Joaquim RodriguezRosyjska drużyna Katusha ogłosiła skład na Tour de France. Jest w nim oczywiście jeden z faworytów do zwycięstwa w całym wyścigu – Joaquim Rodriguez. Katalończyk będzie wspierany przez najsilniejszych kolarzy w drużynie.

Rodriguez w ubiegłych latach udowadniał, że potrafi ścigać się na wyścigach wieloetapowych. Był m.in. drugi w Giro d`Italia oraz dwukrotnie trzeci w Vuelta a Espana. Z tegorocznym Tourem wiąże spore nadzieje, gdyż organizatorzy przewidzieli więcej etapów górskich niż jazdy indywidualnej na czas, która w pewnym sensie zdominowała ubiegłoroczną edycję w kontekście roztrzygnięć w klasyfikacji generalnej.

Menadżer Katushy, Valerio Piva przyznaje, że skład jego ekipy jest podporządkowany “Purito”. – Myślę, że mamy najsilniejszy skład, jaki tylko mogliśmy wystawić. Naszym liderem będzie Joaquim Rodriguez i to właśnie z nim w roli głównej będziemy walczyć o klasyfikację generalną – powiedział.

– W tym celu zabieramy mocnych górali takich, jak Losada, Trofimov, i oczywiście Moreno, który będzie naszym asem w rękawie. Ponadto, mamy kolarzy, którzy będą chronili naszego lidera w pierwszej części wyścigu. Są to: Brutt, Smukulis, Kuchynski i Vorganov. Spodziewam się, że ich praca będzie kluczowa, zwłaszcza podczas drużynowej jazdy na czas oraz w ucieczkach – dodał Piva.

Valerio Piva dodał także, że jego zespół dokonał rekonesansu trasy etapów na czas oraz tych górskich, które odbędą się w Pirenejach i w Alpach, dzięki czemu jest w pełni przygotowany do Wielkiej Pętli.

Pełny skład Katushy na Tour de France 2013: Pavel Brutt, Alexander Kristoff, Aliaksandr Kuchynski, Alberto Losada, Daniel Moreno, Joaquim Rodriguez, Gatis Smukulis, Yuriy Trofimov oraz Eduard Vorganov. 

Foto: bettiniphoto.net

Marta Wiśniewska