ccc polsat polkowiceStefan Schumacher (Christina Watches-Onfone) wygrał poranną czasówkę na wyścigu Sibiu Cycling Tour. Bardzo dobrze zaprezentowali się kolarze CCC Polsat Polkowice: Mateusz Taciak był trzeci, a w pierwszej dziesiątce znalazło się jeszcze trzech zawodników tej ekipy! Davide Rebellin, który zajął dziewiątą pozycję, utrzymał prowadzenie w klasyfikacji generalnej.

Rozpoczynająca niedzielne ściganie czasówka liczyła tylko 11,4 km i charakteryzowała się raczej płaskim profilem. Najszybciej dystans przejechał specjalista w tej dziedzinie, Stefan Schumacher z ekipy Christina Watches-Onfone. Na drugim miejscu uplasował się mistrz Ukrainy w jeździe na czas, Andriy Vasylyuk (Kolss Cycling Team). Trzecie miejsce przypadło Mateuszowi Taciakowi (CCC Polsat Polkowice), który stracił do zwycięzcy 14 sekund.

W pierwszej dziesiątce uplasowało się jeszcze trzech zawodników z ekipy Piotra Wadeckiego: Adrian Kurek (5. miejsce), Nikolay Mihaylov (6. miejsce) i Davide Rebellin (9. pozycja). Rebellin utrzymał prowadzenie w klasyfikacji generalnej i do ostatniego etapu przystąpi z przewagą 58 sekund nad Matija Kvasina (Team Gourmetfein – Simplon). Przypomnijmy, że Davide jest także posiadaczem koszulek lidera klasyfikacji punktowej i górskiej.

Przed kolarzami jeszcze 138,2 km etap wokół Sibiu.

Wyniki:

1 SCHUMACHER Stefan Christina Watches-Onfone 16 20 14:05 48.568

2 VASYLYUK Andriy Kolss Cycling Team 11 12 0:12 47.888

3 TACIAK Mateusz CCC Polsat Polkowice 6 7 0:14 47.776

4 LAGKUTI Sergiy Kolss Cycling Team 5 5 0:19 47.500

5 KUREK Adrian CCC Polsat Polkowice 4 4 0:22 47.336

6 MIHAYLOV Nikolay CCC Polsat Polkowice 2 3 0:24 47.227

7 KOSTYUK Denys Kolss Cycling Team 2 0:25 47.172

8 KUSZTOR Peter Utensilnord – ora24.eu 1 0:30 46.903

9 REBELLIN Davide CCC Polsat Polkowice ,, ,,

10 DE LA PARTE GONZALEZ Víctor SP Tableware 0:31 46.849

11 POPKOV Vitaliy ISD Continental Team 0:34 46.689

12 PARDINI Olivier Verandas Willems 0:35 46.636

13 BERTAZZO Omar Androni – Venezuela ,, ,,

14 SřRENSEN Jimmi Christina Watches-Onfone 0:38 46.478

15 DI SERAFINO Matteo Androni – Venezuela 0:40 46.373

16 PöSTLBERGER Lukas Team Gourmetfein – Simplon 0:41 46.321

17 KVASINA Matija Team Gourmetfein – Simplon ,, ,,

18 KRIVTSOV Dmitro ISD Continental Team 0:43 46.216

19 ZABALLA GUTIERREZ Constantino Christina Watches-Onfone ,, ,,

20 KOVáC Maros Slovakia 0:44 46.164

21 EIBEGGER Markus Team Gourmetfein – Simplon 0:45 46.112

22 TANOVITCHII Nicolae Tusnad Cycling Team 0:46 46.061

23 MORAJKO Jacek CCC Polsat Polkowice 0:47 46.009

24 KVACHUK Oleksandr Kolss Cycling Team ,, ,,

25 OWSIAN Lukasz CCC Polsat Polkowice ,, ,,

26 PLARRE Mathias LKT Team Brandenburg 0:51 45.804

27 KHRIPTA Andriy Kolss Cycling Team 0:53 45.702

28 DECKERT Sebastian LKT Team Brandenburg ,, ,,

29 MALAGUTI Alessandro Androni – Venezuela 0:55 45.600

30 SOBALLA Carl LKT Team Brandenburg 0:56 45.549

31 DER Zsolt Utensilnord – ora24.eu ,, ,,

32 LOVASSY Krisztian Utensilnord – ora24.eu 0:59 45.398

33 VASYLIV Yuriy LKT Team Brandenburg 1:01 45.298

34 SMEYERS Floris Verandas Willems 1:03 45.198

35 JURCO Matej Slovakia ,, ,,

36 CIOBAN Sergiu Tusnad Cycling Team 1:04 45.149

37 CADOR Rida Utensilnord – ora24.eu 1:06 45.049

38 AGARKOV Yuriy ISD Continental Team ,, ,,

39 CARNEVALI Jean Albert Verandas Willems 1:11 44.803

40 VANDYCK Niels Verandas Willems 1:12 44.755

41 SHEYDYK Oleksandr ISD Continental Team 1:14 44.657

42 WILMANN Frederik Christina Watches-Onfone ,, ,,

43 CARRASCO GARCIA Sergio Tusnad Cycling Team 1:17 44.512

44 BERDOS Oleg Tusnad Cycling Team 1:18 44.464

45 SAKELLARIDIS MAGKOYRAS Neofytos SP Tableware 1:19 44.416

46 PAAJANEN Paavo Team Differdange – Losch ,, ,,

47 BIHEL César Team Differdange – Losch 1:21 44.320

48 VASILYEV Maksym ISD Continental Team 1:22 44.272

49 PAKHTUSOV Anatoliy ISD Continental Team ,, ,,

50 GUARDIOLA TORA Salvador Team Differdange – Losch 1:23 44.224

51 KAUPAS Gediminas Team Differdange – Losch ,, ,,

52 FERRARI Sergio Verandas Willems 1:24 44.177

53 HONKISZ Adrian CCC Polsat Polkowice ,, ,,

54 ZAJAC Bartosz TC Chrobry Lasocki Glogow 1:25 44.129

55 PACHECO TORRES Francisco Jose Christina Watches-Onfone ,, ,,

56 ZAGORODNY Volodymyr Kolss Cycling Team 1:26 44.082

57 BRAICO Alexandr Tusnad Cycling Team ,, ,,

58 DAKTERIS Janis Team Differdange – Losch ,, ,,

59 ERMETI Giairo Androni – Venezuela ,, ,,

60 KNAUP Tobias LKT Team Brandenburg 1:28 43.987

61 VAN DIJK Peter SP Tableware 1:29 43.940

62 BRONIS Roman Slovakia 1:32 43.799

63 HELMIG Christian Team Differdange – Losch 1:35 43.660

64 PREVAR Oleksandr Kolss Cycling Team ,, ,,

65 KENYERES Abel Utensilnord – ora24.eu 1:36 43.613

66 PALOTAI Peter Utensilnord – ora24.eu 1:37 43.567

67 HERRMANN Jonathan LKT Team Brandenburg ,, ,,

68 NOVAK Carol Eduard Tusnad Cycling Team ,, ,,

69 MARIN Matej Team Gourmetfein – Simplon 1:38 43.521

70 SOBRINO MARTINEZ Joaquin SP Tableware 1:43 43.291

71 ZEKAVICA Jovan Serbia 1:45 43.200

72 NESSET Sigurd Froy – Bianchi 1:48 43.064

73 BORISAVLJEVIC Miloš Serbia ,, ,,

74 ZATORSKI Konrad TC Chrobry Lasocki Glogow ,, ,,

75 ALDEGHERI Daniele Christina Watches-Onfone ,, ,,

76 STEVIC Ivan Tusnad Cycling Team 1:49 43.019

77 MAHDAR Martin Slovakia 1:51 42.929

78 DANILOVIC Marko Serbia ,, ,,

79 STEFANOVIC Stefan Serbia 1:55 42.750

80 HASANOVIC Esad Serbia 1:56 42.706

81 MAJOREK Adam TC Chrobry Lasocki Glogow 1:57 42.661

82 PAULUS Dennis Team Gourmetfein – Simplon 1:58 42.617

83 KRAKOWIAK Norbert TC Chrobry Lasocki Glogow 2:05 42.309

84 TYBOR Patrik Slovakia 2:08 42.179

85 CSICSAKY Tamas Romania 2:11 42.049

86 SPIKSETH Elias Froy – Bianchi 2:14 41.920

87 SCHöNBERGER Sebastian Team Gourmetfein – Simplon 2:15 41.878

88 TINTEA Nicolae Romania 2:16 41.835

89 PLESEA Valentin Romania 2:18 41.750

90 KARATZIOS Georgios SP Tableware ,, ,,

91 SIMANTIRAKIS Vasileios SP Tableware 2:23 41.538

92 SKRZESZEWSKI Piotr TC Chrobry Lasocki Glogow ,, ,,

93 PEDERSEN Martin Christina Watches-Onfone 2:25 41.455

94 TANDREVOLD Halvor Landmark Froy – Bianchi 2:26 41.413

95 SDRAILA Bogdan Romania 2:28 41.329

96 ZALESKY Milan Czech Republic 2:29 41.288

97 EKELI Eivind Froy – Bianchi 2:31 41.205

98 COMAN Bogdan Romania ,, ,,

99 NITU Adrian Romania ,, ,,

100 SUNDHAGEN Tord Froy – Bianchi 2:39 40.876

101 PARRINELLO Antonio Androni – Venezuela 2:41 40.795

102 VYSNA Matej Slovakia ,, ,,

103 PYTKA Jakub TC Chrobry Lasocki Glogow ,, ,,

104 KAZSA Gabor Serbia 2:43 40.714

105 HUDECEK Petr Czech Republic 2:44 40.674

106 FORNALSKI Damian TC Chrobry Lasocki Glogow ,, ,,

107 KOZUSNIK Adam Czech Republic 2:46 40.593

108 GAVAZZI Mattia Androni – Venezuela 3:01 40.000

109 ILIAS Periklis SP Tableware ,, ,,

110 BURTON Jeremy Verandas Willems 3:03 39.922

111 KUKRLE Michael Czech Republic 3:04 39.883

112 MICEK Ondrej Czech Republic ,, ,,

113 CRISTA Daniel Romania 3:08 39.729

114 KOZOMARA Nikola Serbia 3:24 39.123

115 MAREK Miroslav Czech Republic 3:42 38.463

 

Klasyfikacja generalna:

1 (1) REBELLIN Davide CCC Polsat Polkowice 8 8:53:19

2 (2) KVASINA Matija Team Gourmetfein – Simplon 0:58

3 (4) ZABALLA GUTIERREZ Constantino Christina Watches-Onfone 1:21

4 (3) WILMANN Frederik Christina Watches-Onfone 1:31

5 (6) DE LA PARTE GONZALEZ Víctor SP Tableware 1:34

6 (8) KUSZTOR Peter Utensilnord – ora24.eu 1:45

7 (7) PöSTLBERGER Lukas Team Gourmetfein – Simplon 1:52

8 (10) SCHUMACHER Stefan Christina Watches-Onfone 1:57

9 (5) VANDYCK Niels Verandas Willems 2:08

10 (11) MIHAYLOV Nikolay CCC Polsat Polkowice 2:30

11 (9) PAKHTUSOV Anatoliy ISD Continental Team 2:57

12 (12) DI SERAFINO Matteo Androni – Venezuela 3:09

13 (14) LAGKUTI Sergiy Kolss Cycling Team 3:15

14 (13) EIBEGGER Markus Team Gourmetfein – Simplon 3:28

15 (17) KOSTYUK Denys Kolss Cycling Team 4:03

16 (15) HONKISZ Adrian CCC Polsat Polkowice 4:25

17 (16) SHEYDYK Oleksandr ISD Continental Team 4:44

18 (18) BIHEL César Team Differdange – Losch 5:43

19 (22) DECKERT Sebastian LKT Team Brandenburg 7:06

20 (21) CARNEVALI Jean Albert Verandas Willems 7:07

21 (20) PAAJANEN Paavo Team Differdange – Losch 7:13

22 (23) JURCO Matej Slovakia 7:18

23 (19) NITU Adrian Romania 7:24

24 (24) POPKOV Vitaliy ISD Continental Team 7:44

25 (25) BRAICO Alexandr Tusnad Cycling Team 8:37

26 (26) CARRASCO GARCIA Sergio Tusnad Cycling Team 9:03

27 (29) KRIVTSOV Dmitro ISD Continental Team 10:03

28 (27) PAULUS Dennis Team Gourmetfein – Simplon 10:13

29 (28) BORISAVLJEVIC Miloš Serbia 10:32

30 (30) BERDOS Oleg Tusnad Cycling Team 10:53

31 (32) PLARRE Mathias LKT Team Brandenburg 10:58

32 (33) KHRIPTA Andriy Kolss Cycling Team 11:11

33 (31) SCHöNBERGER Sebastian Team Gourmetfein – Simplon 12:03

34 (35) VAN DIJK Peter SP Tableware 13:36

35 (34) HASANOVIC Esad Serbia 13:56

36 (38) KVACHUK Oleksandr Kolss Cycling Team 14:36

37 (36) KENYERES Abel Utensilnord – ora24.eu 14:57

38 (37) FERRARI Sergio Verandas Willems 15:06

39 (41) DER Zsolt Utensilnord – ora24.eu 15:27

40 (40) ZAJAC Bartosz TC Chrobry Lasocki Glogow 15:40

41 (39) ALDEGHERI Daniele Christina Watches-Onfone 15:56

42 (42) GUARDIOLA TORA Salvador Team Differdange – Losch 16:20

43 (44) TACIAK Mateusz CCC Polsat Polkowice 16:58

44 (43) KOZUSNIK Adam Czech Republic 18:07

45 (45) PACHECO TORRES Francisco Jose Christina Watches-Onfone 18:20

46 (46) TANOVITCHII Nicolae Tusnad Cycling Team 18:24

47 (48) SMEYERS Floris Verandas Willems 18:58

48 (47) NESSET Sigurd Froy – Bianchi 19:39

49 (49) PARRINELLO Antonio Androni – Venezuela 21:12

50 (53) KOVáC Maros Slovakia 21:18

51 (52) PREVAR Oleksandr Kolss Cycling Team 21:28

52 (50) HUDECEK Petr Czech Republic 21:33

53 (51) TINTEA Nicolae Romania 22:06

54 (54) MARIN Matej Team Gourmetfein – Simplon 22:26

55 (55) KNAUP Tobias LKT Team Brandenburg 23:48

56 (58) VASYLYUK Andriy Kolss Cycling Team 24:11

57 (56) STEFANOVIC Stefan Serbia 24:31

58 (57) BRONIS Roman Slovakia 24:38

59 (60) PARDINI Olivier Verandas Willems 26:17

60 (59) MAHDAR Martin Slovakia 27:30

61 (61) ZEKAVICA Jovan Serbia 28:18

62 (63) MORAJKO Jacek CCC Polsat Polkowice 28:43

63 (62) HELMIG Christian Team Differdange – Losch 28:51

64 (64) SOBALLA Carl LKT Team Brandenburg 29:10

65 (65) SAKELLARIDIS MAGKOYRAS Neofytos SP Tableware 29:41

66 (67) CADOR Rida Utensilnord – ora24.eu 30:13

67 (68) NOVAK Carol Eduard Tusnad Cycling Team 30:56

68 (66) ILIAS Periklis SP Tableware 31:42

69 (70) PALOTAI Peter Utensilnord – ora24.eu 31:57

70 (71) SPIKSETH Elias Froy – Bianchi 32:37

71 (69) SUNDHAGEN Tord Froy – Bianchi 32:38

72 (73) AGARKOV Yuriy ISD Continental Team 33:26

73 (74) VASILYEV Maksym ISD Continental Team 33:58

74 (72) COMAN Bogdan Romania 34:38

75 (75) PLESEA Valentin Romania 34:57

76 (77) OWSIAN Lukasz CCC Polsat Polkowice 35:45

77 (76) TYBOR Patrik Slovakia 36:42

78 (83) SřRENSEN Jimmi Christina Watches-Onfone 36:43

79 (84) BERTAZZO Omar Androni – Venezuela 36:46

80 (78) MAJOREK Adam TC Chrobry Lasocki Glogow 37:07

81 (88) KUREK Adrian CCC Polsat Polkowice 37:18

82 (86) MALAGUTI Alessandro Androni – Venezuela 37:21

83 (81) HERRMANN Jonathan LKT Team Brandenburg 37:30

84 (87) ERMETI Giairo Androni – Venezuela 38:06

85 (79) EKELI Eivind Froy – Bianchi 38:20

86 (82) ZALESKY Milan Czech Republic 38:32

87 (85) PEDERSEN Martin Christina Watches-Onfone 38:39

88 (80) MICEK Ondrej Czech Republic 38:55

89 (93) LOVASSY Krisztian Utensilnord – ora24.eu 39:16

90 (90) CSICSAKY Tamas Romania 39:20

91 (91) SDRAILA Bogdan Romania 39:37

92 (89) BURTON Jeremy Verandas Willems 40:08

93 (92) VYSNA Matej Slovakia 40:16

94 (95) SOBRINO MARTINEZ Joaquin SP Tableware 40:34

95 (99) CIOBAN Sergiu Tusnad Cycling Team 40:54

96 (97) DAKTERIS Janis Team Differdange – Losch 40:59

97 (94) SIMANTIRAKIS Vasileios SP Tableware 41:03

98 (96) SKRZESZEWSKI Piotr TC Chrobry Lasocki Glogow 41:30

99 (101) ZAGORODNY Volodymyr Kolss Cycling Team 41:41

100 (100) STEVIC Ivan Tusnad Cycling Team 41:56

101 (98) TANDREVOLD Halvor Landmark Froy – Bianchi 42:05

102 (102) ZATORSKI Konrad TC Chrobry Lasocki Glogow 43:45

103 (103) KARATZIOS Georgios SP Tableware 44:20

104 (105) FORNALSKI Damian TC Chrobry Lasocki Glogow 45:55

105 (106) KAZSA Gabor Serbia 46:21

106 (104) MAREK Miroslav Czech Republic 46:36

107 (108) KAUPAS Gediminas Team Differdange – Losch 46:46

108 (107) CRISTA Daniel Romania 46:49

109 (109) DANILOVIC Marko Serbia 49:21

110 (111) VASYLIV Yuriy LKT Team Brandenburg 52:13

111 (113) KRAKOWIAK Norbert TC Chrobry Lasocki Glogow 53:54

112 (110) GAVAZZI Mattia Androni – Venezuela 54:11

113 (112) KUKRLE Michael Czech Republic 54:34

114 (114) PYTKA Jakub TC Chrobry Lasocki Glogow 54:42

115 (115) KOZOMARA Nikola Serbia 1:03:56

 

Foto:Artur Machnik

Arek Waluga