La Vuelta a Espana

W wieku 37 lat karierę zakończył Joaquim Rodríguez. Teraz, 6 lat od tego wydarzenia, Hiszpan wyznał, że chciał ścigać się jeszcze dłużej, ale decyzję o zawieszeniu roweru na hak przyspieszyła informacja o tym, że ma problemy z sercem.

W dorobku Joaquima Rodrígueza znajdziemy 48 zawodowych zwycięstw, w tym m.in. 2 triumfy w Il Lombardii, 9 etapów Vuelta a España, 3 takowe z Tour de France czy 2 wygrane podczas Giro d’Italia. Hiszpan ścigał się na bardzo wysokim poziomie praktycznie do samego końca – ostatnim wyścigiem, gdzie dotarł do mety były Igrzyska Olimpijskie w Rio de Janeiro, gdzie zajął 5. miejsce. Teraz Joaquim wyznał co skłoniło go do odejścia z kolarstwa.

Już przed diagnozą czułem, że nadszedł czas, aby pożegnać się ze sportem, ale to skłoniło mnie by nie zastanawiać się ani chwili dłużej. Badania być może uratowały mi życie – profilaktyka jest bardzo ważna

— powiedział Hiszpan w trakcie jednego z programów lecących na antenie TV3.

Problemy z sercem nie zatrzymały jednak Purito całkowicie. Już po zakończeniu kariery Joaquim Rodríguez nie rozstał się całkowicie z rowerem, ale przerzucił się na bardziej rekreacyjną jazdę, a częściej niż na szosie można było go spotkać na sprzęcie do MTB. Hiszpan brał także okazyjnie udział w różnych wyścigach jako ambasador rowerowej marki Orbea.

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments