Chris FroomeChris Froome (Sky Team) wygrywając etap z metą na szczycie Mont Ventoux, umocnił się na fotelu lidera setnej odsłony Tour de France. Białą koszulkę na rzecz Nairo Quintany (Movistar) stracił Michał Kwiatkowski (Omega Pharma – Quick Step).

Start do najdłuższego etapu setnej edycji Wielkiej Pętli nastąpił w Givors, a metę po 242,5 kilometrach wyznaczono na szczycie słynnego podjazdu Mont Ventoux. 14. Lipiec we Francji to Dzień Niepodległości– święto narodowe w tym kraju. Praktycznie cały odcinek był pofałdowany, jednak nieco ponad 20 kilometrów przed kreską, droga mocno zaczęła unosić się w górę.

Na około 30 kilometrze utworzyła się ucieczka dnia. Byli tam: Peter Sagan (Cannondale), Markel Irizar (RadioShack), Pierrick Fédrigo i Jérémy Roy (FDJ), Christophe Riblon (AG2R), Alberto Losada (Katusha), Sylvain Chavanel (Omega Pharma-Quick Step), Daryl Impey (Orica-GreenEdge) oraz Wouter Poels (Vacansoleil). Harcownicy odjechali od zasadniczej grupy maksymalnie na ponad 6 minut, jednak peleton wkrótce rozpoczął pogoń za prowadzącą dziewiątką.

Rozpoczynając finałowy podjazd, na czele byli jeszcze tylko Sylvain Chavanel, Christophe Riblon oraz Markel Irizar. Chavanel zgubił swoich współtowarzyszy i samotnie kontynuował wspinaczkę.

14 km przed kreską zaatakował Mikel Nieve (Euskaltel-Euskadi). Bask szybko “przegonił” Francuzów oraz Hiszpana, którzy nie wytrzymali tempa. 2 kilometry dalej, do przodu ruszył Nairo Quintana (Movistar). 10 km przed szczytem Kolumbijczyk dogonił Nieve i mieli około 40. sekund nad grupą faworytów prowadzoną przez Petera Kenaugha oraz Richiego Porte, którzy byli ostatnimi pomocnikami Chrisa Froome`a w szeregach Sky Team. Jechał tam też także Michał Kwiatkowski (Omega Pharma – Quick Step). Polak odpadł od najlepszych na 9. km przed metą.

Kilometr dalej, prowadzący duet miał już tylko 15. sekund przewagi, a z grupki faworytów została już tylko trójka… Byli to Richie Porte i  Chris Froome (obaj Sky Team) oraz Alberto Contador (Saxo-Tinkoff). Gdy Porte się napracował, zaatakował Froome. Brytyjczyk szybko zgubił Alberto Contadora i doszedł Nairo Quintanę. Lider wyścigu postanowił zgubić Kolumbijczyka, ale filigranowy zawodnik Movistaru nie poddawał się i trzymał się za urodzonym w Kenii zawodnikiem.

Froome oderwał się od Quintany dopiero na nieco ponad kilometr przed końcem i na mecie uzyskał nad nim 29. sekund. Tymczasem Nieve i Contador zostali schwytani przez grupkę pościgową, jednak Bask zdążył zająć jeszcze 3. miejsce na tym prestiżowym odcinku.

Michał Kwiatkowski dotarł do mety jako osiemnasty, jednak stracił białą koszulkę najlepszego młodzieżowca.

Wyniki:

1 FROOME Christopher Sky Procycling 20 100 5:48:45

2 QUINTANA ROJAS Nairo Alexander Movistar Team 10 70 0:29

3 NIEVE ITURALDE Mikel Euskaltel – Euskadi 6 50 1:23

4 RODRIGUEZ OLIVER Joaquim Katusha Team 4 40 ,,

5 KREUZIGER Roman Team Saxo-Tinkoff 2 32 1:40

6 CONTADOR VELASCO Alberto Team Saxo-Tinkoff 26 ,,

7 FUGLSANG Jakob Astana Pro Team 22 1:43

8 MOLLEMA Bauke Belkin Pro Cycling Team 18 1:46

9 TEN DAM Laurens Belkin Pro Cycling Team 14 1:53

10 PERAUD Jean-Christophe AG2R La Mondiale 10 2:08

11 DE CLERCQ Bart Lotto Belisol Team 8 2:12

12 ROGERS Michael Team Saxo-Tinkoff 6 2:26

13 VALVERDE BELMONTE Alejandro Movistar Team 4 2:32

14 MARTIN Daniel Garmin – Sharp 2 2:36

15 PORTE Richie Sky Procycling 1 2:49

16 MORENO FERNáNDEZ Daniel Katusha Team 3:06

17 GESINK Robert Belkin Pro Cycling Team 3:11

18 KWIATKOWSKI Michal Omega Pharma – Quick-Step 3:14

19 BARDET Romain AG2R La Mondiale 3:15

20 MONFORT Maxime RadioShack – Leopard 3:31

21 ANTON HERNANDEZ Igor Euskaltel – Euskadi 4:07

22 GADRET John AG2R La Mondiale 4:56

23 BAKELANTS Jan RadioShack – Leopard 5:04

24 HERNáNDEZ BLAZQUEZ Jesús Team Saxo-Tinkoff 6:13

25 TALANSKY Andrew Garmin – Sharp 6:38

26 VELITS Peter Omega Pharma – Quick-Step 6:44

27 MEDEREL Maxime Sojasun ,,

28 ROLLAND Pierre Team Europcar 8:39

29 GILBERT Philippe BMC Racing Team 8:46

30 MORABITO Steve BMC Racing Team ,,

31 EVANS Cadel BMC Racing Team ,,

32 ZUBELDIA AGIRRE Haimar RadioShack – Leopard ,,

33 MOLARD Rudy Cofidis Solutions Crédits ,,

34 MATE MARDONES Luis Angel Cofidis Solutions Crédits ,,

35 NAVARRO GARCIA Daniel Cofidis Solutions Crédits ,,

36 VORGANOV Eduard Katusha Team 10:07

37 HANSEN Adam Lotto Belisol Team 10:29

38 KLöDEN Andréas RadioShack – Leopard 10:42

39 SCHLECK Andy RadioShack – Leopard ,,

40 TROFIMOV Yuri Katusha Team 11:16

41 SERPA PEREZ Jose Rodolfo Lampre – Merida 12:01

42 VOECKLER Thomas Team Europcar 12:02

43 FEILLU Brice Sojasun 12:23

44 AMADOR BAKKAZAKOVA Andrey Movistar Team 12:34

45 KENNAUGH Peter Sky Procycling 12:38

46 COPPEL Jérome Cofidis Solutions Crédits 13:06

47 CLARKE Simon Orica GreenEDGE 13:16

48 NORDHAUG Lars Petter Belkin Pro Cycling Team ,,

49 OROZ UGALDE Juan José Euskaltel – Euskadi ,,

50 TANKINK Bram Belkin Pro Cycling Team 13:28

51 LEVARLET Guillaume Cofidis Solutions Crédits 14:08

52 VUILLERMOZ Alexis Sojasun 14:51

53 CHAVANEL Sylvain Omega Pharma – Quick-Step 15:29

54 ROCHE Nicolas Team Saxo-Tinkoff 16:39

55 RIBLON Christophe AG2R La Mondiale 16:47

56 GALLOPIN Tony RadioShack – Leopard 16:56

57 DIDIER Laurent RadioShack – Leopard ,,

58 HOOGERLAND Johnny Vacansoleil – DCM 17:14

59 DUMOULIN Tom Team Argos – Shimano ,,

60 DUPONT Hubert AG2R La Mondiale ,,

61 MOINARD Amaël BMC Racing Team ,,

62 ASTARLOZA CHAURREAU Mikel Euskaltel – Euskadi ,,

63 GAUTIER Cyril Team Europcar 17:50

64 VICHOT Arthur Equipe Cycliste FDJ.fr 17:57

65 DELAPLACE Anthony Sojasun 18:19

66 DE GENDT Thomas Vacansoleil – DCM 18:25

67 POELS Wout Vacansoleil – DCM ,,

68 ROJAS GIL Jose Joaquin Movistar Team 19:20

69 PLAZA MOLINA Ruben Movistar Team ,,

70 COSTA Rui Movistar Team ,,

71 WESTRA Lieuwe Vacansoleil – DCM ,,

72 DANIELSON Thomas Garmin – Sharp ,,

73 SIUTSOU Kanstantsin Sky Procycling ,,

74 GASPAROTTO Enrico Astana Pro Team ,,

75 GAVAZZI Francesco Astana Pro Team ,,

76 LAGUTIN Sergey Vacansoleil – DCM ,,

77 IRIZAR ARANBURU Markel RadioShack – Leopard ,,

78 LEMOINE Cyril Sojasun ,,

79 GESCHKE Simon Team Argos – Shimano 19:52

80 PINOT Thibaut Equipe Cycliste FDJ.fr 19:56

81 BOOKWALTER Brent BMC Racing Team ,,

82 FEDRIGO Pierrick Equipe Cycliste FDJ.fr 20:06

83 JEANNESSON Arnold Equipe Cycliste FDJ.fr ,,

84 GENIEZ Alexandre Equipe Cycliste FDJ.fr 20:30

85 GERRANS Simon Orica GreenEDGE 23:07

86 IMPEY Daryl Orica GreenEDGE ,,

87 O’GRADY Stuart Orica GreenEDGE ,,

88 MEYER Cameron Orica GreenEDGE ,,

89 MILLAR David Garmin – Sharp ,,

90 FROHLINGER Johannes Team Argos – Shimano ,,

91 GREIPEL Andre Lotto Belisol Team 24:49

92 BOOM Lars Belkin Pro Cycling Team 24:54

93 BURGHARDT Marcus BMC Racing Team 25:26

94 QUINZIATO Manuel BMC Racing Team 26:59

95 BENNATI Daniele Team Saxo-Tinkoff ,,

96 TOSATTO Matteo Team Saxo-Tinkoff ,,

97 ROY Jérémy Equipe Cycliste FDJ.fr 27:13

98 NIEMIEC Przemyslaw Lampre – Merida 27:36

99 MORI Manuele Lampre – Merida ,,

100 KUSCHYNSKI Aleksandr Katusha Team ,,

101 SABATINI Fabio Cannondale Pro Cycling Team ,,

102 DE KORT Koen Team Argos – Shimano ,,

103 CURVERS Roy Team Argos – Shimano ,,

104 SIEBERG Marcel Lotto Belisol Team ,,

105 VAN POPPEL Danny Vacansoleil – DCM ,,

106 ERVITI OLLO Imanol Movistar Team ,,

107 KOREN Kristjan Cannondale Pro Cycling Team ,,

108 VAN GARDEREN Tejay BMC Racing Team ,,

109 CUNEGO Damiano Lampre – Merida ,,

110 GARCíA ETXEGIBEL Egoitz Cofidis Solutions Crédits ,,

111 WILLEMS Frederik Lotto Belisol Team ,,

112 LE MEVEL Christophe Cofidis Solutions Crédits ,,

113 WYNANTS Maarten Belkin Pro Cycling Team ,,

114 HESJEDAL Ryder Garmin – Sharp ,,

115 VEILLEUX David Team Europcar ,,

116 BAK Lars Ytting Lotto Belisol Team ,,

117 VOIGT Jens RadioShack – Leopard ,,

118 SICARD Romain Euskaltel – Euskadi ,,

119 MALACARNE Davide Team Europcar ,,

120 MURAVYEV Dmitriy Astana Pro Team ,,

121 MOREIRA PAULINHO Sergio Miguel Team Saxo-Tinkoff ,,

122 DUMOULIN Samuel AG2R La Mondiale ,,

123 VANMARCKE Sep Belkin Pro Cycling Team ,,

124 COUSIN Jérôme Team Europcar ,,

125 MARTIN Tony Omega Pharma – Quick-Step ,,

126 DEGENKOLB John Team Argos – Shimano 27:46

127 THOMAS Geraint Sky Procycling 27:56

128 TERPSTRA Niki Omega Pharma – Quick-Step 28:05

129 GENE Yohann Team Europcar 28:16

130 SAGAN Peter Cannondale Pro Cycling Team 28:28

131 MARANGONI Alan Cannondale Pro Cycling Team ,,

132 BOECKMANS Kris Vacansoleil – DCM ,,

133 MINARD Sébastien AG2R La Mondiale ,,

134 STANNARD Ian Sky Procycling 28:39

135 TIMMER Albert Team Argos – Shimano ,,

136 LOPEZ GARCIA David Sky Procycling 28:56

137 TAARAMäE Rein Cofidis Solutions Crédits 29:08

138 LEEZER Tom Belkin Pro Cycling Team 29:48

139 DE MARCHI Alessandro Cannondale Pro Cycling Team ,,

140 BODNAR Maciej Cannondale Pro Cycling Team ,,

141 LOSADA ALGUACIL Alberto Katusha Team ,,

142 ARASHIRO Yukiya Team Europcar 30:23

143 BAUER Jack Garmin – Sharp 31:26

144 SIMON Julien Sojasun 32:09

145 GOSS Matthew Orica GreenEDGE 32:36

146 HENDERSON Gregory Lotto Belisol Team ,,

147 ALBASINI Michael Orica GreenEDGE ,,

148 FISCHER Murilo Antonio Equipe Cycliste FDJ.fr ,,

149 LANCASTER Brett Orica GreenEDGE ,,

150 CAVENDISH Mark Omega Pharma – Quick-Step ,,

151 PINEAU Jérome Omega Pharma – Quick-Step ,,

152 FLECHA Juan Antonio Vacansoleil – DCM ,,

153 VAN POPPEL Boy Vacansoleil – DCM ,,

154 NAVARDAUSKAS Ramunas Garmin – Sharp ,,

155 STEEGMANS Gert Omega Pharma – Quick-Step ,,

156 PEREZ MORENO Ruben Euskaltel – Euskadi ,,

157 EL FARES Julien Sojasun ,,

158 REZA Kevin Team Europcar ,,

159 ROELANDTS Jurgen Lotto Belisol Team ,,

160 IZAGIRRE INSAUSTI Gorka Euskaltel – Euskadi ,,

161 VANDBORG Brian Cannondale Pro Cycling Team ,,

162 IZAGIRRE INSAUSTI Ion Euskaltel – Euskadi ,,

163 VEELERS Tom Team Argos – Shimano ,,

164 MOSER Moreno Cannondale Pro Cycling Team ,,

165 KITTEL Marcel Team Argos – Shimano ,,

166 TUFT Svein Orica GreenEDGE ,,

167 LUTSENKO Aleksey Astana Pro Team ,,

168 BRUTT Pavel Katusha Team ,,

169 KRISTOFF Alexander Katusha Team ,,

170 BAZAYEV Assan Astana Pro Team ,,

171 FERRARI Roberto Lampre – Merida ,,

172 FAVILLI Elia Lampre – Merida ,,

173 SMUKULIS Gatis Katusha Team ,,

174 KADRI Blel AG2R La Mondiale ,,

175 CASTROVIEJO Jonathan Movistar Team ,,

176 MARINO Jean Marc Sojasun ,,

177 CIMOLAI Davide Lampre – Merida ,,

178 BONNET William Equipe Cycliste FDJ.fr ,,

179 TRENTIN Matteo Omega Pharma – Quick-Step ,,

180 LOBATO DEL VALLE Juan Jose Euskaltel – Euskadi 32:50

181 HIVERT Jonathan Sojasun 50:21

 Klasyfikacja generalna:

1 (1) FROOME Christopher Sky Procycling 61:11:43

2 (2) MOLLEMA Bauke Belkin Pro Cycling Team 4:14

3 (3) CONTADOR VELASCO Alberto Team Saxo-Tinkoff 4:25

4 (4) KREUZIGER Roman Team Saxo-Tinkoff 4:28

5 (5) TEN DAM Laurens Belkin Pro Cycling Team 4:54

6 (8) QUINTANA ROJAS Nairo Alexander Movistar Team 5:47

7 (6) FUGLSANG Jakob Astana Pro Team 6:22

8 (10) RODRIGUEZ OLIVER Joaquim Katusha Team 7:11

9 (9) PERAUD Jean-Christophe AG2R La Mondiale 7:47

10 (7) KWIATKOWSKI Michal Omega Pharma – Quick-Step 7:58

11 (11) MARTIN Daniel Garmin – Sharp 8:28

12 (14) ROGERS Michael Team Saxo-Tinkoff 9:54

13 (12) TALANSKY Andrew Garmin – Sharp 12:32

14 (16) MONFORT Maxime RadioShack – Leopard 13:47

15 (17) VALVERDE BELMONTE Alejandro Movistar Team 14:42

16 (13) EVANS Cadel BMC Racing Team 15:40

17 (21) NIEVE ITURALDE Mikel Euskaltel – Euskadi 18:12

18 (15) SCHLECK Andy RadioShack – Leopard 19:14

19 (22) MORENO FERNáNDEZ Daniel Katusha Team 21:42

20 (19) NAVARRO GARCIA Daniel Cofidis Solutions Crédits 23:36

21 (23) ANTON HERNANDEZ Igor Euskaltel – Euskadi 23:50

22 (25) BARDET Romain AG2R La Mondiale ,,

23 (24) MORABITO Steve BMC Racing Team 28:45

24 (28) BAKELANTS Jan RadioShack – Leopard 29:16

25 (20) CHAVANEL Sylvain Omega Pharma – Quick-Step 30:26

26 (31) PORTE Richie Sky Procycling 32:53

27 (26) SERPA PEREZ Jose Rodolfo Lampre – Merida 33:02

28 (32) GESINK Robert Belkin Pro Cycling Team 33:28

29 (18) COSTA Rui Movistar Team 33:42

30 (29) ROLLAND Pierre Team Europcar 34:12

31 (33) GADRET John AG2R La Mondiale 37:10

32 (27) POELS Wout Vacansoleil – DCM 40:19

33 (37) MEDEREL Maxime Sojasun 40:24

34 (35) VORGANOV Eduard Katusha Team 42:55

35 (44) VELITS Peter Omega Pharma – Quick-Step 44:24

36 (39) KLöDEN Andréas RadioShack – Leopard 44:55

37 (47) ZUBELDIA AGIRRE Haimar RadioShack – Leopard 47:28

38 (36) ROCHE Nicolas Team Saxo-Tinkoff 49:54

39 (42) DUPONT Hubert AG2R La Mondiale 53:57

40 (30) MALACARNE Davide Team Europcar 54:18

41 (41) GAUTIER Cyril Team Europcar 54:20

42 (49) TANKINK Bram Belkin Pro Cycling Team 54:52

43 (45) ASTARLOZA CHAURREAU Mikel Euskaltel – Euskadi 55:02

44 (43) VICHOT Arthur Equipe Cycliste FDJ.fr 55:05

45 (40) JEANNESSON Arnold Equipe Cycliste FDJ.fr 56:11

46 (53) AMADOR BAKKAZAKOVA Andrey Movistar Team 59:43

47 (34) VAN GARDEREN Tejay BMC Racing Team 1:00:02

48 (48) PLAZA MOLINA Ruben Movistar Team 1:00:09

49 (38) NIEMIEC Przemyslaw Lampre – Merida 1:01:19

50 (51) MOINARD Amaël BMC Racing Team 1:02:03

51 (54) VUILLERMOZ Alexis Sojasun 1:03:47

52 (52) PINOT Thibaut Equipe Cycliste FDJ.fr 1:05:25

53 (46) CUNEGO Damiano Lampre – Merida 1:06:12

54 (50) IMPEY Daryl Orica GreenEDGE 1:07:45

55 (70) HERNáNDEZ BLAZQUEZ Jesús Team Saxo-Tinkoff 1:07:58

56 (61) NORDHAUG Lars Petter Belkin Pro Cycling Team 1:09:01

57 (82) DE CLERCQ Bart Lotto Belisol Team 1:10:03

58 (58) RIBLON Christophe AG2R La Mondiale 1:10:19

59 (66) TROFIMOV Yuri Katusha Team 1:11:08

60 (59) DIDIER Laurent RadioShack – Leopard 1:11:47

61 (72) GILBERT Philippe BMC Racing Team 1:12:02

62 (60) DUMOULIN Tom Team Argos – Shimano 1:12:11

63 (64) GALLOPIN Tony RadioShack – Leopard 1:15:09

64 (56) GERRANS Simon Orica GreenEDGE 1:15:39

65 (65) DANIELSON Thomas Garmin – Sharp 1:18:16

66 (55) HESJEDAL Ryder Garmin – Sharp 1:19:05

67 (67) GAVAZZI Francesco Astana Pro Team 1:19:36

68 (57) SAGAN Peter Cannondale Pro Cycling Team 1:21:26

69 (69) GENIEZ Alexandre Equipe Cycliste FDJ.fr 1:22:02

70 (73) GASPAROTTO Enrico Astana Pro Team 1:22:44

71 (63) VOIGT Jens RadioShack – Leopard 1:24:18

72 (90) KENNAUGH Peter Sky Procycling 1:26:32

73 (81) FEDRIGO Pierrick Equipe Cycliste FDJ.fr 1:27:50

74 (98) MOLARD Rudy Cofidis Solutions Crédits 1:28:02

75 (91) CLARKE Simon Orica GreenEDGE 1:28:40

76 (62) IZAGIRRE INSAUSTI Ion Euskaltel – Euskadi 1:29:06

77 (94) OROZ UGALDE Juan José Euskaltel – Euskadi 1:30:25

78 (100) HANSEN Adam Lotto Belisol Team 1:30:30

79 (71) MORI Manuele Lampre – Merida 1:30:38

80 (74) TOSATTO Matteo Team Saxo-Tinkoff 1:30:40

81 (77) LE MEVEL Christophe Cofidis Solutions Crédits 1:31:52

82 (87) BOOKWALTER Brent BMC Racing Team 1:32:04

83 (88) GESCHKE Simon Team Argos – Shimano 1:32:09

84 (80) BURGHARDT Marcus BMC Racing Team 1:33:03

85 (68) ALBASINI Michael Orica GreenEDGE 1:33:09

86 (76) LOSADA ALGUACIL Alberto Katusha Team 1:33:44

87 (79) BENNATI Daniele Team Saxo-Tinkoff 1:34:36

88 (92) LAGUTIN Sergey Vacansoleil – DCM 1:34:56

89 (78) TAARAMäE Rein Cofidis Solutions Crédits 1:35:09

90 (84) QUINZIATO Manuel BMC Racing Team 1:35:11

91 (75) EL FARES Julien Sojasun 1:36:27

92 (107) VOECKLER Thomas Team Europcar 1:38:23

93 (97) ROJAS GIL Jose Joaquin Movistar Team 1:38:32

94 (85) ARASHIRO Yukiya Team Europcar 1:38:39

95 (83) FLECHA Juan Antonio Vacansoleil – DCM 1:40:38

96 (108) LEVARLET Guillaume Cofidis Solutions Crédits 1:40:46

97 (89) KOREN Kristjan Cannondale Pro Cycling Team 1:40:54

98 (104) SIUTSOU Kanstantsin Sky Procycling 1:40:59

99 (96) MILLAR David Garmin – Sharp 1:42:13

100 (114) COPPEL Jérome Cofidis Solutions Crédits 1:42:45

101 (86) BRUTT Pavel Katusha Team 1:43:12

102 (123) MATE MARDONES Luis Angel Cofidis Solutions Crédits 1:47:29

103 (112) DELAPLACE Anthony Sojasun 1:47:35

104 (111) LEMOINE Cyril Sojasun 1:48:10

105 (99) MARANGONI Alan Cannondale Pro Cycling Team 1:48:13

106 (103) MARTIN Tony Omega Pharma – Quick-Step 1:48:21

107 (93) CASTROVIEJO Jonathan Movistar Team 1:48:37

108 (116) IRIZAR ARANBURU Markel RadioShack – Leopard 1:49:25

109 (101) DE MARCHI Alessandro Cannondale Pro Cycling Team 1:49:57

110 (102) BODNAR Maciej Cannondale Pro Cycling Team 1:50:03

111 (95) SIMON Julien Sojasun 1:51:05

112 (105) BAK Lars Ytting Lotto Belisol Team 1:51:25

113 (106) DEGENKOLB John Team Argos – Shimano 1:51:50

114 (128) FEILLU Brice Sojasun 1:52:56

115 (125) DE GENDT Thomas Vacansoleil – DCM 1:57:42

116 (118) WYNANTS Maarten Belkin Pro Cycling Team 1:58:37

117 (109) IZAGIRRE INSAUSTI Gorka Euskaltel – Euskadi 1:59:38

118 (120) SABATINI Fabio Cannondale Pro Cycling Team 1:59:57

119 (110) NAVARDAUSKAS Ramunas Garmin – Sharp 2:00:44

120 (113) FAVILLI Elia Lampre – Merida 2:01:53

121 (122) BOOM Lars Belkin Pro Cycling Team 2:02:07

122 (115) SMUKULIS Gatis Katusha Team 2:02:35

123 (117) MARINO Jean Marc Sojasun 2:03:15

124 (119) MOSER Moreno Cannondale Pro Cycling Team 2:03:45

125 (124) GREIPEL Andre Lotto Belisol Team 2:04:04

126 (143) HOOGERLAND Johnny Vacansoleil – DCM 2:06:08

127 (121) TRENTIN Matteo Omega Pharma – Quick-Step 2:07:22

128 (131) ROY Jérémy Equipe Cycliste FDJ.fr 2:09:43

129 (130) ERVITI OLLO Imanol Movistar Team 2:09:59

130 (144) FROHLINGER Johannes Team Argos – Shimano 2:12:06

131 (126) CIMOLAI Davide Lampre – Merida 2:12:19

132 (127) LUTSENKO Aleksey Astana Pro Team 2:12:49

133 (135) SIEBERG Marcel Lotto Belisol Team 2:12:59

134 (136) MOREIRA PAULINHO Sergio Miguel Team Saxo-Tinkoff 2:13:09

135 (134) TERPSTRA Niki Omega Pharma – Quick-Step 2:13:27

136 (129) KRISTOFF Alexander Katusha Team 2:13:54

137 (137) VEILLEUX David Team Europcar 2:13:55

138 (138) DUMOULIN Samuel AG2R La Mondiale 2:14:54

139 (139) GARCíA ETXEGIBEL Egoitz Cofidis Solutions Crédits 2:15:04

140 (132) CAVENDISH Mark Omega Pharma – Quick-Step 2:15:36

141 (141) KUSCHYNSKI Aleksandr Katusha Team 2:15:47

142 (133) KADRI Blel AG2R La Mondiale 2:16:31

143 (142) MINARD Sébastien AG2R La Mondiale 2:16:46

144 (147) CURVERS Roy Team Argos – Shimano 2:19:51

145 (150) VAN POPPEL Danny Vacansoleil – DCM 2:20:39

146 (140) FISCHER Murilo Antonio Equipe Cycliste FDJ.fr 2:20:41

147 (148) STANNARD Ian Sky Procycling 2:21:06

148 (156) SICARD Romain Euskaltel – Euskadi 2:22:41

149 (146) BAUER Jack Garmin – Sharp 2:23:00

150 (159) VANMARCKE Sep Belkin Pro Cycling Team 2:23:20

151 (145) STEEGMANS Gert Omega Pharma – Quick-Step 2:23:30

152 (149) VAN POPPEL Boy Vacansoleil – DCM 2:25:30

153 (162) DE KORT Koen Team Argos – Shimano 2:25:32

154 (161) LOPEZ GARCIA David Sky Procycling 2:25:44

155 (151) REZA Kevin Team Europcar 2:25:49

156 (152) BONNET William Equipe Cycliste FDJ.fr 2:26:20

157 (153) FERRARI Roberto Lampre – Merida 2:26:33

158 (155) PINEAU Jérome Omega Pharma – Quick-Step 2:27:24

159 (157) PEREZ MORENO Ruben Euskaltel – Euskadi 2:27:48

160 (158) LOBATO DEL VALLE Juan Jose Euskaltel – Euskadi 2:28:07

161 (164) LEEZER Tom Belkin Pro Cycling Team 2:28:40

162 (167) THOMAS Geraint Sky Procycling 2:29:05

163 (175) WESTRA Lieuwe Vacansoleil – DCM 2:29:12

164 (160) HENDERSON Gregory Lotto Belisol Team 2:29:21

165 (163) VANDBORG Brian Cannondale Pro Cycling Team 2:30:48

166 (172) MEYER Cameron Orica GreenEDGE 2:30:55

167 (173) O’GRADY Stuart Orica GreenEDGE 2:31:12

168 (165) GOSS Matthew Orica GreenEDGE 2:32:16

169 (166) ROELANDTS Jurgen Lotto Belisol Team 2:33:19

170 (170) GENE Yohann Team Europcar 2:33:41

171 (168) LANCASTER Brett Orica GreenEDGE 2:34:52

172 (171) TIMMER Albert Team Argos – Shimano 2:35:13

173 (174) WILLEMS Frederik Lotto Belisol Team 2:36:06

174 (169) KITTEL Marcel Team Argos – Shimano 2:36:58

175 (179) BOECKMANS Kris Vacansoleil – DCM 2:44:00

176 (176) VEELERS Tom Team Argos – Shimano 2:44:11

177 (154) HIVERT Jonathan Sojasun 2:44:34

178 (180) COUSIN Jérôme Team Europcar 2:44:55

179 (177) BAZAYEV Assan Astana Pro Team 2:45:10

180 (181) MURAVYEV Dmitriy Astana Pro Team 2:46:02

181 (178) TUFT Svein Orica GreenEDGE 2:46:52

Foto: bettiniphoto.net

Andrzej