tour-of-denmark-frederiksberg
www.postnorddanmarkrundt.dk

Wcześniej pokrywający się w kalendarzu z Tour de Pologne, wyścig Tour of Denmark w przyszłym sezonie rozegrany zostanie we wrześniu. Oficjalnie zaprezentowana została również trasa imprezy, która podobnie jak nowy termin odbiega od tego, do czego zostaliśmy przyzwyczajeni w ostatnich latach.

Organizatorzy imprezy muszą być zadowoleni z takiego obrotu wydarzeń, gdyż bliskość Mistrzostw Świata – zarówno w kontekście terminu jak i lokalizacji – najprawdopodobniej zapewni mu doborową obsadę.

W nadchodzącym sezonie wyścig wystartuje z Frederiksberga, a więc miejsca, w którym tradycyjnie był zamykany sprinterskim etapem. W kolejnych dniach rywalizacja przeniesie się najpierw w okolice Odense, a następnie na Półwysep Jutlandzki, gdzie rozegrany zostanie zarówno najbardziej pagórkowaty etap jak i jazda indywidualna na czas.

Ostatni, niepozbawiony wzniesień etap prowadzić będzie do Aarhus, ogłoszonego jedną z dwóch Europejskich Stolic Kultury na rok 2017.

Trasa Tour of Denmark 2017

12 września: etap 1, Frederiksberg – Kalundborg (175 km)
13 września: etap 2, Svendborg – Odense (185 km)
14 września: etap 3, Otterup – Vejle (180 km)
15 września: etap 4 Time trial Randers (20 km)
16 września: etap 5, Ebeltoft – Aarhus (200 km)

tour of denmark 2017

Poprzedni artykułGiro d’Italia znów nie dla Poelsa
Następny artykułJoaquim Rodriguez: „To było dla mnie zbyt wiele”
Z wykształcenia geograf i klimatolog. Przed dołączeniem do zespołu naszosie.pl związana była z CyclingQuotes, gdzie nabawiła się duńskiego akcentu. Kocha Pink Floydów, szare skandynawskie poranki i swoje boksery. Na Twitterze jest znacznie zabawniejsza. Ulubione wyścigi: Ronde van Vlaanderen i Giro d’Italia.
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments