Petr Vakoc (Etixx Ihned) zakończył zwycięstwem etapowym wyścig Czech Cycling Tour (2.2 UCI), który padł łupem Leopolda Koniga (Reprezentacja Czech/NetApp Endura).
Ostatni dzień rywalizacji w czeskiej etapówce to 145 kilometrów z Ołomuńca do miejscowości Svaty Kopecek. Trasa prowadziła w okolicach, gdzie za niedługo odbędą się mistrzostwa Europy w kolarstwie szosowym.
W ucieczce dnia znalazło się aż czterech Polaków. Byli to: duet BDC MarcPol Paweł Bernas i Adam Pierzga, Paweł Cieślik (Bank BGŻ Team) oraz Paweł Charucki (Reprezentacja Polski). Wszystko kontrolowała jednak ekipa Leopard-Trek, która skasowała akcję z Polakami w składzie. Ich mocne tempo podzieliło peleton na pofałdowanej trasie.
Dzięki temu, na metę wpadła kilkudziesięcioosobowa, rozerwana grupa. Najszybciej z niej finiszował Petr Vakoc. Młody Czech wyprzedził klubowego kolegę z Etixx Ihned – Juliana Alaphilippe oraz lidera – Leopolda Koniga. W pierwszej dziesiątce na odpowiednio siódmym oraz ósmym miejscu znaleźli się Bartłomiej Matysiak (Reprezentacja Polski) oraz Adam Stachowiak (Bank BGŻ Team).
W generalce, którą wygrał Konig, najlepiej spisał się ósmy Stachowiak.
Wyniki:
1 | VAKOC Petr | Etixx -Ihned | 3:26:16 | ||
2 | ALAPHILIPPE Julian | Etixx -Ihned | ,, | ||
3 | KONIG Leopold | Team NetApp Endura | ,, | ||
4 | PAUWELS Kevin | Sunweb – Napoleon Games Cycling Team | ,, | ||
5 | HAUGAARD JENSEN Kristian | Leopard – Trek Continental Team | ,, | ||
6 | PIBERNIK Luka | Radenska | ,, | ||
7 | MATYSIAK Bartlomiej | CCC Polsat Polkowice | ,, | ||
8 | STACHOWIAK Adam | Bank BGŻ | ,, | ||
9 | BALDAUF Sebastian | Team NSP – Ghost | ,, | ||
10 | VINJEBO NYGAARD Emil | Team Trefor | ,, | ||
11 | POLNICKY Jiri | Bauknecht-Author | ,, | ||
12 | VAN LUIJK Sven | Cycling Team Jo Piels | ,, | ||
13 | YATES Simon | ,, | |||
14 | DVORSKY David | Bauknecht-Author | ,, | ||
15 | VERMEERSCH Gianni | Sunweb – Napoleon Games Cycling Team | ,, | ||
16 | PLESNER Frederik | Team Trefor | ,, | ||
17 | POLANC Jan | Radenska | ,, | ||
18 | BARTA Jan | Team NetApp Endura | ,, | ||
19 | GULDHAMMER Rasmus | Blue Water Cycling | ,, | ||
20 | BUCHáCEK Tomás | Bauknecht-Author | ,, | ||
21 | POZZETTO Federico | Tirol Cycling Team | ,, | ||
22 | CIESLIK Pawel | Bank BGŻ | ,, | ||
23 | ANTONOV Mikhail | Itera – Katusha | ,, | ||
24 | ANDERSEN Asbjřrn Kragh | Team Trefor | ,, | ||
25 | BOUVRY Dieter | Etixx -Ihned | ,, | ||
26 | FANKHAUSER Clemens | Tirol Cycling Team | ,, | ||
27 | WöHRER David | Tirol Cycling Team | ,, | ||
28 | GRADEK Kamil | BDC – Marcpol Team | ,, | ||
29 | SPOKES Samuel | Etixx -Ihned | 0:10 | ||
30 | FOLTYN Jakub | BDC – Marcpol Team | ,, | ||
31 | MYGIND Rasmus | Team Trefor | 0:13 | ||
32 | PLUCINSKI Leszek | BDC – Marcpol Team | ,, | ||
33 | CERNY Josef | CCC Polsat Polkowice | ,, | ||
34 | WITECKI Mariusz | Bank BGŻ | 0:18 | ||
35 | VERMEER Tom | Cycling Team Jo Piels | 0:19 | ||
36 | MARYCZ Jaroslaw | CCC Polsat Polkowice | 0:22 | ||
37 | DE BIE Sean | Leopard – Trek Continental Team | 0:32 | ||
38 | STöHR Pavel | SKC Tufo Prostejov | 0:36 | ||
39 | SENECHAL Florian | Etixx -Ihned | 0:39 | ||
40 | YATES Adam | 0:53 | |||
41 | BOROS Michael | 1:11 | |||
42 | PADOUR Frantisek | Bauknecht-Author | 1:12 | ||
43 | ASSELMAN Jesper | Metec – TKH Continental Cyclingteam | 1:24 | ||
44 | ROOSEN Sjors | Cycling Team Jo Piels | 1:34 | ||
45 | HAMELINK Jasper | Cycling Team Jo Piels | ,, | ||
46 | AERNOUTS Jim | Sunweb – Napoleon Games Cycling Team | 1:35 | ||
47 | FUCHS Sergej | Team NSP – Ghost | ,, | ||
48 | BOSTNER Jaka | Radenska | ,, | ||
49 | WALCZAK Damian | BDC – Marcpol Team | ,, | ||
50 | BERNAS Pawel | BDC – Marcpol Team | 2:57 | ||
51 | HIRT Jan | Leopard – Trek Continental Team | 3:05 | ||
52 | ZKUYKOV Denis | Itera – Katusha | 3:28 | ||
53 | SHAYMURATOV Artur | ,, | |||
54 | KARNULIN Denys | ISD Continental Team | ,, | ||
55 | DAKO Mario | Dukla Trencin – Trek | ,, | ||
56 | SMOLEN Tomas | Bank BGŻ | ,, | ||
57 | STöHR Jan | SKC Tufo Prostejov | ,, | ||
58 | PIERZGA Adam | BDC – Marcpol Team | ,, | ||
59 | BATEK Dariusz | Bank BGŻ | ,, | ||
60 | KIRPSZA Piotr | BDC – Marcpol Team | ,, | ||
61 | ROTYAKOV Aleksandr | Itera – Katusha | ,, | ||
62 | FIEDLER Jacob | Team NSP – Ghost | 3:47 | ||
63 | HAGENAARS Luc | Metec – TKH Continental Cyclingteam | 4:04 | ||
64 | DE VRIES Berden | Cycling Team Jo Piels | ,, | ||
65 | PUGDAHL Soren | Blue Water Cycling | 4:11 | ||
66 | HOLLANDERS Dries | Metec – TKH Continental Cyclingteam | 4:45 | ||
67 | HOOGHIEMSTER Rene | Team NSP – Ghost | 6:29 | ||
68 | SCHMEISER Jonas | Team NSP – Ghost | 7:05 | ||
69 | MOSES Thomas | Team Raleigh | 7:30 | ||
70 | SLATER Alistair | ,, | |||
71 | TRATNIK Jan | Tirol Cycling Team | 8:36 | ||
72 | MEZHECHEV Aleksandr | 9:25 | |||
73 | EZQUERRA MUELA Jesus | Leopard – Trek Continental Team | 9:45 | ||
74 | SILVESTRE Fabio | Leopard – Trek Continental Team | ,, | ||
75 | ALAFACI Eugenio | Leopard – Trek Continental Team | ,, | ||
76 | KIRSCH Alex | Leopard – Trek Continental Team | ,, | ||
77 | SCHREURS Hamish | ,, | |||
78 | CHARUCKI Pawel | CCC Polsat Polkowice | ,, | ||
79 | BAKUMENKO Vladyslav | ISD Continental Team | 12:59 | ||
80 | SCHWABIK Johann | ,, | |||
81 | PAVLIC Marko | Radenska | ,, | ||
82 | BAMBULA Ondrej | 13:00 | |||
83 | SARMIENTO PACHECO Johnatan | ,, | |||
84 | KONING Peter | Metec – TKH Continental Cyclingteam | ,, | ||
85 | BODNAR Lukasz | Bank BGŻ | 15:48 | ||
86 | HAMPL Petr | ,, | |||
87 | STASH Mamyr | Helicopters | ,, | ||
88 | OBKIRCHER Marc | Tirol Cycling Team | ,, | ||
89 | TUREK Daniel | ,, | |||
90 | POLNICKY Radek | ,, | |||
91 | RIESEBEEK Oscar | Metec – TKH Continental Cyclingteam | ,, | ||
92 | JANIACZYK Blazej | Bank BGŻ | ,, | ||
93 | STEPNIAK Grzegorz | CCC Polsat Polkowice | ,, | ||
94 | VRAZEL Viktor | SKC Tufo Prostejov | 19:38 | ||
95 | TE STROET Rens | Cycling Team Jo Piels | 20:09 | ||
96 | TE BRAKE Remco | Metec – TKH Continental Cyclingteam | 20:19 | ||
97 | KLEPIKOV Illya | ISD Continental Team | 24:44 | ||
98 | LOWE Samuel | 26:28 | |||
99 | NIEWOLD Frank | Cycling Team Jo Piels | 27:32 | ||
100 | DERLER Tobias | Tirol Cycling Team | ,, | ||
101 | CASENY Ruben | Start-Trigon Cycling Team | 28:07 | ||
102 | MARTYNENKO Oleksandr | ISD Continental Team | 32:49 | ||
103 | SCHOIBL Mario | Tirol Cycling Team | 33:04 | ||
DNF | MERLIER Tim | Sunweb – Napoleon Games Cycling Team | – | ||
DNF | VINK Michael | – | |||
DNF | VOJTECH Nipl | – | |||
DNF | KARWOWSKI Cameron | – | |||
DNF | RYAN Marc | – | |||
DNF | BAKKER Dennis | Metec – TKH Continental Cyclingteam | – | ||
DNF | PERRET Joseph | – | |||
DNF | HARRISON Samuel | – | |||
DNF | MALIK Robert | – | |||
DNF | OTONICAR Martin | Radenska | – | ||
DNF | HITI Tadej | Radenska | – | ||
DNF | RAJSP Andrej | Radenska | – | ||
DNF | VOLOVOD Dmitro | ISD Continental Team | – | ||
DNF | VORRE LOURING Aske | Blue Water Cycling | – | ||
DNF | PEDERSEN Mark Sehested | Blue Water Cycling | – | ||
DNF | OLLEGAARD Morten | Blue Water Cycling | – | ||
DNF | NIELSEN Jacob | Blue Water Cycling | – | ||
DNF | GAREYSHIN Aydar | – | |||
DNF | SKALA Jakub | – | |||
DNF | LASAK Matej | – | |||
DNF | CHALUPCIK Jan | – | |||
DNF | TARAGEL Filip | Dukla Trencin – Trek | – | ||
DNF | MALOVEC Lubos | Dukla Trencin – Trek | – | ||
DNF | KOLAR Michael | Dukla Trencin – Trek | – | ||
DNF | GAWRONSKI Piotr | CCC Polsat Polkowice | – | ||
DNF | QUAADE Rasmus | Team Trefor | – | ||
DNF | ANDERSEN Sřren Kragh | Team Trefor | – | ||
DNF | HEMMSEN Mathias Holm | Team Trefor | – | ||
DNF | ZUBOV Matvey | Itera – Katusha | – | ||
DNF | ZVERKOV Evgeny | Itera – Katusha | – | ||
DNF | VERHELST Louis | Etixx -Ihned | – | ||
DNF | HOSEK Josef | Bauknecht-Author | – | ||
DNF | HOELGAARD Daniel | Etixx -Ihned | – | ||
DNF | SVORADA Jan | SKC Tufo Prostejov | – | ||
DNF | MERLIER Braam | Sunweb – Napoleon Games Cycling Team | – | ||
DNF | FILIP Jakub | SKC Tufo Prostejov | – | ||
DNF | VAN TICHELT Yorben | Sunweb – Napoleon Games Cycling Team | – | ||
DNF | EISING Tijmen | Sunweb – Napoleon Games Cycling Team | – | ||
DNF | MENVILLE Leo | Team NSP – Ghost | – | ||
DNF | FORKE Sebastian | Team NSP – Ghost | – | ||
DNF | ZECHMEISTER Tomas | Bauknecht-Author | – | ||
DNF | HUDECEK Jiri | Bauknecht-Author | – | ||
DNF | WOLF Jan | SKC Tufo Prostejov | – | ||
DNS | ARSLANOV Ildar |
Klasyfikacja generalna:
1 | KONIG Leopold | Team NetApp Endura | 40 | 25 | 12:09:40 |
2 | HAUGAARD JENSEN Kristian | Leopard – Trek Continental Team | 30 | 18 | 1:15 |
3 | VAN LUIJK Sven | Cycling Team Jo Piels | 16 | 14 | 1:29 |
4 | VAKOC Petr | Etixx -Ihned | 12 | 11 | ,, |
5 | BOUVRY Dieter | Etixx -Ihned | 10 | 8 | 1:45 |
6 | BARTA Jan | Team NetApp Endura | 8 | 6 | 1:46 |
7 | BUCHáCEK Tomás | Bauknecht-Author | 6 | 4 | 1:55 |
8 | STACHOWIAK Adam | Bank BGŻ | 3 | 3 | 1:56 |
9 | POLNICKY Jiri | Bauknecht-Author | 2 | 2:00 | |
10 | YATES Simon | 1 | ,, | ||
11 | DVORSKY David | Bauknecht-Author | 2:01 | ||
12 | POLANC Jan | Radenska | 2:13 | ||
13 | CIESLIK Pawel | Bank BGŻ | 2:18 | ||
14 | GULDHAMMER Rasmus | Blue Water Cycling | 2:27 | ||
15 | BALDAUF Sebastian | Team NSP – Ghost | ,, | ||
16 | WöHRER David | Tirol Cycling Team | 2:32 | ||
17 | CERNY Josef | CCC Polsat Polkowice | 2:36 | ||
18 | VERMEER Tom | Cycling Team Jo Piels | 2:48 | ||
19 | GRADEK Kamil | BDC – Marcpol Team | 2:50 | ||
20 | WITECKI Mariusz | Bank BGŻ | 2:53 | ||
21 | MATYSIAK Bartlomiej | CCC Polsat Polkowice | 3:13 | ||
22 | VERMEERSCH Gianni | Sunweb – Napoleon Games Cycling Team | 3:30 | ||
23 | PAUWELS Kevin | Sunweb – Napoleon Games Cycling Team | ,, | ||
24 | HIRT Jan | Leopard – Trek Continental Team | 5:29 | ||
25 | PIBERNIK Luka | Radenska | 5:37 | ||
26 | VINJEBO NYGAARD Emil | Team Trefor | 5:58 | ||
27 | MARYCZ Jaroslaw | CCC Polsat Polkowice | 7:07 | ||
28 | STöHR Pavel | SKC Tufo Prostejov | 7:51 | ||
29 | BOROS Michael | 7:55 | |||
30 | ANTONOV Mikhail | Itera – Katusha | 8:43 | ||
31 | BERNAS Pawel | BDC – Marcpol Team | 8:45 | ||
32 | YATES Adam | 9:38 | |||
33 | SENECHAL Florian | Etixx -Ihned | 9:48 | ||
34 | DE BIE Sean | Leopard – Trek Continental Team | 9:49 | ||
35 | MYGIND Rasmus | Team Trefor | 9:54 | ||
36 | FOLTYN Jakub | BDC – Marcpol Team | 10:00 | ||
37 | POZZETTO Federico | Tirol Cycling Team | 10:06 | ||
38 | ALAPHILIPPE Julian | Etixx -Ihned | 10:35 | ||
39 | BOSTNER Jaka | Radenska | 10:49 | ||
40 | KARNULIN Denys | ISD Continental Team | 10:59 | ||
41 | ROOSEN Sjors | Cycling Team Jo Piels | 11:02 | ||
42 | HAMELINK Jasper | Cycling Team Jo Piels | ,, | ||
43 | FUCHS Sergej | Team NSP – Ghost | 11:38 | ||
44 | FANKHAUSER Clemens | Tirol Cycling Team | 11:52 | ||
45 | ROTYAKOV Aleksandr | Itera – Katusha | 12:34 | ||
46 | AERNOUTS Jim | Sunweb – Napoleon Games Cycling Team | 12:41 | ||
47 | CHARUCKI Pawel | CCC Polsat Polkowice | 12:55 | ||
48 | SLATER Alistair | 13:16 | |||
49 | PIERZGA Adam | BDC – Marcpol Team | 13:18 | ||
50 | SHAYMURATOV Artur | 13:33 | |||
51 | HAGENAARS Luc | Metec – TKH Continental Cyclingteam | 13:39 | ||
52 | FIEDLER Jacob | Team NSP – Ghost | 13:50 | ||
53 | STöHR Jan | SKC Tufo Prostejov | 14:34 | ||
54 | HOLLANDERS Dries | Metec – TKH Continental Cyclingteam | 16:27 | ||
55 | ANDERSEN Asbjřrn Kragh | Team Trefor | 16:57 | ||
56 | MOSES Thomas | Team Raleigh | 17:06 | ||
57 | ASSELMAN Jesper | Metec – TKH Continental Cyclingteam | 18:19 | ||
58 | SPOKES Samuel | Etixx -Ihned | 18:23 | ||
59 | PLUCINSKI Leszek | BDC – Marcpol Team | 19:03 | ||
60 | KIRSCH Alex | Leopard – Trek Continental Team | 19:04 | ||
61 | PADOUR Frantisek | Bauknecht-Author | 19:49 | ||
62 | ALAFACI Eugenio | Leopard – Trek Continental Team | 20:08 | ||
63 | WALCZAK Damian | BDC – Marcpol Team | 20:25 | ||
64 | KIRPSZA Piotr | BDC – Marcpol Team | 20:37 | ||
65 | DE VRIES Berden | Cycling Team Jo Piels | 20:49 | ||
66 | ZKUYKOV Denis | Itera – Katusha | 21:25 | ||
67 | KONING Peter | Metec – TKH Continental Cyclingteam | 21:44 | ||
68 | BATEK Dariusz | Bank BGŻ | 21:58 | ||
69 | BAKUMENKO Vladyslav | ISD Continental Team | 22:53 | ||
70 | DAKO Mario | Dukla Trencin – Trek | 23:40 | ||
71 | BAMBULA Ondrej | 24:01 | |||
72 | BODNAR Lukasz | Bank BGŻ | 25:20 | ||
73 | RIESEBEEK Oscar | Metec – TKH Continental Cyclingteam | ,, | ||
74 | HOOGHIEMSTER Rene | Team NSP – Ghost | 25:30 | ||
75 | SCHMEISER Jonas | Team NSP – Ghost | 26:08 | ||
76 | HAMPL Petr | 27:24 | |||
77 | JANIACZYK Blazej | Bank BGŻ | 27:32 | ||
78 | PLESNER Frederik | Team Trefor | 28:49 | ||
79 | SMOLEN Tomas | Bank BGŻ | 29:16 | ||
80 | TE STROET Rens | Cycling Team Jo Piels | 29:34 | ||
81 | STEPNIAK Grzegorz | CCC Polsat Polkowice | 33:22 | ||
82 | TUREK Daniel | 34:10 | |||
83 | OBKIRCHER Marc | Tirol Cycling Team | 34:56 | ||
84 | EZQUERRA MUELA Jesus | Leopard – Trek Continental Team | 35:07 | ||
85 | TRATNIK Jan | Tirol Cycling Team | 35:14 | ||
86 | POLNICKY Radek | 35:46 | |||
87 | SILVESTRE Fabio | Leopard – Trek Continental Team | 36:11 | ||
88 | STASH Mamyr | Helicopters | ,, | ||
89 | MEZHECHEV Aleksandr | 36:48 | |||
90 | NIEWOLD Frank | Cycling Team Jo Piels | 36:58 | ||
91 | SCHREURS Hamish | 37:40 | |||
92 | PAVLIC Marko | Radenska | 39:21 | ||
93 | PUGDAHL Soren | Blue Water Cycling | 39:23 | ||
94 | VRAZEL Viktor | SKC Tufo Prostejov | 39:44 | ||
95 | LOWE Samuel | 44:28 | |||
96 | TE BRAKE Remco | Metec – TKH Continental Cyclingteam | 46:03 | ||
97 | SCHWABIK Johann | 48:06 | |||
98 | SARMIENTO PACHECO Johnatan | 50:59 | |||
99 | DERLER Tobias | Tirol Cycling Team | 57:02 | ||
100 | MARTYNENKO Oleksandr | ISD Continental Team | 1:00:31 | ||
101 | KLEPIKOV Illya | ISD Continental Team | 1:01:54 | ||
102 | CASENY Ruben | Start-Trigon Cycling Team | 1:13:36 | ||
103 | SCHOIBL Mario | Tirol Cycling Team | 1:18:26 |