rebellin podium sibiuMattia Gavazzi (Androni – Venezuela) wygrał po finiszu z peletonu ostatni etap wyścigu Sibiu Cycling Tour. Zwycięzcą klasyfikacji generalnej został zawodnik CCC Polsat Polkowice, Davide Rebellin!

Ostatni etap Sibiu Cycling Tour liczył ponad 138 km i rozgrywany był wokół Sibiu. Przed kolarzami była bardzo wymagająca trasa, z czterema górskimi premiami.

Na początku etapu na ucieczkę zdecydowało się siedmiu zawodników: Vitaliy Popkov (ISD Continental Team), Oleg Berdos (Tusnad Cycling Team), Peter van Dijk (SP Tableware), Jimmi Sřrensen (Christina Watches-Onfone), Andriy Vasylyuk (Kolss Cycling Team), Sigurd Nesset (Froy – Bianchi) i Bartosz Zając (TC Chrobry Lasocki Głogów). Na ostatnim podjeździe harcownicy próbowali jeszcze atakować, ale peleton nie dał im szans na zwycięstwo etapowe.

Finisz z dużej grupy wygrał Mattia Gavazzi (Androni – Venezuela), pokonując swojego kolegę z zespołu, Omara Bertazzo. Trzecie miejsce zajął César Bihel (Team Differdange – Losch). Najlepiej z Polaków na finiszu zaprezentował się młody Jakub Pytka (TC Chrobry Lasocki Głogów), który zajął 15 miejsce.

Zwycięzcą klasyfikacji generalnej został Davide Rebellin (CCC Polsat Polkowice), który wygrał pierwszy etap z podjazdem pod Balea Lac. Rebellin wygrał także klasyfikacje: punktową i górską. Ekipa CCC Polsat Polkowice uplasowała się na drugim miejscu w klasyfikacji drużynowej.

Wyniki:

1 GAVAZZI Mattia Androni – Venezuela 20 3:32:02

2 BERTAZZO Omar Androni – Venezuela 12 ,,

3 BIHEL César Team Differdange – Losch 7 0:02

4 PEDERSEN Martin Christina Watches-Onfone 5 ,,

5 LOVASSY Krisztian Utensilnord – ora24.eu 4 ,,

6 ALDEGHERI Daniele Christina Watches-Onfone 3 ,,

7 ZABALLA GUTIERREZ Constantino Christina Watches-Onfone 2 ,,

8 KOSTYUK Denys Kolss Cycling Team 1 ,,

9 PARRINELLO Antonio Androni – Venezuela ,,

10 PLARRE Mathias LKT Team Brandenburg ,,

11 KAUPAS Gediminas Team Differdange – Losch ,,

12 ZALESKY Milan Czech Republic ,,

13 JURCO Matej Slovakia ,,

14 DI SERAFINO Matteo Androni – Venezuela ,,

15 PYTKA Jakub TC Chrobry Lasocki Glogow ,,

16 SPIKSETH Elias Froy – Bianchi ,,

17 VANDYCK Niels Verandas Willems ,,

18 DECKERT Sebastian LKT Team Brandenburg ,,

19 ZEKAVICA Jovan Serbia ,,

20 VASILYEV Maksym ISD Continental Team ,,

21 PöSTLBERGER Lukas Team Gourmetfein – Simplon ,,

22 VAN DIJK Peter SP Tableware ,,

23 DAKTERIS Janis Team Differdange – Losch ,,

24 PAAJANEN Paavo Team Differdange – Losch ,,

25 KUSZTOR Peter Utensilnord – ora24.eu ,,

26 PARDINI Olivier Verandas Willems ,,

27 REBELLIN Davide CCC Polsat Polkowice ,,

28 KRIVTSOV Dmitro ISD Continental Team ,,

29 SCHöNBERGER Sebastian Team Gourmetfein – Simplon ,,

30 SOBRINO MARTINEZ Joaquin SP Tableware ,,

31 HELMIG Christian Team Differdange – Losch ,,

32 PACHECO TORRES Francisco Jose Christina Watches-Onfone ,,

33 KVASINA Matija Team Gourmetfein – Simplon ,,

34 BERDOS Oleg Tusnad Cycling Team ,,

35 SCHUMACHER Stefan Christina Watches-Onfone ,,

36 PAULUS Dennis Team Gourmetfein – Simplon ,,

37 BRAICO Alexandr Tusnad Cycling Team 0:14

38 GUARDIOLA TORA Salvador Team Differdange – Losch ,,

39 PAKHTUSOV Anatoliy ISD Continental Team ,,

40 KNAUP Tobias LKT Team Brandenburg ,,

41 SUNDHAGEN Tord Froy – Bianchi ,,

42 LAGKUTI Sergiy Kolss Cycling Team ,,

43 KARATZIOS Georgios SP Tableware ,,

44 DE LA PARTE GONZALEZ Víctor SP Tableware ,,

45 HONKISZ Adrian CCC Polsat Polkowice ,,

46 EIBEGGER Markus Team Gourmetfein – Simplon ,,

47 MIHAYLOV Nikolay CCC Polsat Polkowice ,,

48 DER Zsolt Utensilnord – ora24.eu 0:18

49 TINTEA Nicolae Romania 0:19

50 CARRASCO GARCIA Sergio Tusnad Cycling Team ,,

51 PREVAR Oleksandr Kolss Cycling Team ,,

52 BORISAVLJEVIC Miloš Serbia ,,

53 OWSIAN Lukasz CCC Polsat Polkowice ,,

54 POPKOV Vitaliy ISD Continental Team ,,

55 CARNEVALI Jean Albert Verandas Willems ,,

56 ZAGORODNY Volodymyr Kolss Cycling Team 0:24

57 NOVAK Carol Eduard Tusnad Cycling Team 0:30

58 MAJOREK Adam TC Chrobry Lasocki Glogow 0:32

59 KVACHUK Oleksandr Kolss Cycling Team 0:33

60 STEFANOVIC Stefan Serbia ,,

61 KOZUSNIK Adam Czech Republic 0:37

62 FERRARI Sergio Verandas Willems 0:42

63 SHEYDYK Oleksandr ISD Continental Team 0:43

64 TANOVITCHII Nicolae Tusnad Cycling Team ,,

65 NITU Adrian Romania 0:50

66 SAKELLARIDIS MAGKOYRAS Neofytos SP Tableware ,,

67 SIMANTIRAKIS Vasileios SP Tableware 0:53

68 AGARKOV Yuriy ISD Continental Team ,,

69 KENYERES Abel Utensilnord – ora24.eu ,,

70 EKELI Eivind Froy – Bianchi ,,

71 VYSNA Matej Slovakia ,,

72 PLESEA Valentin Romania ,,

73 ZAJAC Bartosz TC Chrobry Lasocki Glogow ,,

74 HERRMANN Jonathan LKT Team Brandenburg ,,

75 MICEK Ondrej Czech Republic ,,

76 FORNALSKI Damian TC Chrobry Lasocki Glogow ,,

77 BRONIS Roman Slovakia ,,

78 MARIN Matej Team Gourmetfein – Simplon ,,

79 MAHDAR Martin Slovakia ,,

80 CIOBAN Sergiu Tusnad Cycling Team 1:02

81 ERMETI Giairo Androni – Venezuela 1:18

82 SOBALLA Carl LKT Team Brandenburg ,,

83 VASYLYUK Andriy Kolss Cycling Team 1:19

84 CRISTA Daniel Romania 1:30

85 KOVáC Maros Slovakia 1:35

86 KUKRLE Michael Czech Republic ,,

87 HASANOVIC Esad Serbia ,,

88 HUDECEK Petr Czech Republic ,,

89 CSICSAKY Tamas Romania ,,

90 TYBOR Patrik Slovakia ,,

91 NESSET Sigurd Froy – Bianchi ,,

92 KHRIPTA Andriy Kolss Cycling Team 1:40

93 CADOR Rida Utensilnord – ora24.eu 1:53

94 DANILOVIC Marko Serbia 1:55

95 SMEYERS Floris Verandas Willems 1:56

96 PALOTAI Peter Utensilnord – ora24.eu 2:17

97 ILIAS Periklis SP Tableware 2:23

98 MALAGUTI Alessandro Androni – Venezuela 2:31

99 SřRENSEN Jimmi Christina Watches-Onfone 2:39

100 STEVIC Ivan Tusnad Cycling Team ,,

101 KAZSA Gabor Serbia ,,

102 VASYLIV Yuriy LKT Team Brandenburg 2:43

103 KUREK Adrian CCC Polsat Polkowice 3:16

104 MORAJKO Jacek CCC Polsat Polkowice ,,

105 TACIAK Mateusz CCC Polsat Polkowice ,,

106 KRAKOWIAK Norbert TC Chrobry Lasocki Glogow ,,

107 BURTON Jeremy Verandas Willems ,,

108 COMAN Bogdan Romania 14:36

109 MAREK Miroslav Czech Republic 14:57

110 SDRAILA Bogdan Romania 21:00

111 ZATORSKI Konrad TC Chrobry Lasocki Glogow ,,

112 SKRZESZEWSKI Piotr TC Chrobry Lasocki Glogow 21:10

113 WILMANN Frederik Christina Watches-Onfone 21:12

DNF KOZOMARA Nikola Serbia –

DNS TANDREVOLD Halvor Landmark Froy – Bianchi –

Klasyfikacja generalna:

1 REBELLIN Davide CCC Polsat Polkowice 100 12:25:23

2 KVASINA Matija Team Gourmetfein – Simplon 70 0:58

3 ZABALLA GUTIERREZ Constantino Christina Watches-Onfone 50 1:21

4 KUSZTOR Peter Utensilnord – ora24.eu 36 1:45

5 DE LA PARTE GONZALEZ Víctor SP Tableware 28 1:46

6 PöSTLBERGER Lukas Team Gourmetfein – Simplon 24 1:52

7 SCHUMACHER Stefan Christina Watches-Onfone 20 1:57

8 VANDYCK Niels Verandas Willems 18 2:08

9 MIHAYLOV Nikolay CCC Polsat Polkowice 16 2:42

10 PAKHTUSOV Anatoliy ISD Continental Team 14 3:09

11 DI SERAFINO Matteo Androni – Venezuela 12 ,,

12 LAGKUTI Sergiy Kolss Cycling Team 10 3:27

13 EIBEGGER Markus Team Gourmetfein – Simplon 8 3:40

14 KOSTYUK Denys Kolss Cycling Team 7 4:03

15 HONKISZ Adrian CCC Polsat Polkowice 6 4:37

16 SHEYDYK Oleksandr ISD Continental Team 5 5:25

17 BIHEL César Team Differdange – Losch 4 5:41

18 DECKERT Sebastian LKT Team Brandenburg 3 7:06

19 PAAJANEN Paavo Team Differdange – Losch 2 7:13

20 JURCO Matej Slovakia 1 7:18

21 CARNEVALI Jean Albert Verandas Willems 7:24

22 POPKOV Vitaliy ISD Continental Team 8:01

23 NITU Adrian Romania 8:12

24 BRAICO Alexandr Tusnad Cycling Team 8:49

25 CARRASCO GARCIA Sergio Tusnad Cycling Team 9:20

26 KRIVTSOV Dmitro ISD Continental Team 10:03

27 PAULUS Dennis Team Gourmetfein – Simplon 10:13

28 BORISAVLJEVIC Miloš Serbia 10:49

29 BERDOS Oleg Tusnad Cycling Team 10:53

30 PLARRE Mathias LKT Team Brandenburg 10:58

31 SCHöNBERGER Sebastian Team Gourmetfein – Simplon 12:03

32 KHRIPTA Andriy Kolss Cycling Team 12:49

33 VAN DIJK Peter SP Tableware 13:35

34 KVACHUK Oleksandr Kolss Cycling Team 15:07

35 HASANOVIC Esad Serbia 15:29

36 DER Zsolt Utensilnord – ora24.eu 15:43

37 FERRARI Sergio Verandas Willems 15:46

38 KENYERES Abel Utensilnord – ora24.eu 15:48

39 ALDEGHERI Daniele Christina Watches-Onfone 15:56

40 ZAJAC Bartosz TC Chrobry Lasocki Glogow 16:28

41 GUARDIOLA TORA Salvador Team Differdange – Losch 16:32

42 PACHECO TORRES Francisco Jose Christina Watches-Onfone 18:20

43 KOZUSNIK Adam Czech Republic 18:42

44 TANOVITCHII Nicolae Tusnad Cycling Team 19:05

45 TACIAK Mateusz CCC Polsat Polkowice 20:12

46 SMEYERS Floris Verandas Willems 20:52

47 PARRINELLO Antonio Androni – Venezuela 21:12

48 NESSET Sigurd Froy – Bianchi ,,

49 PREVAR Oleksandr Kolss Cycling Team 21:45

50 TINTEA Nicolae Romania 22:23

51 WILMANN Frederik Christina Watches-Onfone 22:41

52 KOVáC Maros Slovakia 22:51

53 HUDECEK Petr Czech Republic 23:06

54 MARIN Matej Team Gourmetfein – Simplon 23:17

55 KNAUP Tobias LKT Team Brandenburg 24:00

56 STEFANOVIC Stefan Serbia 25:02

57 VASYLYUK Andriy Kolss Cycling Team 25:28

58 BRONIS Roman Slovakia 25:29

59 PARDINI Olivier Verandas Willems 26:17

60 ZEKAVICA Jovan Serbia 28:18

61 MAHDAR Martin Slovakia 28:21

62 HELMIG Christian Team Differdange – Losch 28:51

63 SOBALLA Carl LKT Team Brandenburg 30:26

64 SAKELLARIDIS MAGKOYRAS Neofytos SP Tableware 30:29

65 NOVAK Carol Eduard Tusnad Cycling Team 31:24

66 MORAJKO Jacek CCC Polsat Polkowice 31:57

67 CADOR Rida Utensilnord – ora24.eu 32:04

68 SPIKSETH Elias Froy – Bianchi 32:37

69 SUNDHAGEN Tord Froy – Bianchi 32:50

70 VASILYEV Maksym ISD Continental Team 33:58

71 ILIAS Periklis SP Tableware 34:03

72 PALOTAI Peter Utensilnord – ora24.eu 34:12

73 AGARKOV Yuriy ISD Continental Team 34:17

74 PLESEA Valentin Romania 35:48

75 OWSIAN Lukasz CCC Polsat Polkowice 36:02

76 BERTAZZO Omar Androni – Venezuela 36:40

77 MAJOREK Adam TC Chrobry Lasocki Glogow 37:37

78 TYBOR Patrik Slovakia 38:15

79 HERRMANN Jonathan LKT Team Brandenburg 38:21

80 ZALESKY Milan Czech Republic 38:32

81 PEDERSEN Martin Christina Watches-Onfone 38:39

82 EKELI Eivind Froy – Bianchi 39:11

83 LOVASSY Krisztian Utensilnord – ora24.eu 39:16

84 SřRENSEN Jimmi Christina Watches-Onfone 39:18

85 ERMETI Giairo Androni – Venezuela 39:22

86 MICEK Ondrej Czech Republic 39:46

87 MALAGUTI Alessandro Androni – Venezuela 39:50

88 KUREK Adrian CCC Polsat Polkowice 40:32

89 SOBRINO MARTINEZ Joaquin SP Tableware 40:34

90 CSICSAKY Tamas Romania 40:53

91 DAKTERIS Janis Team Differdange – Losch 40:59

92 VYSNA Matej Slovakia 41:07

93 SIMANTIRAKIS Vasileios SP Tableware 41:54

94 CIOBAN Sergiu Tusnad Cycling Team ,,

95 ZAGORODNY Volodymyr Kolss Cycling Team 42:03

96 BURTON Jeremy Verandas Willems 43:22

97 KARATZIOS Georgios SP Tableware 44:32

98 STEVIC Ivan Tusnad Cycling Team 44:33

99 FORNALSKI Damian TC Chrobry Lasocki Glogow 46:46

100 KAUPAS Gediminas Team Differdange – Losch ,,

101 CRISTA Daniel Romania 48:17

102 KAZSA Gabor Serbia 48:58

103 COMAN Bogdan Romania 49:12

104 DANILOVIC Marko Serbia 51:14

105 GAVAZZI Mattia Androni – Venezuela 54:03

106 PYTKA Jakub TC Chrobry Lasocki Glogow 54:42

107 VASYLIV Yuriy LKT Team Brandenburg 54:54

108 KUKRLE Michael Czech Republic 56:07

109 KRAKOWIAK Norbert TC Chrobry Lasocki Glogow 57:08

110 SDRAILA Bogdan Romania 1:00:35

111 MAREK Miroslav Czech Republic 1:01:31

112 SKRZESZEWSKI Piotr TC Chrobry Lasocki Glogow 1:02:38

113 ZATORSKI Konrad TC Chrobry Lasocki Glogow 1:04:43

 

Foto: Turul Ciclist Al Sibiului

Arek Waluga