turek wywiadKamil Turek (UKS Gimnazjum Twoja Merida Imielin) – świeżo upieczony mistrz Polski juniorów ze startu wspólnego opowiedział nam jak wyglądał mistrzowski wyścig z jego perspektywy i jak czuł się przekraczając linię mety.

„Jestem bardzo szczęśliwy, że udało mi się zdobyć złoty medal mistrzostw Polski. Od początku miałem w planach, by zaatakować na podjeździe pod Przełęcz Tąpadła. W połowie wyścigu w peletonie było dość nerwowo. Mieliśmy atak za atakiem i musiałem jakoś zareagować. Doskoczyłem z paroma zawodnikami do pierwszej grupy.

Na ostatnich kilometrach postanowiłem zaatakować, ale w zamyśle miałem pomoc na rzecz kolegi z drużyny, Adamowi Gajerskiemu. Mieliśmy przewagę, bo w grupce było nas dwóch, ale po moim ataku grupa się rozjechała i na kole został mi tylko Dawid Adamczyk. O mojej wygranej zadecydowały ostatnie, wspaniałe dla mnie metry. Kiedy przekroczyłem linię mety, nie mogłem uwierzyć w to, czego dokonałem!

Chciałbym podziękować wszystkim trenerom ze Szkoły Mistrzostwa Sportowego, a przed wszystkim mojemu klubowemu trenerowi Piotrowi Szafarczykowi. Dzięki niemu miałem wspaniałą opiekę podczas przygotowań do mistrzostw Polski.”

 

Rozmawiał Arek Waluga

Foto:Artur Machnik

 

Poprzedni artykułJohn Degenkolb dogada się z Marcelem Kittelem podczas Tour de France
Następny artykułMarek Rutkiewicz na dopingu???
W redakcji naszosie.pl praktycznie od samego początku. Obecnie większość czasu poświęca na prowadzenie grupy GVT. Weekendy zazwyczaj spędza na szosach całej Polski. Dla naszosie.pl zdobył trzy medale Mistrzostw Polski dziennikarzy w tym dwa złote. W Mistrzostwach Świata dziennikarzy na Krecie wywalczył czwarte miejsce w jeździe indywidualnej na czas.
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments