Marcel Kittel małeMarcel Kittel (Argos-Shimano) po pięknym sprincie na Champs-Élysées wygrał ostatni etap setnej edycji Tour de France. Cały wyścig padł łupem Chrisa Froome`a (Sky Team).

Ostatni etap setnej odsłony Wielkiej Pętli rozpoczynał w pobliżu Pałacu wersalskiego, a jego długość to 133,5 km. Paryskie zmagania w tym sezonie zostały rozegrany w nieco innej scenerii. Etap zaplanowano na późny wieczór.

Setki tysięcy fanów czekały na swoich ulubieńców, którzy podczas tego dnia tak naprawdę mieli nieco ponad 50 kilometrów ścigania. Ataki zgodnie ze scenariuszem z ostatnich lat, rozpoczęły  w pobliżu rund wokół Pól Elizejskich. Nowością w tym sezonie było także to, że kolarze objeżdżali Łuk Triumfalny, a nie jak miało to miejsce w przeszłości – zawracali przed nim.

Po starcie zwycięzcy poszczególnych klasyfikacji celebrowali swoje zwycięstwa pijąc szampana. W pierwszą akcję zabrali się: Julien El Fares (Sojasun), Juan Antonio Flecha (Vacansoleil), David Millar (Garmin), Cameron Meyer (Orica). Najdłużej na czele utrzymali się Millar oraz Flecha. Brytyjczyk oraz Hiszpan na 38. kilometrów przed metą mieli kilkanaście sekund przewagi nad rozpędzonym peletonem prowadzonym przez ekipy sprinterów.

W akcji na ostatnich rundach znaleźli się:Alejandro Valverde (Movistar), Manuel Quinziato (BMC Racing) oraz Bram Tankink (Belkin). Ich wysiłki nie zdały się jednak na nic, gdyż skasowano ich na przedostatniej rundzie.

Ostatnie kilometry to bardzo mocna praca Omega Pharma – Quick Step. Michał Kwiatkowski dał piekielnie silną zmianę na ostatnim kilometrze, jednak to kolarze Argos-Shimano najlepiej rozprowadzili swojego sprintera – Marcela Kittela. Niemiec przełamał passę czterech zwycięstw z rzędu Marka Cavendisha (Omega Pharma – Quick Step) na paryskim etapie. Drugi był Andre Greipel (Lotto-Belisol), a trzeci Cavendish.

Cały wyścig wygrał Chris Froome (Sky Team). Michał Kwiatkowski w debiucie zajął 11. miejsce. Przemysław Niemiec (Lampre-Merida) ukończył wyścig na 57. miejscu, a Maciej Bodnar (Cannondale Pro Cycling) na 114. miejscu.

Wyniki:

1. KITTEL Marcel TEAM ARGOS-SHIMANO 03h 06′ 14”
2. GREIPEL André LOTTO-BELISOL + 00′ 00”
3. CAVENDISH Mark OMEGA PHARMA-QUICK STEP + 00′ 00”
4. SAGAN Peter CANNONDALE + 00′ 00”
5. FERRARI Roberto LAMPRE – MERIDA + 00′ 00”
6. KRISTOFF Alexander KATUSHA TEAM + 00′ 00”
7. REZA Kévin TEAM EUROPCAR + 00′ 00”
8. GENE Yohann TEAM EUROPCAR + 00′ 00”
9. BENNATI Daniele TEAM SAXO-TINKOFF + 00′ 00”
10. FISCHER Murilo Antoniobil FDJ.FR + 00′ 00”
11. RSAIMPEY Daryl ORICA GREENEDGE + 00′ 00”
12. AUSGOSS Matthew Harley ORICA GREENEDGE + 00′ 00”
13. ESPPEREZ MORENO Ruben EUSKALTEL – EUSKADI + 00′ 00”
14. DENBAK Lars Ytting LOTTO-BELISOL + 00′ 00”
15. ESPLOBATO DEL VALLE Juan José EUSKALTEL – EUSKADI + 00′ 00”
16. NEDDE KORT Koen TEAM ARGOS-SHIMANO + 00′ 00”
17. NEDVAN POPPEL Boy VACANSOLEIL-DCM + 00′ 00”
18. FRADUMOULIN Samuel AG2R LA MONDIALE + 00′ 00”
19. ESPROJAS José Joaquin MOVISTAR TEAM + 00′ 00”
20. ESPGARCIA ECHEGUIBEL Egoitz COFIDIS, SOLUTIONS CREDITS + 00′ 00”
21. FRAEL FARES Julien SOJASUN + 00′ 00”
22. BELVANMARCKE Sep BELKIN PRO CYCLING + 00′ 00”
23. FRARIBLON Christophe AG2R LA MONDIALE + 00′ 00”
24. BELGILBERT Philippe BMC RACING TEAM + 00′ 00”
25. NZLHENDERSON Gregory LOTTO-BELISOL + 00′ 10”
26. LTUNAVARDAUSKAS Ramunas GARMIN – SHARP + 00′ 10”
27. DENFUGLSANG Jakob ASTANA PRO TEAM + 00′ 10”
28. FRABARDET Romain AG2R LA MONDIALE + 00′ 10”
29. LATSMUKULIS Gatis KATUSHA TEAM + 00′ 10”
30. ESPVALVERDE Alejandro MOVISTAR TEAM + 00′ 10”
31. CZEKREUZIGER Roman TEAM SAXO-TINKOFF + 00′ 10”
32. FRAMINARD Sébastien AG2R LA MONDIALE + 00′ 10”
33. NEDBOOM Lars BELKIN PRO CYCLING + 00′ 10”
34. BELMONFORT Maxime RADIOSHACK LEOPARD + 00′ 10”
35. ESPCONTADOR Alberto TEAM SAXO-TINKOFF + 00′ 10”
36. ITAGASPAROTTO Enrico ASTANA PRO TEAM + 00′ 10”
37. BELSTEEGMANS Gert OMEGA PHARMA-QUICK STEP + 00′ 10”
38. RUSVORGANOV Eduard KATUSHA TEAM + 00′ 10”
39. USATALANSKY Andrew GARMIN – SHARP + 00′ 10”
40. NEDMOLLEMA Bauke BELKIN PRO CYCLING + 00′ 10”
41. FRADELAPLACE Anthony SOJASUN + 00′ 10”
42. ESPASTARLOZA Mikel EUSKALTEL – EUSKADI + 00′ 10”
43. AUSLANCASTER Brett Daniel ORICA GREENEDGE + 00′ 10”
44. AUSGERRANS Simon ORICA GREENEDGE + 00′ 10”
45. AUSMEYER Cameron ORICA GREENEDGE + 00′ 10”
46. AUSO’GRADY Stuart ORICA GREENEDGE + 00′ 10”
47. FRAGADRET John AG2R LA MONDIALE + 00′ 10”
48. COLQUINTANA ROJAS Nairo Alexander MOVISTAR TEAM + 00′ 10”
49. ESPERVITI Imanol MOVISTAR TEAM + 00′ 10”
50. ESPIZAGUIRRE INSAUSTI Jon EUSKALTEL – EUSKADI + 00′ 10”
51. ESPRODRIGUEZ OLIVER Joaquin KATUSHA TEAM + 00′ 10”
52. ESPNIEVE ITURRALDE Mikel EUSKALTEL – EUSKADI + 00′ 10”
53. LUXSCHLECK Andy RADIOSHACK LEOPARD + 00′ 10”
54. CRCAMADOR Andrey MOVISTAR TEAM + 00′ 10”
55. AUSEVANS Cadel BMC RACING TEAM + 00′ 10”
56. SLOKOREN Kristijan CANNONDALE + 00′ 10”
57. RUSBRUTT Pavel KATUSHA TEAM + 00′ 10”
58. PORCOSTA Rui Alberto MOVISTAR TEAM + 00′ 10”
59. FRALEVARLET Guillaume COFIDIS, SOLUTIONS CREDITS + 00′ 10”
60. NEDTEN DAM Laurens BELKIN PRO CYCLING + 00′ 10”
61. FRAGALLOPIN Tony RADIOSHACK LEOPARD + 00′ 10”
62. POLKWIATKOWSKI Michal OMEGA PHARMA-QUICK STEP + 00′ 10”
63. FRAVUILLERMOZ Alexis SOJASUN + 00′ 10”
64. NEDGESINK Robert BELKIN PRO CYCLING + 00′ 10”
65. JPNARASHIRO Yukiya TEAM EUROPCAR + 00′ 10”
66. NEDDUMOULIN Tom TEAM ARGOS-SHIMANO + 00′ 10”
67. ESPMORENO FERNANDEZ Daniel KATUSHA TEAM + 00′ 10”
68. SUIMORABITO Steve BMC RACING TEAM + 00′ 10”
69. BELDE CLERCQ Bart LOTTO-BELISOL + 00′ 10”
70. AUSHANSEN Adam LOTTO-BELISOL + 00′ 10”
71. ESPZUBELDIA Haimar RADIOSHACK LEOPARD + 00′ 10”
72. USABOOKWALTER Brent BMC RACING TEAM + 00′ 10”
73. ESPNAVARRO Daniel COFIDIS, SOLUTIONS CREDITS + 00′ 10”
74. SVKVELITS Peter OMEGA PHARMA-QUICK STEP + 00′ 10”
75. FRADUPONT Hubert AG2R LA MONDIALE + 00′ 10”
76. POLBODNAR Maciej CANNONDALE + 00′ 10”
77. FRAMOINARD Amaël BMC RACING TEAM + 00′ 10”
78. AUSROGERS Michael TEAM SAXO-TINKOFF + 00′ 10”
79. ESPOROZ Juan José EUSKALTEL – EUSKADI + 00′ 10”
80. FRAFEDRIGO Pierrick FDJ.FR + 00′ 10”
81. NEDCURVERS Roy TEAM ARGOS-SHIMANO + 00′ 10”
82. FRAJEANNESSON Arnold FDJ.FR + 00′ 10”
83. FRASICARD Romain EUSKALTEL – EUSKADI + 00′ 10”
84. ESPPLAZA MOLINA Ruben MOVISTAR TEAM + 00′ 10”
85. ITAMALACARNE Davide TEAM EUROPCAR + 00′ 10”
86. FRAMOLARD Rudy COFIDIS, SOLUTIONS CREDITS + 00′ 10”
87. ESPIRIZAR Markel RADIOSHACK LEOPARD + 00′ 10”
88. ITASABATINI Fabio CANNONDALE + 00′ 10”
89. GERKLÖDEN Andreas RADIOSHACK LEOPARD + 00′ 10”
90. BELBAKELANTS Jan RADIOSHACK LEOPARD + 00′ 10”
91. FRAGENIEZ Alexandre FDJ.FR + 00′ 10”
92. PORPAULINHO Sergio Miguel Moreira TEAM SAXO-TINKOFF + 00′ 10”
93. COLSERPA José LAMPRE – MERIDA + 00′ 10”
94. ESPFLECHA GIANNONI Juan Antonio VACANSOLEIL-DCM + 00′ 10”
95. FRALEMOINE Cyril SOJASUN + 00′ 26”
96. CANHESJEDAL Ryder GARMIN – SHARP + 00′ 28”
97. ITAFAVILLI Elia LAMPRE – MERIDA + 00′ 29”
98. ITATRENTIN Matteo OMEGA PHARMA-QUICK STEP + 00′ 34”
99. POLNIEMIEC Przemyslaw LAMPRE – MERIDA + 00′ 34”
100. ESPANTON Igor EUSKALTEL – EUSKADI + 00′ 34”
101. FRASIMON Julien SOJASUN + 00′ 34”
102. ITAGAVAZZI Francesco ASTANA PRO TEAM + 00′ 34”
103. FRAGAUTIER Cyril TEAM EUROPCAR + 00′ 34”
104. ITATOSATTO Matteo TEAM SAXO-TINKOFF + 00′ 34”
105. ESPLOSADA ALGUACIL Alberto KATUSHA TEAM + 00′ 34”
106. USADANIELSON Thomas GARMIN – SHARP + 00′ 34”
107. GERVOIGT Jens RADIOSHACK LEOPARD + 00′ 34”
108. DENVANDBORG Brian CANNONDALE + 00′ 34”
109. ITACUNEGO Damiano LAMPRE – MERIDA + 00′ 34”
110. SUIALBASINI Michael ORICA GREENEDGE + 00′ 34”
111. ITAMARANGONI Alan CANNONDALE + 00′ 34”
112. UZBLAGUTIN Sergey VACANSOLEIL-DCM + 00′ 34”
113. FRACOPPEL Jérôme COFIDIS, SOLUTIONS CREDITS + 00′ 34”
114. GERDEGENKOLB John TEAM ARGOS-SHIMANO + 00′ 34”
115. ITAMORI Manuele LAMPRE – MERIDA + 00′ 34”
116. ITAMOSER Moreno CANNONDALE + 00′ 34”
117. NORNORDHAUG Lars-Peter BELKIN PRO CYCLING + 00′ 34”
118. RUSTROFIMOV Yury KATUSHA TEAM + 00′ 34”
119. LUXDIDIER Laurent RADIOSHACK LEOPARD + 00′ 34”
120. ITACIMOLAI Davide LAMPRE – MERIDA + 00′ 34”
121. FRAVOECKLER Thomas TEAM EUROPCAR + 00′ 41”
122. IRLROCHE Nicolas TEAM SAXO-TINKOFF + 00′ 41”
123. IRLMARTIN Daniel GARMIN – SHARP + 00′ 41”
124. ITAQUINZIATO Manuel BMC RACING TEAM + 00′ 43”
125. AUSPORTE Richie SKY PROCYCLING + 00′ 53”
126. GBRKENNAUGH Peter SKY PROCYCLING + 00′ 53”
127. ESPLOPEZ GARCIA David SKY PROCYCLING + 00′ 53”
128. GBRFROOME Christopher SKY PROCYCLING + 00′ 53”
129. GBRTHOMAS Geraint SKY PROCYCLING + 00′ 53”
130. GBRSTANNARD Ian SKY PROCYCLING + 00′ 53”
131. BLRSIUTSOU Kanstantsin SKY PROCYCLING + 00′ 53”
132. BELDE GENDT Thomas VACANSOLEIL-DCM + 00′ 56”
133. NEDPOELS Wouter VACANSOLEIL-DCM + 00′ 56”
134. NEDTANKINK Bram BELKIN PRO CYCLING + 00′ 56”
135. CANVEILLEUX David TEAM EUROPCAR + 00′ 58”
136. FRACHAVANEL Sylvain OMEGA PHARMA-QUICK STEP + 00′ 58”
137. FRAKADRI Blel AG2R LA MONDIALE + 00′ 58”
138. FRAROLLAND Pierre TEAM EUROPCAR + 00′ 58”
139. NEDHOOGERLAND Johnny VACANSOLEIL-DCM + 00′ 58”
140. BELWILLEMS Frederik LOTTO-BELISOL + 00′ 58”
141. NEDLEEZER Thomas BELKIN PRO CYCLING + 01′ 05”
142. NEDTIMMER Albert TEAM ARGOS-SHIMANO + 01′ 14”
143. ESPCASTROVIEJO NICOLAS Jonathan MOVISTAR TEAM + 01′ 15”
144. ESPMATE MARDONES Luis Angel COFIDIS, SOLUTIONS CREDITS + 01′ 18”
145. ESTTAARAMÄE Rein COFIDIS, SOLUTIONS CREDITS + 01′ 18”
146. FRACOUSIN Jérome TEAM EUROPCAR + 01′ 18”
147. FRAMEDEREL Maxime SOJASUN + 01′ 18”
148. FRAFEILLU Brice SOJASUN + 01′ 18”
149. USAVAN GARDEREN Tejay BMC RACING TEAM + 01′ 18”
150. BLRKUCHYNSKI Aliaksandr KATUSHA TEAM + 01′ 34”
151. FRAPINEAU Jérôme OMEGA PHARMA-QUICK STEP + 01′ 36”
152. ITADE MARCHI Alessandro CANNONDALE + 01′ 36”
153. NEDTERPSTRA Niki OMEGA PHARMA-QUICK STEP + 01′ 51”
154. GERMARTIN Tony OMEGA PHARMA-QUICK STEP + 02′ 01”
155. FRAVICHOT Arthur FDJ.FR + 02′ 21”
156. FRAROY Jérémy FDJ.FR + 02′ 21”
157. BELWYNANTS Maarten BELKIN PRO CYCLING + 02′ 21”
158. KAZBAZAYEV Assan ASTANA PRO TEAM + 02′ 21”
159. GERFRÖHLINGER Johannes TEAM ARGOS-SHIMANO + 02′ 30”
160. GERGESCHKE Simon TEAM ARGOS-SHIMANO + 02′ 30”
161. BELROELANDTS Jurgen LOTTO-BELISOL + 02′ 52”
162. GBRMILLAR David GARMIN – SHARP + 03′ 13”
163. FRAHIVERT Jonathan SOJASUN + 04′ 09”
164. FRAMARINO Jean Marc SOJASUN + 04′ 09”
165. KAZMURAVYEV Dmitriy ASTANA PRO TEAM + 04′ 09”
166. ESPHERNANDEZ BLAZQUEZ Jesus TEAM SAXO-TINKOFF + 04′ 09”
167. CANTUFT Svein ORICA GREENEDGE + 04′ 09”
168. AUSCLARKE Simon ORICA GREENEDGE + 04′ 09”
169. GERBURGHARDT Marcus BMC RACING TEAM + 04′ 24”

Klasyfikacja generalna:
1. FROOME Christopher SKY PROCYCLING 83h 56′ 40”
2. QUINTANA ROJAS Nairo Alexander MOVISTAR TEAM + 04′ 20”
3. RODRIGUEZ OLIVER Joaquin KATUSHA TEAM + 05′ 04”
4. CONTADOR Alberto TEAM SAXO-TINKOFF + 06′ 27”
5. KREUZIGER Roman TEAM SAXO-TINKOFF + 07′ 27”
6. MOLLEMA Bauke BELKIN PRO CYCLING + 11′ 42”
7. FUGLSANG Jakob ASTANA PRO TEAM + 12′ 17”
8. VALVERDE Alejandro MOVISTAR TEAM + 15′ 26”
9. NAVARRO Daniel COFIDIS, SOLUTIONS CREDITS + 15′ 52”
10. TALANSKY Andrew GARMIN – SHARP + 17′ 39”
11. POLKWIATKOWSKI Michal OMEGA PHARMA-QUICK STEP + 18′ 59”
12. ESPNIEVE ITURRALDE Mikel EUSKALTEL – EUSKADI + 20′ 01”
13. NEDTEN DAM Laurens BELKIN PRO CYCLING + 21′ 39”
14. BELMONFORT Maxime RADIOSHACK LEOPARD + 23′ 38”
15. FRABARDET Romain AG2R LA MONDIALE + 26′ 42”
16. AUSROGERS Michael TEAM SAXO-TINKOFF + 26′ 51”
17. ESPMORENO FERNANDEZ Daniel KATUSHA TEAM + 32′ 34”
18. BELBAKELANTS Jan RADIOSHACK LEOPARD + 35′ 51”
19. AUSPORTE Richie SKY PROCYCLING + 39′ 41”
20. LUXSCHLECK Andy RADIOSHACK LEOPARD + 41′ 46”
21. COLSERPA José LAMPRE – MERIDA + 45′ 08”
22. FRAGADRET John AG2R LA MONDIALE + 46′ 00”
23. ESPANTON Igor EUSKALTEL – EUSKADI + 48′ 07”
24. FRAROLLAND Pierre TEAM EUROPCAR + 52′ 17”
25. SVKVELITS Peter OMEGA PHARMA-QUICK STEP + 54′ 00”
26. NEDGESINK Robert BELKIN PRO CYCLING + 54′ 25”
27. PORCOSTA Rui Alberto MOVISTAR TEAM + 54′ 34”
28. NEDPOELS Wouter VACANSOLEIL-DCM + 56′ 33”
29. FRAJEANNESSON Arnold FDJ.FR + 57′ 06”
30. GERKLÖDEN Andreas RADIOSHACK LEOPARD + 01h 02′ 43”
31. FRACHAVANEL Sylvain OMEGA PHARMA-QUICK STEP + 01h 03′ 43”
32. FRAGAUTIER Cyril TEAM EUROPCAR + 01h 12′ 42”
33. IRLMARTIN Daniel GARMIN – SHARP + 01h 13′ 08”
34. FRADUPONT Hubert AG2R LA MONDIALE + 01h 14′ 59”
35. SUIMORABITO Steve BMC RACING TEAM + 01h 20′ 39”
36. ESPZUBELDIA Haimar RADIOSHACK LEOPARD + 01h 24′ 22”
37. FRARIBLON Christophe AG2R LA MONDIALE + 01h 27′ 53”
38. BELDE CLERCQ Bart LOTTO-BELISOL + 01h 28′ 06”
39. AUSEVANS Cadel BMC RACING TEAM + 01h 30′ 14”
40. IRLROCHE Nicolas TEAM SAXO-TINKOFF + 01h 34′ 17”
41. NEDDUMOULIN Tom TEAM ARGOS-SHIMANO + 01h 34′ 30”
42. ESPASTARLOZA Mikel EUSKALTEL – EUSKADI + 01h 36′ 27”
43. ESPHERNANDEZ BLAZQUEZ Jesus TEAM SAXO-TINKOFF + 01h 36′ 40”
44. FRAGENIEZ Alexandre FDJ.FR + 01h 38′ 06”
45. USAVAN GARDEREN Tejay BMC RACING TEAM + 01h 38′ 57”
46. FRAVUILLERMOZ Alexis SOJASUN + 01h 40′ 05”
47. ESPPLAZA MOLINA Ruben MOVISTAR TEAM + 01h 40′ 35”
48. RUSVORGANOV Eduard KATUSHA TEAM + 01h 42′ 41”
49. ITAMALACARNE Davide TEAM EUROPCAR + 01h 44′ 50”
50. NORNORDHAUG Lars-Peter BELKIN PRO CYCLING + 01h 49′ 42”
51. RUSTROFIMOV Yury KATUSHA TEAM + 01h 49′ 54”
52. FRAMEDEREL Maxime SOJASUN + 01h 53′ 01”
53. LUXDIDIER Laurent RADIOSHACK LEOPARD + 01h 58′ 53”
54. CRCAMADOR Andrey MOVISTAR TEAM + 01h 58′ 59”
55. ITACUNEGO Damiano LAMPRE – MERIDA + 01h 59′ 38”
56. FRAMOINARD Amaël BMC RACING TEAM + 02h 00′ 03”
57. POLNIEMIEC Przemyslaw LAMPRE – MERIDA + 02h 00′ 28”
58. FRAGALLOPIN Tony RADIOSHACK LEOPARD + 02h 02′ 59”
59. FRAFEDRIGO Pierrick FDJ.FR + 02h 04′ 19”
60. USADANIELSON Thomas GARMIN – SHARP + 02h 05′ 28”
61. FRALEVARLET Guillaume COFIDIS, SOLUTIONS CREDITS + 02h 07′ 01”
62. BELGILBERT Philippe BMC RACING TEAM + 02h 07′ 07”
63. FRACOPPEL Jérôme COFIDIS, SOLUTIONS CREDITS + 02h 09′ 13”
64. NEDTANKINK Bram BELKIN PRO CYCLING + 02h 10′ 12”
65. FRAVOECKLER Thomas TEAM EUROPCAR + 02h 12′ 48”
66. FRAVICHOT Arthur FDJ.FR + 02h 15′ 06”
67. GERVOIGT Jens RADIOSHACK LEOPARD + 02h 15′ 09”
68. AUSCLARKE Simon ORICA GREENEDGE + 02h 20′ 14”
69. ESPIZAGUIRRE INSAUSTI Jon EUSKALTEL – EUSKADI + 02h 21′ 32”
70. CANHESJEDAL Ryder GARMIN – SHARP + 02h 21′ 41”
71. ITADE MARCHI Alessandro CANNONDALE + 02h 23′ 11”
72. AUSHANSEN Adam LOTTO-BELISOL + 02h 23′ 15”
73. FRAMOLARD Rudy COFIDIS, SOLUTIONS CREDITS + 02h 25′ 25”
74. RSAIMPEY Daryl ORICA GREENEDGE + 02h 26′ 37”
75. GERGESCHKE Simon TEAM ARGOS-SHIMANO + 02h 27′ 42”
76. ITAMORI Manuele LAMPRE – MERIDA + 02h 28′ 19”
77. GBRKENNAUGH Peter SKY PROCYCLING + 02h 33′ 46”
78. ESPOROZ Juan José EUSKALTEL – EUSKADI + 02h 33′ 55”
79. ESPROJAS José Joaquin MOVISTAR TEAM + 02h 34′ 01”
80. AUSGERRANS Simon ORICA GREENEDGE + 02h 34′ 36”
81. FRAEL FARES Julien SOJASUN + 02h 36′ 24”
82. SVKSAGAN Peter CANNONDALE + 02h 38′ 51”
83. UZBLAGUTIN Sergey VACANSOLEIL-DCM + 02h 38′ 55”
84. ITAGAVAZZI Francesco ASTANA PRO TEAM + 02h 39′ 08”
85. ITAQUINZIATO Manuel BMC RACING TEAM + 02h 39′ 34”
86. SUIALBASINI Michael ORICA GREENEDGE + 02h 40′ 22”
87. FRASIMON Julien SOJASUN + 02h 41′ 24”
88. ESPMATE MARDONES Luis Angel COFIDIS, SOLUTIONS CREDITS + 02h 43′ 28”
89. FRADELAPLACE Anthony SOJASUN + 02h 44′ 13”
90. BLRSIUTSOU Kanstantsin SKY PROCYCLING + 02h 44′ 43”
91. USABOOKWALTER Brent BMC RACING TEAM + 02h 45′ 05”
92. ITATOSATTO Matteo TEAM SAXO-TINKOFF + 02h 47′ 39”
93. ESPFLECHA GIANNONI Juan Antonio VACANSOLEIL-DCM + 02h 48′ 03”
94. ITAMOSER Moreno CANNONDALE + 02h 53′ 27”
95. ITAGASPAROTTO Enrico ASTANA PRO TEAM + 02h 53′ 36”
96. BELDE GENDT Thomas VACANSOLEIL-DCM + 02h 53′ 41”
97. ESPCASTROVIEJO NICOLAS Jonathan MOVISTAR TEAM + 02h 53′ 41”
98. GERBURGHARDT Marcus BMC RACING TEAM + 02h 54′ 01”
99. JPNARASHIRO Yukiya TEAM EUROPCAR + 02h 54′ 53”
100. SLOKOREN Kristijan CANNONDALE + 02h 57′ 03”
101. NEDHOOGERLAND Johnny VACANSOLEIL-DCM + 02h 58′ 01”
102. ESTTAARAMÄE Rein COFIDIS, SOLUTIONS CREDITS + 02h 59′ 09”
103. ESPIRIZAR Markel RADIOSHACK LEOPARD + 02h 59′ 39”
104. FRAFEILLU Brice SOJASUN + 02h 59′ 45”
105. NEDBOOM Lars BELKIN PRO CYCLING + 03h 02′ 52”
106. GERMARTIN Tony OMEGA PHARMA-QUICK STEP + 03h 05′ 25”
107. ITABENNATI Daniele TEAM SAXO-TINKOFF + 03h 05′ 55”
108. DENBAK Lars Ytting LOTTO-BELISOL + 03h 07′ 08”
109. ESPLOSADA ALGUACIL Alberto KATUSHA TEAM + 03h 07′ 26”
110. RUSBRUTT Pavel KATUSHA TEAM + 03h 09′ 47”
111. ITAMARANGONI Alan CANNONDALE + 03h 10′ 01”
112. FRALEMOINE Cyril SOJASUN + 03h 11′ 38”
113. GBRMILLAR David GARMIN – SHARP + 03h 14′ 25”
114. POLBODNAR Maciej CANNONDALE + 03h 15′ 15”
115. ESPGARCIA ECHEGUIBEL Egoitz COFIDIS, SOLUTIONS CREDITS + 03h 16′ 24”
116. FRAMARINO Jean Marc SOJASUN + 03h 16′ 30”
117. ITASABATINI Fabio CANNONDALE + 03h 18′ 40”
118. ESPERVITI Imanol MOVISTAR TEAM + 03h 19′ 12”
119. LATSMUKULIS Gatis KATUSHA TEAM + 03h 21′ 06”
120. LTUNAVARDAUSKAS Ramunas GARMIN – SHARP + 03h 21′ 29”
121. GERDEGENKOLB John TEAM ARGOS-SHIMANO + 03h 23′ 23”
122. FRASICARD Romain EUSKALTEL – EUSKADI + 03h 23′ 54”
123. CANVEILLEUX David TEAM EUROPCAR + 03h 24′ 18”
124. FRAMINARD Sébastien AG2R LA MONDIALE + 03h 24′ 28”
125. FRAKADRI Blel AG2R LA MONDIALE + 03h 27′ 19”
126. FRAROY Jérémy FDJ.FR + 03h 28′ 39”
127. ESPLOPEZ GARCIA David SKY PROCYCLING + 03h 28′ 47”
128. ITAFAVILLI Elia LAMPRE – MERIDA + 03h 31′ 19”
129. GERGREIPEL André LOTTO-BELISOL + 03h 32′ 07”
130. AUSMEYER Cameron ORICA GREENEDGE + 03h 32′ 14”
131. BELVANMARCKE Sep BELKIN PRO CYCLING + 03h 34′ 29”
132. BELWYNANTS Maarten BELKIN PRO CYCLING + 03h 37′ 06”
133. BRAFISCHER Murilo Antoniobil FDJ.FR + 03h 37′ 48”
134. FRAREZA Kévin TEAM EUROPCAR + 03h 38′ 31”
135. GBRSTANNARD Ian SKY PROCYCLING + 03h 38′ 49”
136. PORPAULINHO Sergio Miguel Moreira TEAM SAXO-TINKOFF + 03h 38′ 58”
137. ITACIMOLAI Davide LAMPRE – MERIDA + 03h 40′ 31”
138. NEDDE KORT Koen TEAM ARGOS-SHIMANO + 03h 40′ 51”
139. ESPPEREZ MORENO Ruben EUSKALTEL – EUSKADI + 03h 43′ 15”
140. GBRTHOMAS Geraint SKY PROCYCLING + 03h 43′ 34”
141. BLRKUCHYNSKI Aliaksandr KATUSHA TEAM + 03h 45′ 02”
142. ITATRENTIN Matteo OMEGA PHARMA-QUICK STEP + 03h 45′ 30”
143. FRADUMOULIN Samuel AG2R LA MONDIALE + 03h 47′ 07”
144. NEDVAN POPPEL Boy VACANSOLEIL-DCM + 03h 48′ 11”
145. NEDCURVERS Roy TEAM ARGOS-SHIMANO + 03h 48′ 30”
146. GERFRÖHLINGER Johannes TEAM ARGOS-SHIMANO + 03h 49′ 02”
147. NORKRISTOFF Alexander KATUSHA TEAM + 03h 49′ 50”
148. GBRCAVENDISH Mark OMEGA PHARMA-QUICK STEP + 03h 52′ 04”
149. NEDTERPSTRA Niki OMEGA PHARMA-QUICK STEP + 03h 52′ 05”
150. NEDLEEZER Thomas BELKIN PRO CYCLING + 03h 53′ 55”
151. FRAHIVERT Jonathan SOJASUN + 03h 57′ 09”
152. AUSGOSS Matthew Harley ORICA GREENEDGE + 03h 57′ 24”
153. BELSTEEGMANS Gert OMEGA PHARMA-QUICK STEP + 03h 59′ 14”
154. AUSLANCASTER Brett Daniel ORICA GREENEDGE + 04h 00′ 19”
155. DENVANDBORG Brian CANNONDALE + 04h 00′ 21”
156. FRACOUSIN Jérome TEAM EUROPCAR + 04h 01′ 10”
157. ITAFERRARI Roberto LAMPRE – MERIDA + 04h 02′ 09”
158. FRAGENE Yohann TEAM EUROPCAR + 04h 03′ 06”
159. FRAPINEAU Jérôme OMEGA PHARMA-QUICK STEP + 04h 03′ 11”
160. BELROELANDTS Jurgen LOTTO-BELISOL + 04h 03′ 18”
161. AUSO’GRADY Stuart ORICA GREENEDGE + 04h 03′ 27”
162. NZLHENDERSON Gregory LOTTO-BELISOL + 04h 04′ 26”
163. BELWILLEMS Frederik LOTTO-BELISOL + 04h 05′ 20”
164. NEDTIMMER Albert TEAM ARGOS-SHIMANO + 04h 07′ 19”
165. ESPLOBATO DEL VALLE Juan José EUSKALTEL – EUSKADI + 04h 07′ 55”
166. GERKITTEL Marcel TEAM ARGOS-SHIMANO + 04h 10′ 08”
167. KAZMURAVYEV Dmitriy ASTANA PRO TEAM + 04h 21′ 46”
168. KAZBAZAYEV Assan ASTANA PRO TEAM + 04h 24′ 52”
169. CANTUFT Svein ORICA GREENEDGE + 04h 27′ 55”

 

Foto: bettiniphoto.net

Andrzej