boonenTom Boonen (Omega Pharma – Quick-Step) wygrał po finiszu z peletonu drugi etap Tour de Wallonie. Drugi na kresce był Tyler Farrar (Garmin – Sharp), a trzeci Michael van Staeyen (Topsport Vlaanderen – Baloise). Alexandr Kolobnev (Katusha) utrzymał prowadzenie w generalce.

Drugi etap wyścigu nie był już tak wymagający jak pierwszy, a liczył 174 ,4 km. Kolarze pokonywali odcinek Verviers – Engis, na którym tylko na początku usytuowany był niewielki podjazd.

Swoich sił w ucieczce spróbowała czwórka Belgów: Stijn Steels, Gilles Devillers (obaj Crelan – Euphony), Pieter Vanspeybrouck (Topsport Vlaanderen – Baloise) i Tom Dernies (Wallonie Bruxelles). Wypracowali oni sobie nawet 10 minut przewagi, ale ostatni z harcowników – Steels został złapany na 15 km przed metą.

Finisz z peletonu był popisem Toma Boonena (Omega Pharma – Quick-Step). Dla Belga to pierwsze zwycięstwo w sezonie i dobry prognostyk przed sierpniowymi klasykami. Drugie miejsce zajął Tyler Farrar (Garmin – Sharp), a trzeci był Michael van Staeyen (Topsport Vlaanderen – Baloise). Alexandr Kolobnev (Katusha) nie oddał prowadzenia w klasyfikacji generalnej.

Wyniki:

1 BOONEN Tom Omega Pharma – Quick-Step 30 4:23:33

2 FARRAR Tyler Garmin – Sharp 18 ,,

3 VAN STAEYEN Michael Topsport Vlaanderen – Baloise 12 ,,

4 FEILLU Romain Vacansoleil – DCM 7 ,,

5 NAPOLITANO Danilo Accent.jobs – Wanty 4 ,,

6 DEMOITIE Antoine Wallonie – Bruxelles 3 ,,

7 BOL Jetse Belkin Pro Cycling Team 2 ,,

8 NIZZOLO Giacomo RadioShack – Leopard 1 ,,

9 VANGENECHTEN Jonas Lotto Belisol Team ,,

10 PORSEV Alexander Katusha Team ,,

11 ROUX Anthony Equipe Cycliste FDJ.fr ,,

12 APPOLLONIO Davide AG2R La Mondiale ,,

13 CHEVALIER Olivier Wallonie – Bruxelles ,,

14 LANDER Sebastian BMC Racing Team ,,

15 VAN ASBROECK Tom Topsport Vlaanderen – Baloise ,,

16 DEHAES Kenny Lotto Belisol Team ,,

17 HUNTER Robert Garmin – Sharp ,,

18 DRUCKER Jean-Pierre Accent.jobs – Wanty ,,

19 DELFOSSE Sebastien Crelan-Euphony ,,

20 OSS Daniel BMC Racing Team ,,

21 VANTOMME Maxime Crelan-Euphony ,,

22 MARCATO Marco Vacansoleil – DCM ,,

23 PREMONT Christophe Crelan-Euphony ,,

24 CAMMAERTS Edwig Cofidis Solutions Crédits ,,

25 GHYSELINCK Jan Cofidis Solutions Crédits ,,

26 LODEWYCK Klaas BMC Racing Team ,,

27 WALLAYS Jelle Topsport Vlaanderen – Baloise ,,

28 EVRARD Laurent Wallonie – Bruxelles ,,

29 COQUARD Bryan Team Europcar ,,

30 JőEääR Gert Cofidis Solutions Crédits ,,

31 HABEAUX Gregory Accent.jobs – Wanty ,,

32 MARTENS Paul Belkin Pro Cycling Team ,,

33 SELIG Rüdiger Katusha Team ,,

34 HUREL Tony Team Europcar ,,

35 DE VREESE Laurens Topsport Vlaanderen – Baloise ,,

36 SIJMENS Nico Cofidis Solutions Crédits ,,

37 BARLE Florent Cofidis Solutions Crédits ,,

38 PICHON Laurent Equipe Cycliste FDJ.fr ,,

39 BELKOV Maxim Katusha Team ,,

40 KOLOBNEV Alexandr Katusha Team ,,

41 BERARD Julien AG2R La Mondiale ,,

42 HONIG Reinier Crelan-Euphony ,,

43 WELLENS Tim Lotto Belisol Team ,,

44 VAN AVERMAET Greg BMC Racing Team ,,

45 THURAU Bjorn Team Europcar ,,

46 PAOLINI Luca Katusha Team ,,

47 DEVENYNS Dries Omega Pharma – Quick-Step ,,

48 ZINGLE Romain Cofidis Solutions Crédits ,,

49 GASTAUER Ben AG2R La Mondiale ,,

50 VAN HUMMEL Kenny Vacansoleil – DCM ,,

51 BERTHOLET Quentin Wallonie – Bruxelles ,,

52 KERN Julian AG2R La Mondiale ,,

53 GESLIN Anthony Equipe Cycliste FDJ.fr ,,

54 SLAGTER Tom-Jelte Belkin Pro Cycling Team ,,

55 RAST Gregory RadioShack – Leopard ,,

56 MAES Nikolas Omega Pharma – Quick-Step ,,

57 DECLERCQ Tim Topsport Vlaanderen – Baloise ,,

58 DRON Boris Wallonie – Bruxelles ,,

59 DEVOLDER Stijn RadioShack – Leopard ,,

60 SYS Klaas Crelan-Euphony ,,

61 MANGEL Laurent Equipe Cycliste FDJ.fr ,,

62 JUNGELS Bob RadioShack – Leopard ,,

63 VANENDERT Jelle Lotto Belisol Team ,,

64 PHINNEY Taylor BMC Racing Team ,,

65 MACHADO Tiago RadioShack – Leopard ,,

66 DOCKX Gert Lotto Belisol Team ,,

67 HERMANS Ben RadioShack – Leopard ,,

68 VALENTIN Tristan Cofidis Solutions Crédits ,,

69 HONDO Danilo RadioShack – Leopard ,,

70 TULIK Angelo Team Europcar ,,

71 VAUGRENARD Benoit Equipe Cycliste FDJ.fr ,,

72 VANDEWALLE Kristof Omega Pharma – Quick-Step ,,

73 MONDORY Lloyd AG2R La Mondiale ,,

74 IGNATYEV Mikhail Katusha Team ,,

75 VEUCHELEN Frederik Vacansoleil – DCM ,,

76 GARATE Juan Manuel Belkin Pro Cycling Team ,,

77 KREDER Michel Garmin – Sharp ,,

78 GOOS Marc Belkin Pro Cycling Team ,,

79 KREDER Wesley Vacansoleil – DCM ,,

80 KREDER Raymond Garmin – Sharp ,,

81 WAUTERS Willem Vacansoleil – DCM ,,

82 PESTIAUX Loďc Color Code – Biowanze ,,

83 EIJSSEN Yannick BMC Racing Team ,,

84 SERRY Pieter Omega Pharma – Quick-Step ,,

85 RASMUSSEN Alex Garmin – Sharp ,,

86 PICHOT Alexandre Team Europcar ,,

87 DEBUSSCHERE Jens Lotto Belisol Team ,,

88 VANDENBERGH Stijn Omega Pharma – Quick-Step 0:15

89 RABON Frantisek Omega Pharma – Quick-Step ,,

90 VOGONDY Nicolas Accent.jobs – Wanty 0:28

91 DEGAND Thomas Accent.jobs – Wanty ,,

92 FAIRLY Caleb Garmin – Sharp ,,

93 OFFREDO Yoann Equipe Cycliste FDJ.fr ,,

94 NOCENTINI Rinaldo AG2R La Mondiale 0:48

95 WERTZ Thomas Color Code – Biowanze 0:49

96 DE WINTER Ludwig Color Code – Biowanze 1:06

97 LIGTHART Pim Vacansoleil – DCM ,,

98 NUYENS Nick Garmin – Sharp ,,

99 CARUSO Giampaolo Katusha Team ,,

100 GILBERT Jérôme Accent.jobs – Wanty 1:28

101 ANCIAUX Maxime Wallonie – Bruxelles ,,

102 DERNIES Tom Wallonie – Bruxelles ,,

103 IGLINSKIY Valentin AG2R La Mondiale ,,

104 VAN MELSEN Kevin Accent.jobs – Wanty ,,

105 KERF Jerome Color Code – Biowanze ,,

106 DEWORTELAER Serge Color Code – Biowanze ,,

107 DEMARE Arnaud Equipe Cycliste FDJ.fr ,,

108 VANDEWALLE Jurgen Lotto Belisol Team 1:58

109 VAN WINDEN Dennis Belkin Pro Cycling Team ,,

110 BOBRIDGE Jack Belkin Pro Cycling Team ,,

111 STEELS Stijn Crelan-Euphony 3:44

112 VALLEE Boris Color Code – Biowanze 4:12

113 BOUYER Franck Team Europcar 4:13

114 JEROME Vincent Team Europcar ,,

115 DEVILLERS Gilles Crelan-Euphony 7:09

116 MOTTET Florent Color Code – Biowanze 7:11

DNS BALLAN Alessandro BMC Racing Team –

Klasyfikacja generalna:

1 (1) KOLOBNEV Alexandr Katusha Team 9:27:43

2 (2) GESLIN Anthony Equipe Cycliste FDJ.fr 0:06

3 (3) BERARD Julien AG2R La Mondiale 0:09

4 (4) DEVOLDER Stijn RadioShack – Leopard 0:18

5 (5) THURAU Bjorn Team Europcar 0:28

6 (20) MANGEL Laurent Equipe Cycliste FDJ.fr 0:29

7 (21) WELLENS Tim Lotto Belisol Team 0:31

8 (6) VAN AVERMAET Greg BMC Racing Team 0:32

9 (7) MARCATO Marco Vacansoleil – DCM 0:33

10 (25) MACHADO Tiago RadioShack – Leopard ,,

11 (10) ROUX Anthony Equipe Cycliste FDJ.fr 0:35

12 (9) OSS Daniel BMC Racing Team ,,

13 (11) DRUCKER Jean-Pierre Accent.jobs – Wanty ,,

14 (26) CHEVALIER Olivier Wallonie – Bruxelles ,,

15 (13) GHYSELINCK Jan Cofidis Solutions Crédits ,,

16 (8) MARTENS Paul Belkin Pro Cycling Team ,,

17 (15) EVRARD Laurent Wallonie – Bruxelles ,,

18 (12) SIJMENS Nico Cofidis Solutions Crédits ,,

19 (14) DE VREESE Laurens Topsport Vlaanderen – Baloise ,,

20 (24) HABEAUX Gregory Accent.jobs – Wanty ,,

21 (28) WALLAYS Jelle Topsport Vlaanderen – Baloise ,,

22 (16) DEVENYNS Dries Omega Pharma – Quick-Step ,,

23 (27) SLAGTER Tom-Jelte Belkin Pro Cycling Team ,,

24 (18) VANENDERT Jelle Lotto Belisol Team ,,

25 (19) DOCKX Gert Lotto Belisol Team ,,

26 (17) PAOLINI Luca Katusha Team ,,

27 (23) VAUGRENARD Benoit Equipe Cycliste FDJ.fr ,,

28 (29) HERMANS Ben RadioShack – Leopard ,,

29 (30) SERRY Pieter Omega Pharma – Quick-Step 0:55

30 (32) DECLERCQ Tim Topsport Vlaanderen – Baloise 0:58

31 (33) VANTOMME Maxime Crelan-Euphony 1:02

32 (34) SYS Klaas Crelan-Euphony ,,

33 (22) DEGAND Thomas Accent.jobs – Wanty 1:03

34 (35) GASTAUER Ben AG2R La Mondiale 1:07

35 (36) VALENTIN Tristan Cofidis Solutions Crédits ,,

36 (40) BOONEN Tom Omega Pharma – Quick-Step 1:19

37 (38) JUNGELS Bob RadioShack – Leopard 1:26

38 (31) FAIRLY Caleb Garmin – Sharp ,,

39 (37) VOGONDY Nicolas Accent.jobs – Wanty 1:41

40 (41) VANDEWALLE Kristof Omega Pharma – Quick-Step 1:46

41 (42) MAES Nikolas Omega Pharma – Quick-Step 1:48

42 (39) VANDEWALLE Jurgen Lotto Belisol Team 3:24

43 (45) DRON Boris Wallonie – Bruxelles 8:57

44 (43) KREDER Michel Garmin – Sharp ,,

45 (44) CARUSO Giampaolo Katusha Team 10:03

46 (49) HUREL Tony Team Europcar 12:31

47 (46) BERTHOLET Quentin Wallonie – Bruxelles ,,

48 (47) PICHOT Alexandre Team Europcar ,,

49 (66) FARRAR Tyler Garmin – Sharp 12:33

50 (51) VANGENECHTEN Jonas Lotto Belisol Team 12:34

51 (56) VAN ASBROECK Tom Topsport Vlaanderen – Baloise ,,

52 (52) DELFOSSE Sebastien Crelan-Euphony ,,

53 (54) HONIG Reinier Crelan-Euphony ,,

54 (61) ZINGLE Romain Cofidis Solutions Crédits ,,

55 (59) TULIK Angelo Team Europcar ,,

56 (69) VAN STAEYEN Michael Topsport Vlaanderen – Baloise 12:35

57 (63) LANDER Sebastian BMC Racing Team 12:39

58 (75) PREMONT Christophe Crelan-Euphony ,,

59 (73) BARLE Florent Cofidis Solutions Crédits ,,

60 (64) KREDER Raymond Garmin – Sharp ,,

61 (70) GARATE Juan Manuel Belkin Pro Cycling Team ,,

62 (72) VEUCHELEN Frederik Vacansoleil – DCM ,,

63 (71) GOOS Marc Belkin Pro Cycling Team ,,

64 (81) NIZZOLO Giacomo RadioShack – Leopard 12:46

65 (78) HUNTER Robert Garmin – Sharp ,,

66 (97) DEMOITIE Antoine Wallonie – Bruxelles ,,

67 (95) PORSEV Alexander Katusha Team ,,

68 (79) PICHON Laurent Equipe Cycliste FDJ.fr ,,

69 (88) SELIG Rüdiger Katusha Team ,,

70 (92) JőEääR Gert Cofidis Solutions Crédits ,,

71 (93) BELKOV Maxim Katusha Team ,,

72 (83) RAST Gregory RadioShack – Leopard ,,

73 (90) KERN Julian AG2R La Mondiale ,,

74 (82) PHINNEY Taylor BMC Racing Team ,,

75 (77) HONDO Danilo RadioShack – Leopard ,,

76 (85) IGNATYEV Mikhail Katusha Team ,,

77 (87) EIJSSEN Yannick BMC Racing Team ,,

78 (96) DEMARE Arnaud Equipe Cycliste FDJ.fr ,,

79 (53) VANDENBERGH Stijn Omega Pharma – Quick-Step 12:49

80 (67) RABON Frantisek Omega Pharma – Quick-Step 12:54

81 (62) OFFREDO Yoann Equipe Cycliste FDJ.fr 13:07

82 (80) NOCENTINI Rinaldo AG2R La Mondiale 13:34

83 (84) WERTZ Thomas Color Code – Biowanze 13:35

84 (50) DE WINTER Ludwig Color Code – Biowanze 13:40

85 (60) LIGTHART Pim Vacansoleil – DCM ,,

86 (74) NUYENS Nick Garmin – Sharp 13:45

87 (48) GILBERT Jérôme Accent.jobs – Wanty 13:59

88 (57) VAN MELSEN Kevin Accent.jobs – Wanty 14:02

89 (99) DERNIES Tom Wallonie – Bruxelles 14:09

90 (76) IGLINSKIY Valentin AG2R La Mondiale 14:14

91 (94) ANCIAUX Maxime Wallonie – Bruxelles ,,

92 (98) DEWORTELAER Serge Color Code – Biowanze ,,

93 (65) BOBRIDGE Jack Belkin Pro Cycling Team 14:37

94 (91) STEELS Stijn Crelan-Euphony 16:21

95 (58) JEROME Vincent Team Europcar 16:47

96 (89) BOUYER Franck Team Europcar 16:59

97 (100) FEILLU Romain Vacansoleil – DCM 18:50

98 (101) NAPOLITANO Danilo Accent.jobs – Wanty ,,

99 (110) BOL Jetse Belkin Pro Cycling Team ,,

100 (116) APPOLLONIO Davide AG2R La Mondiale ,,

101 (102) LODEWYCK Klaas BMC Racing Team ,,

102 (106) CAMMAERTS Edwig Cofidis Solutions Crédits ,,

103 (117) DEHAES Kenny Lotto Belisol Team ,,

104 (113) COQUARD Bryan Team Europcar ,,

105 (104) VAN HUMMEL Kenny Vacansoleil – DCM ,,

106 (103) KREDER Wesley Vacansoleil – DCM ,,

107 (114) MONDORY Lloyd AG2R La Mondiale ,,

108 (105) RASMUSSEN Alex Garmin – Sharp ,,

109 (111) WAUTERS Willem Vacansoleil – DCM ,,

110 (112) PESTIAUX Loďc Color Code – Biowanze ,,

111 (118) DEBUSSCHERE Jens Lotto Belisol Team ,,

112 (55) DEVILLERS Gilles Crelan-Euphony 19:42

113 (68) VANSPEYBROUCK Pieter Topsport Vlaanderen – Baloise 19:48

114 (107) KERF Jerome Color Code – Biowanze 20:18

115 (109) VAN WINDEN Dennis Belkin Pro Cycling Team 20:48

116 (108) VALLEE Boris Color Code – Biowanze 23:02

117 (115) MOTTET Florent Color Code – Biowanze 26:01

 

Foto:bettiniphoto.net

Arek Waluga