwal ,,
66 KLOSTERGAARD LARSEN Kasper Concordia Forsikring – Riwal ,,
67 CALABRIA Fabio Team Novo Nordisk ,,
68 MYGIND Rasmus Team Trefor ,,
69 TSATEVITCH Alexey Katusha Team ,,
70 LUND Anders Team Saxo-Tinkoff ,,
71 HERBćK GRöN Martin Concordia Forsikring – Riwal ,,
72 NEYENS Maarten Lotto Belisol Team ,,
73 MODOLO Sacha Bardiani Valvole – CSF Inox 0:16
74 KAISEN Olivier Lotto Belisol Team 0:21
75 CORDEEL Sander Lotto Belisol Team 0:23
76 HUNTER Robert Garmin – Sharp 0:25
77 NORMANN HANSEN Lasse Blue Water Cycling ,,
78 MARKUS Barry Vacansoleil – DCM ,,
79 MAASKANT Martijn Garmin – Sharp ,,
80 PELUCCHI Matteo IAM Cycling 0:32
81 GARBY Marc Christian Denmark ,,
82 COLBRELLI Sonny Bardiani Valvole – CSF Inox ,,
83 JENSEN Dennis Denmark ,,
84 COLEDAN Marco Bardiani Valvole – CSF Inox ,,
85 KILSGAARD Markus Denmark 0:37
86 CLANCY Stephen Team Novo Nordisk 0:38
87 KERN Christophe Team Europcar ,,
88 AAEN JORGENSEN Jonas Team Saxo-Tinkoff 0:52
89 MCCARTHY Jay Team Saxo-Tinkoff ,,
90 BRöCHNER Nicolai Denmark 0:57
91 VANDENBERGH Stijn Omega Pharma – Quick-Step 0:58
92 VAN HUMMEL Kenny Vacansoleil – DCM 1:15
93 BERNAUDEAU Giovanni Team Europcar ,,
94 MORTENSEN Mikkel Concordia Forsikring – Riwal ,,
95 HALLER Marco Katusha Team 1:18
96 ANDERSEN Asbjřrn Kragh Team Trefor ,,
97 VERMOTE Julien Omega Pharma – Quick-Step 1:20
98 VAN EMDEN Jos Belkin Pro Cycling Team 1:22
99 VAN KEIRSBULCK Guillaume Omega Pharma – Quick-Step ,,
100 KUZNETSOV Viacheslav Katusha Team ,,
101 REIHS Michael Team Cult Energy ,,
102 NIELSEN Jacob Blue Water Cycling ,,
103 RASMUSSEN Alex Garmin – Sharp ,,
104 BROGE Rolf Nyborg Denmark ,,
105 KRITSKIY Timofey Katusha Team ,,
106 BROWN Graeme Belkin Pro Cycling Team 1:47
107 BOS Theo Belkin Pro Cycling Team ,,
108 VERSCHOOR Martijn Team Novo Nordisk 1:59
109 FLENS Rick Belkin Pro Cycling Team 2:17
110 ROBERT Frederique Lotto Belisol Team ,,
111 BANDIERA Marco IAM Cycling 2:59
112 WILLIAMS Christopher Team Novo Nordisk 4:27
113 DE MESMAEKER Kevin Team Novo Nordisk 4:47
114 KEISSE Iljo Omega Pharma – Quick-Step ,,
115 GOOS Marc Belkin Pro Cycling Team 6:18
116 ROSSELER Sebastien Garmin – Sharp ,,
117 QUAADE Rasmus Team Trefor 8:27
118 SCHONNEMANN LARSEN Kaspar Team Trefor ,,
119 PLESNER Frederik Team Trefor ,,
120 VORRE LOURING Aske Blue Water Cycling ,,
121 LAMOISSON Morgan Team Europcar 8:28
122 MORRIS Justin Stuart Team Novo Nordisk 8:43
123 BULGAC Brian Lotto Belisol Team ,,
124 MOBERG JORGENSEN Christian Team Cult Energy ,,
125 NIELSEN Mathias Mřller Blue Water Cycling ,,
126 STEROBO Rasmus Team Cult Energy ,,
127 STEENSEN Andre Team Cult Energy ,,
128 BERLING Michael Concordia Forsikring – Riwal 10:49
129 GADE JACOBSEN Mathias Concordia Forsikring – Riwal ,,
130 SřRENSEN Jimmi Denmark ,,
131 STEVENSON Christopher Concordia Forsikring – Riwal ,,
132 VAN STAEYEN Michael Topsport Vlaanderen – Baloise ,,
133 BARBIN Enrico Bardiani Valvole – CSF Inox ,,
134 FOLSACH Casper Team Trefor 15:11

 

Foto: bettiniphoto.net

Andrzej