instagram Purito cycling

Joaquim Rodriguez wczoraj groźnie upadł na rowerze. Hiszpan został przewieziony do szpitala.

“Purito”, to jeden z najlepszych kolarzy XXI wieku, który wielokrotnie zajmował miejsca w czołówkach wielkich tourów, a mimo to, nigdy nie stanął na najwyższym stopniu podium w tych wyścigach. Karierę zakończył w 2016 roku, ale nie zerwał z kolarstwem na dobre i co jakiś czas jeździ na rowerze.

Tak było także w środę. Rodriguez wraz z grupą przyjaciół udał się na wycieczkę do Parku Rowerowego w położonym w Andorze Vallnord, gdzie planowali pojeździć na „góralach”. Niestety w pewnym momencie „Purito” stracił kontrolę nad swoim pojazdem i zaliczył groźnie wyglądający upadek.

Po wszystkim został zabrany do szpitala Nostra Senyora w Meritxell. Na szczęście jego życiu nic nie zagraża, a sam Hiszpan jest w na tyle dobrym stanie, że był w stanie wrzucić w swoje media społecznościowe zdjęcie zrobione chwilę po wypadku. 

„Znowu?!”

– brzmi opis pod zdjęciem, nawiązujący prawdopodobnie do innego upadku, który przydarzył się 41-latkowi na przełomie stycznia i lutego.

View this post on Instagram

OTRA VEZ!!! 🤦🏻‍♂️

A post shared by Purito (@puritocycling) on

Poprzedni artykułPierwszy wyścig po długiej przerwie – zapowiedź 63. Wyścigu Dookoła Mazowsza 2020
Następny artykułChris Froome po zakończeniu sezonu opuści Team Ineos
Przez dwa lata trenował kolarstwo w Krakusie Swoszowice, marząc o tym, by zostać polską odpowiedzią na Marcela Kittela. Niestety, bezskutecznie - był sprinterem, który nigdy nie dojechał do mety w peletonie. Na szczęście pisanie idzie mu trochę lepiej.
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments