lutsenkoAlexey Lutsenko (Astana) wygrał jazdę indywidualną na czas będącą piątym etapem wyścigu Post Danmark Rundt. Manuele Boaro (Tinkoff – Saxo) utrzymał koszulkę lidera.

Przedostatnim etapem wyścigu Tour of Denmark była jazda indywidualna na czas. Kolarze mieli do pokonania 15 kilometrów wokół Middelfart.

Najszybciej ten dystans pokonał mistrz świata orlików z 2013 roku, Alexey Lutsenko (Astana). Kolejne miejsca zajęli Duńczycy: Rasmus Quaade (Team Trefor – Blue Water) i Christopher Juul-Jensen (Tinkoff-Saxo).

Liderem pozostał Manuele Boaro (Tinkoff – Saxo), który zajął w czasówce ósme miejsce, tracąc do zwycięzcy 20 sekund.

Dziś przed kolarzami ostatni etap, czyli płaski odcinek o długości 175 kilometrów z Kalundborg do Frederiksberg.

Wyniki:

1. LUTSENKO Alexey AST .18’37″770
2. QUAADE Rasmus TFF 1″
3. JENSEN Christopher Juul TCS 9″
4. ANDERSEN Søren Kragh TFF 12″
5. DE BIE Sean LTB 14″
6. ANDERSEN Michael Valgren TCS 17″
7. RASMUSSEN Alex VPC 20″
8. BOARO Manuele TCS 20″
9. KONOVALOVAS Ignatas MTN 23″
10. PEDERSEN Mads CUL 31″
11. BAK Lars LTB 37″
12. STEENSEN André CUL 41″
13. CAMPENAERTS Victor TSV 42″
14. CANOLA Marco BAR 43″
15. DE BUYST Jasper TSV 44″
16. LIETAR Eliot TSV 45″
17. BENOOT Tiesj LTB 46″
18. VENTER Jaco MTN 47″
19. DE TROYER Tim WGG 49″
20. WALLAYS Jelle TSV 50″
21. GULDHAMMER Rasmus TFF 50″
22. GHYSELINK Jan WGG 52″
23. FOLSACH Casper DEN 54″
24. DE KETELE Kenny TSV 54″
25. SIJMENS Nico WGG 56″
26. JØRGENSEN Jonas Aaen VPC 58″
27. FOMINYKH Daniil AST 59″
28. REIMER Martin MTN 59″
29. NAESEN Oliver LTB 59″
30. SALOMEIN Jarl TSV 1’02”
31. BOCHMANN Lasse CUL 1’02”
32. MORTENSEN Martin CUL 1’04”
33. AGNOLI Valerio AST 1’04”
34. SCHILLINGER Andreas TNE 1’06”
35. HANSEN Jesper TCS 1’06”
36. NIELSEN Magnus Cort CUL 1’07”
37. VINTHER Troels R. CUL 1’11”
38. SCHORN Daniel TNE 1’11”
39. WESEMAN Martin MTN 1’13”
40. VAN ZYL Johann MTN 1’16”
41. BENEDETTI Cesare TNE 1’18”
42. GUARDINI Andrea AST 1’18”
43. SØRENSEN Chris Anker TCS 1’20”
44. THOMSEN Jay Robert MTN 1’23”
45. MYGIND Rasmus TFF 1’23”
46. VAN ASBROECK Tom TSV 1’26”
47. VANSPEYBROUCK Pieter TSV 1’26”
48. MØRKØV Michael TCS 1’27”
49. AYAZBAYEV Maxat AST 1’29”
50. BOEM Nicola BAR 1’33”
51. VAN DER SANDE Tosh LTB 1’34”
52. ZURLO Federico UHC 1’39”
53. MATZKA Ralf TNE 1’41”
54. FÖRSTER Robert UHC 1’41”
55. HABEAUX Gregory WGG 1’41”
56. HENDERSON Greg LTB 1’42”
57. ROWSELL Erick TNE 1’44”
58. VANENDERT Dennis LTB 1’49”
59. BAZZANA Alessandro UHC 1’49”
60. PIECHELE Andrea BAR 1’56”
61. DE IESCO Donato BAR 1’58”
62. COLEDAN Marco BAR 2’06”
63. HALVORSEN Emil B. VPC 2’08”
64. STEN Nicolaj DEN 2’08”
65. PEDERSEN Mark S. TFF 2’08”
66. CIOLEK Gerald MTN 2’09”
67. DE MAAR Marc UHC 2’12”
68. SVENDGAARD Michael Carbel CUL 2’15”
69. REIHS Michael CUL 2’15”
70. MAES Alexander WGG 2’16”
71. PADOUR Frantisek TNE 2’17”
72. ØLLEGAARD Morten VPC 2’17”
73. SCHWARZMANN Michael TNE 2’18”
74. FORTIN Filippo BAR 2’18”
75. KLOSTERGAARD Kasper VPC 2’19”
76. STAUFF Andreas MTN 2’19”
77. KUMP, Marco TCS 2’20”
78. MANTELLI Dario BAR 2’22”
79. NAPOLITANO Danilo WGG 2’26”
80. RUFFONI Nicola BAR 2’28”
81. MURPHY John UHC 2’28”
82. RIIS Thomas Nybo TFF 2’29”
83. WILLIAMS Christopher TNN 2’32”
84. AMBROSE Scott R. TNN 2’33”
85. FODER Daniel TFF 2’34”
86. DE MESMAEKER Kevin TNN 2’35”
87. NYBORG BROGE Rolf DEN 2’35”
88. GRØN Martin H. VPC 2’39”
89. LISSON Christopher DEN 2’40”
90. NYBORG BROGE Niels DEN 2’46”
91. ROBERT Frederique WGG 2’50”
92. FRATTINI Davide UHC 2’51”
93. CRAVANZOLA Paolo TNN 2’52”
94. CLANCEY Stephen TNN 2’54”
95. MORTENSEN Mikkel VPC 2’55”
96. ILESIC Aldo UHC 3’00”
97. VERSCHOOR Martijn TNN 3’02”
98. AISTRUP Nikola VPC 3’08”
99. CLAUSEN Patrick TFF 3’13”
100. ALZATE Carlos UHC 3’19”
101. SCHMIDT Kasper Würtz DEN 3’21”
102. BRØCHNER Nicolai DEN 3’22”
103. MORRIS Justin Stuart TNN 4’02”
Klasyfikacja generalna:
1. BOARO Manuele TCS 15.02’23”
2. LUTSENKO Alexey AST 10″
3. JENSEN Christopher Juul TCS 13″
4. DE BIE Sean LTB 15″
5. ANDERSEN Michael Valgren TCS 27″
6. BAK Lars LTB 40″
7. BENOOT Tiesj LTB 44″
8. DE BUYST Jasper TSV 46″
9. CAMPENAERTS Victor TSV 52″
10. GULDHAMMER Rasmus TFF 54″
11. LIETAR Eliot TSV 55″
12. DE TROYER Tim WGG 1’00”
13. CANOLA Marco BAR 1’00”
14. WALLAYS Jelle TSV 1’00”
15. JØRGENSEN Jonas Aaen VPC 1’00”
16. AGNOLI Valerio AST 1’11”
17. SCHORN Daniel TNE 1’15”
18. BOCHMANN Lasse CUL 1’19”
19. VINTHER Troels R. CUL 1’21”
20. SCHILLINGER Andreas TNE 1’23”
21. MYGIND Rasmus TFF 1’27”
22. VAN ASBROECK Tom TSV 1’29”
23. NIELSEN Magnus Cort CUL 1’30”
24. MORTENSEN Martin CUL 1’37”
25. CIOLEK Gerald MTN 3’10”
26. BAZZANA Alessandro UHC 3’21”
27. SALOMEIN Jarl TSV 3’23”
28. QUAADE Rasmus TFF 3’42”
29. KUMP, Marco TCS 4’33”
30. NAESEN Oliver LTB 5’02”
31. GHYSELINK Jan WGG 5’04”
32. DE MAAR Marc UHC 5’21”
33. VANENDERT Dennis LTB 5’39”
34. MØRKØV Michael TCS 5’48”
35. VANSPEYBROUCK Pieter TSV 5’56”
36. HABEAUX Gregory WGG 5’57”
37. KONOVALOVAS Ignatas MTN 6’00”
38. HANSEN Jesper TCS 6’27”
39. THOMSEN Jay Robert MTN 7’05”
40. MATZKA Ralf TNE 7’32”
41. SØRENSEN Chris Anker TCS 7’35”
42. VAN DER SANDE Tosh LTB 7’36”
43. ANDERSEN Søren Kragh TFF 7’54”
44. VAN ZYL Johann MTN 8’58”
45. NYBORG BROGE Rolf DEN 9’52”
46. PIECHELE Andrea BAR 9’54”
47. DE MESMAEKER Kevin TNN 9’55”
48. GUARDINI Andrea AST 10’09”
49. FRATTINI Davide UHC 10’11”
50. BENEDETTI Cesare TNE 10’47”
51. KLOSTERGAARD Kasper VPC 10’59”
52. ØLLEGAARD Morten VPC 12’11”
53. REIMER Martin MTN 12’30”
54. WESEMAN Martin MTN 12’46”
55. RUFFONI Nicola BAR 12’50”
56. FODER Daniel TFF 13’43”
57. STAUFF Andreas MTN 14’37”
58. MANTELLI Dario BAR 15’01”
59. ZURLO Federico UHC 15’10”
60. BOEM Nicola BAR 15’51”
61. REIHS Michael CUL 15’51”
62. NAPOLITANO Danilo WGG 16’07”
63. FORTIN Filippo BAR 16’17”
64. FOMINYKH Daniil AST 16’19”
65. FÖRSTER Robert UHC 16’48”
66. VENTER Jaco MTN 17’11”
67. MORTENSEN Mikkel VPC 17’21”
68. SCHWARZMANN Michael TNE 17’39”
69. PEDERSEN Mark S. TFF 17’50”
70. BRØCHNER Nicolai DEN 18’08”
71. MAES Alexander WGG 18’19”
72. SVENDGAARD Michael Carbel CUL 18’42”
73. RASMUSSEN Alex VPC 19’23”
74. LISSON Christopher DEN 20’15”
75. DE KETELE Kenny TSV 20’25”
76. AYAZBAYEV Maxat AST 20’33”
77. HALVORSEN Emil B. VPC 20’57”
78. RIIS Thomas Nybo TFF 21’42”
79. PADOUR Frantisek TNE 23’11”
80. ILESIC Aldo UHC 23’22”
81. SIJMENS Nico WGG 25’33”
82. AMBROSE Scott R. TNN 26’32”
83. GRØN Martin H. VPC 27’28”
84. COLEDAN Marco BAR 28’46”
85. ROWSELL Erick TNE 28’57”
86. HENDERSON Greg LTB 29’03”
87. VERSCHOOR Martijn TNN 29’15”
88. ROBERT Frederique WGG 30’33”
89. CLAUSEN Patrick TFF 31’54”
90. WILLIAMS Christopher TNN 34’07”
91. NYBORG BROGE Niels DEN 34’36”
92. DE IESCO Donato BAR 35’24”
93. ALZATE Carlos UHC 35’55”
94. STEENSEN André CUL 36’03”
95. SCHMIDT Kasper Würtz DEN 37’50”
96. STEN Nicolaj DEN 37’57”
97. CLANCEY Stephen TNN 39’10”
98. MURPHY John UHC 40’23”
99. AISTRUP Nikola VPC 41’11”
100. FOLSACH Casper DEN 42’45”
101. CRAVANZOLA Paolo TNN 43’03”
102. PEDERSEN Mads CUL 46’28”
103. MORRIS Justin Stuart TNN 55’50”

 

@ArekWaluga77