Patryk StoszSean De Bie (Belgia) wywalczył w Czechach tytuł Mistrza Europy młodzieżowców. Dobrze spisał się Patryk Stosz. Polak do mety dotarł jako 12.

Najlepsi młodzieżowcy w Europie ścigali się dziś na pofałdowanej, 165. kilometrowej trasie. Start nastąpił w Ołomuńcu. Później na kolarzy czekały 15. kilometrowe rundy. Meta znajdowała się w miejscowości Svatý Kopeček.

Złoty medal zdobył kolarz, który na co dzień reprezentuje barwy Leopard-Trek Continental Team – Sean De Bie. Belg pokonał faworyta gospodarzy – Petra Vakoca (Etixx Ihned) oraz Łotysza Tomsa Skujnisa (Rietumu – Delfin).

Najlepiej z Polaków spisał się dwunasty na mecie Patryk Stosz (TC Chrobry Lasocki Głogów).