frank schleckwFränk Schleck prawdopodobnie niedługo podpisze kontrakt z Astaną, który obowiązywał będzie do końca 2013 roku z opcją na przedłużenie go do 2014 roku. Takie informacje podaje dzisiejsze wydanie L’Equipe. Według francuskich dziennikarzy, możliwy jest także transfer Andy Schlecka do kazachskiej drużyny w 2014 roku.

Najstarszy z luksemburskich braci – Frank, został wyrzucony z RadioShack-Leopard w zeszłym tygodniu. W najbliższą niedzielę, kończy się jednak jego roczna banicja po pozytywnym wyniku testu dopingowego na Tour de France 2012 i obecnie jest bez kontraktu. 

L’Equipe poinformowała, że Astana chce zatrudnić 33-letniego kolarza, by zapewnić Vincenzo Nibaliemu luksusowego pomocnika na wyścig Vuelta a Espana w którym Włoch będzie walczył o drugie zwycięstwo. Skład kazachskiego zespołu składa się obecnie z 29. zawodników, więc teoretycznie jest jedno wolne miejsce dla Schlecka.

Jedyną przeszkodą, która pojawia się w przeprowadzeniu tego transferu jest Ruch na rzecz wiarygodnego kolarstwa (MPCC), czyli organizacja, do której należy Astana. Według jej wewnętrznych przepisów, członkowskie zespoły nie mogą zatrudnić zawodników, którzy mają na swoich kontach ponad 6-miesięczne banicje.

 

Foto: bettiniphoto.net

Andrzej