Kristof VandewalleKristof Vandewalle wygrał kończącą 71. Tour de Pologne jazdę indywidualną na czas w Krakowie. Belg przyznaje, że dla niego to spore osiągnięcie.

Mistrz swojego kraju w tej specjalności pokonał dziś o 3 sekundy Adriano Maloriego (Lampre-Merida) oraz o 10 sekund Stephena Cummingsa (BMC Racing).  “To jest wielkie zwycięstwo. Oczywiście wygrana w mistrzostwach mojego kraju była czymś przyjemnym, ale dziś udało mi się wykręcić najlepszy czas po bardzo ciężkim tygodniu ścigania. Dodatkowo to jest wyścig WorldTour, więc nie było to zwykłe zwycięstwo”, powiedział na mecie kolarz Trek Factory Racing.

Dziś rano mieliśmy cztery i pół godziny transferu na start. Przyjechaliśmy bardzo późno i po wykonaniu rekonesansu trasy czasówki z Bobem Jungelsem, miałem tylko pół godziny na odpoczynek przed rozgrzewką. Gdy ruszyłem z rampy, szło mi bardzo dobrze. Udało mi się trzymać odpowiedni rytm. Popełniłem ogromny błąd na ostatnim zakręcie, gdzie straciłem bardzo dużo czasu. Prawie się przewróciłem  i przez to denerwowałem się oczekując na innych kolarzy”, zakończył 29-latek.

 

Foto: bettiniphoto.net

Andrzej Gucwa