Marek RutkiewiczKomisja Dyscyplinarna Polskiego Związku Kolarskiego podjęła decyzję o nałożenie kary nagany za naruszenie przepisów antydopingowych przez zawodnika ekipy CCC Polsat Polkowice, Marka Rutkiewicza. 

W dniu dzisiejszym (01.08.br) Zarząd Klubu kolarskiego ekipy CCC Polsat Polkowice został poinformowany, że Komisja Dyscyplinarna Polskiego Związku Kolarskiego wydała komunikat dot. naruszenia przepisów antydopingowych przez zawodnika Marka Rutkiewicza (komunikat z uzasadnieniem poniżej).

W związku z powyższym, decyzją Zarządu Klubu, Marek Rutkiewicz zostaje przywrócony w prawach zawodnika ekipy i może z dniem dzisiejszym być powoływany do składu ekipy na najbliższe starty.

Cieszę się bardzo, że Marek Rutkiewicz wraca do ekipy – powiedział dyrektor sportowy, Piotr Wadecki. Byłem przekonany, że Komisja wnikliwie podejdzie do zaistniałego „przypadku”, wysłucha i przeanalizuje wszystkie przedstawione dokumenty i podejmie właściwa decyzję. Tak się stało, co znalazło swoje odzwierciedlenie w bardzo szczegółowym uzasadnieniu wyjaśniającym wysokość nałożonej kary.  Już od dzisiaj Marek Rutkiewicz będzie brany pod uwagę przy kompletowaniu składów na zbliżające się starty.

Pełna treść komunikatu > tutaj