Tony MartinKolarze Omegi Pharma-Quick Step – Tony Martin oraz Peter Velits odnieśli wczoraj w swoich krajach zwycięstwa w jeździe indywidualnej na czas rozgrywanej w ramach krajowych mistrzostw. Dla obu zawodników są to drugie z rzędu trofea w tej konkurencji.

Tony Martin z czasem 1:00:58 pokonał Patrika Gretscha (Argos-Shimano) i Stefana Schumachera (Christina Watches-Onfone) o odpowiednio 1’33” oraz 1’53”.

– Jestem bardzo zadowolony z tej wygranej. Jechało mi się świetnie. Pogoda dopisała, nie padał deszcz, a także nie było zbyt wietrznie. W dodatku przy trasie stały tłumy kibiców. To naprawdę bardzo miły moment w mojej karierze. W zeszłym roku wygrałem czasówkę na narodowych mistrzostwach, a potem na MŚ. Mam nadzieję, że w tym roku będzie tak samo. Jestem bardzo dumny z tęczowej koszulki, ale podczas dzisiejszego wyścigu nie miałem jej na sobie. Jako Niemiec jestem także bardzo dumny z koszulki mistrza Niemiec – powiedział “Panzerwagen” po zakończeniu rywalizacji.

Z kolei Peter Velits podczas Mistrzostw Słowacji pokonał w jeździe indywidualnej na czas Marosa Kovaca (Dukla Trencin-Trek) o aż 2’37” oraz Milana Brenyi`ego o 3’51”.

Zwycięstwo Velitsa jest trzecim kolarzy OPQS w narodowych mistrzostwach (oprócz Słowaka czasówki w swoich krajach wygrali Tony Martin i Sylvain Chavanel). Tym samym to już 35 zwycięstwo na szosie zawodników jeżdżących w barwach belgijskiej drużyny w tym sezonie.

Foto: bettiniphoto.net

Marta Wiśniewska